Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na domy z drewna?

« Powrót do artykułu: Dlaczego coraz więcej osób decyduje... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

24 kwietnia 2017, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ja wiem czy taki niedrogi... Może w momencie samej budowy tak, ale konserwacja domu drewnianego jest niestety droższa i częstsza niż np. domu murowanego z Porothermu. Patrząc nawet w perspektywie 10-letniej to dom murowany będzie zdecydowanie tańszy. Tak samo jak porównać koszty konserwacyjne blachodachówek i ceramiki - blacha będzie tańsza na początku, ale potem trzeba będzie to rok coś przy niej robić. Ceramikę robisz raz i masz z głowy na 15 lat :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 maja 2017, 20:42

Domy te urzekły mnie swym wyglądem i to, że fantastycznie pasują do zdrowego i ekologicznego stylu życia, który preferuję. Urzekły mnie realizacje Natur Eko Dom. Jest to firma z Mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest sosna mazurska. Budowa takiego domu przebiega niezwykle sprawnie i szybko. Jej plusem jest to,że można ją wykonywać również podczas ujemnych temperatur. Myślę, że warto na taki dom postawić bo jest on niebywale wytrzymały i energooszczędny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 października 2017, 09:27

Jeżeli planujecie budowę drewnianego domu to będziecie potrzebowali odpowiednich narzędzi i maszyn do obróbki drewna. Od siebie mogę polecić wam firmę www.prochera.com.pl Mają świetny sprzęt do obróbki drewna.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2017, 21:08

Użytkownik Gość: Tymekk napisał: Czy ja wiem czy taki niedrogi... Może w momencie samej
budowy tak, ale konserwacja domu drewnianego jest niestety
droższa i częstsza niż np. domu murowanego z Porothermu.
Patrząc nawet w perspektywie 10-letniej to dom murowany
będzie zdecydowanie tańszy. Tak samo jak porównać koszty
konserwacyjne blachodachówek i ceramiki - blacha będzie
tańsza na początku, ale potem trzeba będzie to rok coś
przy niej robić. Ceramikę robisz raz i masz z głowy na 15
lat :)

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Dom drewniany można spokojnie wykończyć tak samo jak dom murowany, kladząc na zewnątrz tynk. I wtedy jaka jest dodatkowa konserwacja tego drewna? A domy z bala stoją po wiele lat i jakoś nie niszczeją. 10 lat dla drewna to jest nic. W mojej okolicy stały stare stodoły, wybudowane przed IIWW i stały by pewnie do tej pory, gdyby na ich miejscu nie budowano domów. Czy ktoś je konserwował? Prawdę powiedziawszy nikt ich nawet nie malował.

Użytkownik Marchewa napisał: Domy te urzekły mnie swym wyglądem i to, że fantastycznie
pasują do zdrowego i ekologicznego stylu życia, który
preferuję. Urzekły mnie realizacje Natur Eko Dom. Jest to
firma z Mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest
sosna mazurska. Budowa takiego domu przebiega niezwykle
sprawnie i szybko. Jej plusem jest to,że można ją
wykonywać również podczas ujemnych temperatur. Myślę,
że warto na taki dom postawić bo jest on niebywale
wytrzymały i energooszczędny.

No budowa zimą to niewątpliwa zaleta domów z drewna. A bal jest bardzo fajnym rozwiązaniem, bo i drewniana konstrukcja, i ciepła i do tego ma całkiem niezłą akumulacje. A i o wilgotności we wnętrzach nie można zapomnieć. Dom drewniany znakomicie reguluje wilgotność dlatego klimat panujący w środku jest taki fajny i nie jest tak sucho jak w murowanym.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2017, 13:10

Może dlatego, że coraz więcej osób zaczyna przykładać dużą wagę do środowiska i ekologii? Jest to również bardzo wszechstronne i ciekawe rozwiązanie, tym bardziej, jeśli postawimy na odpowiedniego wykonawcę. Jako właściciel piętrowego, drewnianego domu o powierzchni 150m2 z pełną świadomością muszę stwierdzić, iż zamieszkiwanie takiego obiektu jest bardzo przyjemne. Specjaliści z http://ligar.pl wykonali kawał dobrej roboty, projektując, jak i budując nasz domek.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 grudnia 2017, 19:53

Poniewaz jest to niewykle ekologiczne, a przede wszystkim nowoczesne rozwiazanie. Warto rowniez zwrocic uwage na fakt, iz domy tego typu charakteryzuja sie mocna oszczednoscia energii. Sam posiadam taki domek za sprawa wspolpracy z http://www.domtop.pl/ , sami wykonali dla mnie dom tego typu!

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2018, 19:45

Użytkownik Jacek90 napisał:
Użytkownik Marchewa napisał:
Domy te urzekły mnie swym wyglądem i to, że fantastycznie pasują do zdrowego i ekologicznego stylu życia, który preferuję. Urzekły mnie realizacje Natur Eko Dom. Jest to firma z Mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest sosna mazurska. Budowa takiego domu przebiega niezwykle sprawnie i szybko. Jej plusem jest to,że można ją wykonywać również podczas ujemnych temperatur. Myślę, że warto na taki dom postawić bo jest on niebywale wytrzymały i energooszczędny.

No budowa zimą to niewątpliwa zaleta domów z drewna. A bal jest bardzo fajnym rozwiązaniem, bo i drewniana konstrukcja, i ciepła i do tego ma całkiem niezłą akumulacje. A i o wilgotności we wnętrzach nie można zapomnieć. Dom drewniany znakomicie reguluje wilgotność dlatego klimat panujący w środku jest taki fajny i nie jest tak sucho jak w murowanym.

Dom z drewna jest niewątpliwie najlepszym, najzdrowszym rozwiązaniem. Moim zdaniem oczywiście. Materiał w pełni naturalny, odnawialny, który nie wpływa negatywnie na człowieka. Trwałość drewna jako materiału jest duża. Sporo domów w konstrukcji bala stoi wiele lat i nic się z nimi nie dzieje. Oczywiście wszystko zależy jak dom został wykonany.
Marchewa ta firma, Natur Eko Dom to jak widzę robią domy w takim bardziej kaszubskim stylu. Fajnie to wygląda. Chociaż większość słysząc "dom z bala" to wyobraża sobie domy góralskie, które już zbyt się opatrzyły. Tak samo konstrukcje ryglowe obecnie nie występują. A szkoda.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 kwietnia 2018, 13:58

Zapewne z tego samego powodu, dla którego ja zdecydowałem się na dom z drewna - jest to nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie. A do tego prezentuje się super! Od dawna planowałem o tego typu domku w ogrodzie, jednak chciałem, aby został zrealizowany przez profesjonalistów. Wybór padł na ekipe StolHaus http://www.stolhaus.pl/ , dzięki którym w domku mogę spędzać najprzyjemniejsze chwile. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2018, 19:25

Ponieważ rozwiązanie tego typu jest świeże i ekologiczne. A ludzie coraz częściej zwracają uwagę na takie aspekty. Ja również zdecydowałem się na drewniany dom z z bali, a jego posiadanie stało się możliwe dzięki ekipie fachowców z DomTop http://www.domtop.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2018, 16:13

Ludzie decydują się na drewniane domy ze względu na to, że są ekologiczne i energooszczędne. Tego typu patent jest wystarczającym argumentem za tym, żeby zdecydować się na takie rozwiązanie. Ja należę do takich osób - dzięki Optimal System http://optimal-system.pl stałem się właścicielem fantastycznego domu drewnianego

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• Profesjonalne wózki widłowe Liczba postów: 24 Grupa: Budowa i re... Bardzo fajnie, że można na tym forum pozyskać tego typu informacje.
  • Co to są tworzywa sztuczne? Podział wyrobów budowl... Liczba postów: 44 Grupa: Budowa i re... [url]Jeżeli wyroby gumowe i z tworzyw sztucznych to tylko z firmy http://www.krt.info.pl/. My jesteśmy w stałym kontakcie z tą firmą i regularnie zamawiamy od n...
  • Czas na remont Liczba postów: 90 Grupa: Budowa i re... W trakcie remontu niekiedy trzeba też kupić trochę osprzętu elektrycznego... Jeśli nie lubicie przepłacać to zobaczcie ofertę https://sklep.elus.pl/ Mają bardzo...
  • Jak uniknąć pożaru? Liczba postów: 10 Grupa: Budowa i re... Podstawa jest poprawne wykonanie instalacji elektrycznej, gazowej jak i układu CO- komin również może być źródłem pożaru i nie wolno nam o tym zapominać. MKK...
  • Kolorowe gniazda i włączniki Liczba postów: 39 Grupa: Budowa i re... Faktycznie, ma to sens. W końcu skoro można dzisiaj wykorzystać takie możliwości, to czemu tego nie zrobić? My też od jakiegoś czasu zwracamy szczególną uwagę n...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19280 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >