Dom energooszczędny

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

10 listopada 2013, 18:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Decyzja zapadła, brama kupiona. Segmentowa ocieplona z systemem thermoframe. Zrobilem dokładny research, powrownalem parametry, szczegolnie dot. wspolczynnika przenikania ciepla. Bralem pod uwage jeszcze dwoch innych producentow, ale przekonala mnie najbardziej oferta Hormanna i, nie ukrywam, promocja. Na razie mrozow nie ma. zobaczymy, jak brama bedzie sie sprawowac. Na razie kupilem termometr do garażu :)
pzdr

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 listopada 2013, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Czekam na dane szczegółowe po pomiarach. Sam się waham z tą inwestycją, ale aż tak bardzo mi się nie spieszy więc czekam na relacje z obserwacji.



_____________________________
Amtec - jak to działa?

Ten post był edytowany przez synfek dnia: 29 listopada 2013, 14:05
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 grudnia 2013, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Póki co brama jest szczelna. Nawet jak było parę mroźnych nocy, w garażu jest ciepło. Na razie nie włączam ogrzewania w piwnicy, na kaloryferze mam ustawioną pozycję przeciwzamarzanie i w garażu jest 14 st. CCzekam na solidne mrozy :)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2014, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawych projektów domów energooszczędnych jest w sieci bardzo dużo. MG Projekt w tematyce domów energooszczędnych też sporo nowości wprowadza http://www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-en ergooszczednych tak naprawdę budowa innego budynku niż energooszczędny jest w obecnych czasach błędem, koszty budowy jeśli się otrzyma dotację, które są na rynku są zbliżone, a nawet niższe aniżeli budowy domu o tej samej powierzchni, ale nieenergoosczędnego jak się policzy potencjalne oszczędność to nie ma nad czym się zastanawaić.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2014, 20:34

Zgadzam sie: good 0 bad

co do projektu domu to Promiast http://www.projekty-promiast.pl/ robi rewelacyjne. Warto sie z nimi skontaktowac i pogadac o projekcie wlasnego domu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 kwietnia 2014, 19:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie koniecznie budowa domu energooszczędnego jest droga. Beton komórkowy układa się bardzo szybko i różnicę cen materiałów odbija się po części z krótszych prac budowlanych. Można te pieniądze (jeśli takowe zostaną w porównaniu z budową np. z ceramiki poryzowanej) przeznaczyć na izolację budynku lub wstawienie lepszej stolarki, przez którą też ucieka sporo ciepła. Nie należy zapominać o dociepleniu dachu. Często widać różnicę, gdy stoją obok siebie 2 budynki o tym samym kącie nachylenia dachu. Na jednym leży śnieg, na drugim nie ma po nim śladu.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2014, 20:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam lampy firmy 2BM. To najlepsze lampy w Internecie, które możesz kupić nie wychodząc z domu. Wysoka jakość i dobrej cenie! Daj się ponieść wyobraźni i wybieraj na http://www.2bm.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

20 maja 2014, 23:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam sie z theme, dach jest ważny i także ściany a beton komórkowy jest obecnie najkorzystniejszy ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne, rodzime bloczki Termalica dają nawet U na poziomie 0,173 W/m2K.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lipca 2014, 14:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o rzetelne i profesjonalne biura projektowe,to mogę śmiało polecić [url] http://www.ampmdesign.pl/oferta.html. u mnie zajmowali się aranżacją wnętrz,bo zdecydowaliśmy się z żoną na gruntowny remont naszego domu i teraz wiem,że było warto! Cała ‘operacja’ przebiegła sprawnie,dzięki dużemu zaangażowaniu biura w nadzór wykonania ich autorskiego projektu. A efekt mówi sam za siebie.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 sierpnia 2014, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Energooszczędny dom to również energooszczędne grzejniki. W tym wypadku polecam grzejniki płytowe kermi z technologią x-2.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 135 Grupa: Innowacje w... Klimy AIWA są spoko, bo nie biorą dużo prądu i mają tryb eco. Łatwo się nimi steruje, więc polecam. Model AIWA-MU25IN/OUT jest świetny do małych i średnich pomi...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2772 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Budowa hali Liczba postów: 240 Grupa: Innowacje w... Z pewnością warto zauważyć, że znaki znaki ochrony przeciwpożarowej służą jako wizualne przypomnienie dla pracowników, aby podejmowali niezbędne środki ostrożno...
  • Nowoczesne domy z drewna Liczba postów: 16 Grupa: Innowacje w... Nowoczesne domy z drewna https://domyhbe.pl/ to coraz popularniejszy trend w dzisiejszym budownictwie, łączący tradycyjne materiały budowlane z nowoczesnymi tec...
  • pompy ciepła Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Co w sumie robi taka pompa jonowa? Coraz częściej widzę gdzieś takie rozwiązania, ale właściwie nie wiem, jak to działa. Napisałabyś coś więcej?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >