Dlaczego odchodzi mi farba od świeżo pomalowanych

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

25 listopada 2006, 19:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich.Mam pytanie i potrzebuje pomocy. Właśnie remontuje kuchnie i pomalowałam ją na kolor miodowy farbą Dulux. Wydawało się że wszystko jest w porządku dopóki farba nie wyschła. Teraz odchodzi mi ona od ścian i nie wiem czego to jest wina. Czy to wina ścian, czy powinnam pomalować ją jeszcze raz na ten kolor?? Może ta farba nie jest przeznaczona do jakiegoś konkretnego typu ścian? Pomocy naprawdę nie wiem co robić!!!!! :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 listopada 2006, 15:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj!
Pytanie 1: jaki to rodzaj farby?
pytanie 2: ściany były zmywane? tzn. poprzednia farba była na ścianie??
pytanie 3: był sosowany uni-grunt przed malowaniem?
Jak dowiem się tego to będzie można znaleźć przyczynę ;)
Pozdrawiam serdecznie. :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 stycznia 2007, 00:09

Zgadzam sie: good 0 bad

farba dulux ma to do siebie ,że jak się niestrannie zagruntuje podłoże pyliste to sie ona łuszczy.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 stycznia 2007, 16:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Gruntowanie powierzchni to czynność poprzedzajaca malowanie.
Polega ona na przygotowaniu podłoża pod warstwę farby
nawierzchniowej.
Celem gruntowania jest między innymi:
– poprawienie przyczepności farby nawierzchniowej,
– wzmocnienie podłoża,
– wyrównanie lub zmniejszenie jego chłonności,
– zwiazanie luźnych czastek pokrywajacych podłoże,
– zmniejszenie zużycia farby nawierzchniowej.
Do gruntowania służą farby i specjalne preparaty gruntujace lub podkładowe. Najczęściej produkowane sa z przeznaczeniem do konkretnego materiału np: drewna, ścian otynkowanych,metalu, ale sa też preparaty lub farby ogólnego stosowania.
Moga być gotowe do użytku lub mieć formę koncentratu, który trzeba rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach. To taka mała definicja robót "przygotowawczych" do malowania :), żeby nie było problemów z obłażącą farba :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2007, 00:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, był taki czas, że firma dulux oddawała sporo kasy, bo wypuścili na rynek feralną farbę, może Ty właśnie taką zakupiłeś. Ja właśnie na coś takiego trafiłem, ale kasy nie odzyskałem, bo dowiedziałem się dopiero po roku! Teraz maluję duluxami i jest wszystko ok, a, że gruntować trzeba, to fakt. Nie trzeba tego robić unigruntem, wystarczy rozcieńczyć cieszynkę plus 1:1.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lutego 2007, 01:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam jedno pytanie - jakie miałeś podłoże przed remontem, tzn. jaką farbą malowane było wcześniej, czy przypadkiem nie klejową?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2007, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Witam wszystkich.Mam pytanie i potrzebuje pomocy. Właśnie remontuje kuchnie i pomalowałam ją na kolor miodowy farbą Dulux. Wydawało się że wszystko jest w porządku dopóki farba nie wyschła. Teraz odchodzi mi ona od ścian i nie wiem czego to jest wina. Czy to wina ścian, czy powinnam pomalować ją jeszcze raz na ten kolor?? Może ta farba nie jest przeznaczona do jakiegoś konkretnego typu ścian? Pomocy naprawdę nie wiem co robić!!!!! :cry:
Może nie zagruntowałeś ścian.Sciany powinno się najpiew przygotować do malowania.
-sprawdż czy ściana nie jest tłusta(bardzo często zdarza się to w kuchni)trzeba ją wtedy umyć wodą z mydłem technicznym następnie poczekać do wyschnięcia
-pomaluj ścianę środkiem gunującym jedno lub dwukotnie w zależności od stanu ściany
-pomaluj ścianę 2-krotnie farbą (jeżeli malujesz farbą DULUX jednokrotnego malowania musisz naprawdę dobrze zaguntować bo będzie ci farba puchnąć.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 marca 2009, 15:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Są cztery możliwe powody takiej sytuacji
1) Powierzchnia ściany była nieodpylona
2) Powierzchnia ściany była nie odtłuszczona
3) Powierzchnia ściany była niezagruntowana
4) Farba była albo stara albo niestarannie rozmieszana, albo druga warstwa była kładziona nim wyschła pierwsza
Nie dostrzegam innych powodów, ale dostrzegam ich rozwiązanie. Albo na przyszłość unikniesz punktów 1-4, albo wyjmij dobrych malarzy. Takich znajdziesz np. na stronie fachowaekipa.pl
U mnie malowali i jeszcze nic, po 3 latach się nie dzieje.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

19 marca 2009, 03:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Przedwmówcy odpowiedzieli wyczerpująco - nic dodać, nic ująć. Moim zdaniem zapomniała Pani o przygotowaniu podłoża - odtłuszczenie i zagruntowanie. I nie żadnym mieszaniem z farbami z niskiej półki, a odpowiednim środkiem gruntującym.
Poza tym do kuchni stosuje się odpowiednie farby, najlepiej lateksowe

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2009, 20:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się!!! Brak zagruntowanego podłoża. Ściana była zbyt chłonna i wysuszyła warstwę farby. POZDROWIENIA

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6401 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Baterie prysznicowe - jakie wybrać Liczba postów: 6 Grupa: Wykańczamy... W zakresie baterii prysznicowych to warto zapoznać się z ofertą Oltens u których możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo i na https://oltens.com/pl/bateri...
  • narzędzia do wykończenia domu Liczba postów: 20 Grupa: Wykańczamy... Narzędzia do wykończenia domu są niezbędnym wyposażeniem dla każdego majsterkowicza czy profesjonalnego remontowicza. Pomagają w precyzyjnym i efektywnym wykońc...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 435 Grupa: Wykańczamy... Przygotowując się do sezonu ogrodowego, zastanawiam się nad zakupem nowych mebli oraz dodatków, które urozmaicą mój ogród. Czy ktoś może polecić sklep z akcesor...
  • malowanie ścian Liczba postów: 198 Grupa: Wykańczamy... Kolega wyżej wrzucił bardzo ciekawy sklep - zapoznajcie się, bo naprawdę warto.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >