Dlaczego gładź popękała??

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2

18 lutego 2010, 23:12

Zgadzam sie: good 0 bad

każdy chce się jak najszybciej wprowadzić a szybko nie znaczy dobrze... ojciec zawsze mi powtarzał ze należy postawić dom pod dach zrobić tynki posadzki i musi przezimować....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2011, 00:03

Zgadzam sie: good 0 bad

slyszalem ze gotowe gładzie gipsowe sa duzo lepsze jakosciowo od tych normalnych, takze moze zastosowanie takiej gladzi uchroni Cie od kolejnych pekniec

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 maja 2011, 16:37

Zgadzam sie: good 0 bad

odp. Sama gładź, nawet najlepsza, nie chroni przed ponownymi pęknięciami. Rysy trzeba po prostu porządnie zaszpachlować. Wydłubać, poszerzyć, zagruntować, zaszpachlować np. cekolem c-40, potem dopiero wykończyć gładzią. Ewentualnie dać siatkę czy taśmę, ale przy cekolu nie jest to konieczne

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2015, 12:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Bo jak jest słaby podkład to tak się będzie działa niestety bloki szczególnie te starsze cały czas minimalnie pracują podobnie jak nowe domy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby używanie do tego agregatów malarskich z tym, że jak można zobaczyć w BUDMARze chociażby - budmar-mb.pl/pl/18-agregaty-do-malowania-i-szpachlowania]htt p://budmar-mb.pl/pl/18-agregaty-do-malowania-i-szpachlowania to nie są maszyny dla każdego, ale większość profesjonalnych firm takim sprzętem dysponuje.

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 4 stycznia 2016, 16:27
Zgłoś | Cytuj | Link

1 marca 2018, 05:56

Zgadzam sie: good 0 bad

witam wszystkich panów budowlańców mam problem z angielskimi gladzi ami czy ktoś miał z nimi styczność? Ściany przed położeniem gladzi zostały odpowiednio zagruntowane i oczywiście wszystkie pęknięcia zostały pokryte siatką. Niestety wszystko zaczęło pekac sufity i ściany robotnicy twierdzą że zrobili wszystko tak jak powinno być tyle że efekt finalny jest tragiczny.Pęknięcia wyszły na ścianach gdzie były dawałem płyty i na ścianach gdzie gładź była kladzione na tynki ale najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że pekanie nasililo się wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz.Dom jest typowo angielski z cegły ale pomiędzy celami jest izolacja na ogrzewaniu nie oszczędzamy więc z kad te pęknięcia i dlaczego zaczaczelo pekac zima proszę o jakąś sensowna odpowiedź bo moi robotnicy nie mają bladego pojęcia. Czy powodem może być źle rozróżnienie plastra z góry dzięki za odp.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 marca 2018, 06:05

Zgadzam sie: good 0 bad

czy powodem pękania może być źle wymieszana gładź lub złe proporcje gładzi i wody

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2018, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Pęknięcia mogą oznaczać coś większego niż problem z gładzią. Upewnijcie się czy to nie są pęknięcia lub porysowania konstrukcji. Jeżeli tak to polecam wam zgłosić się do firmy www.atp-hydroizolacje.pl Zajmują się naprawianiem spękań i rys w konstrukcjach budowlanych.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2023, 12:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem w podobnej sytuacji.
Położyłem dzisiaj na sucho po około 24h od pierwszej warstwy i jestem zadowolony z uzyskanego rezultatu. Finalnie zobaczę dopiero jutro po wyschnięciu, ale myślę, że będzie dobrze.

Jeśli chodzi o kwestię wyrównania powierzchni, polecam poczytać sobie o doborze frezów:
https://sklep.klingspor.pl/content/90-ksztalt y-frezow-z-weglikow-spiekanych
Na stronie jest opisane, jak wybrać odpowiednie kształty.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >