Dom 210m2 - pompa ciepła?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

19 stycznia 2022, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy pompa ciepła wystarczy żeby ogrzać dom 210m2? Jest ocieplony, ale są tylko kaloryfery. Jest sens iść w pompę czy lepiej jednak kocioł? Czytałem, że pompa sprawdzi się tylko z podłogówką. Jeżeli tak, to będę musiał jednak z niej zrezygnować.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lutego 2022, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

mam dom 170 m2 i kocioł na pellet - jest ok w sensie inwestycja do pottrzeb i koszty tzw. wsadu do kotła ale mam też PC powietrzną na działce w domu całorocznym - również jest ok jeśli się skorzysta z programu dotacji - rachunki bardzo małe nawet bez PV wszystko uzależnione od potrzeb i funduszy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lutego 2022, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik mois33 napisał: Czy pompa ciepła wystarczy żeby ogrzać dom 210m2? Jest
ocieplony, ale są tylko kaloryfery. Jest sens iść w
pompę czy lepiej jednak kocioł? Czytałem, że pompa
sprawdzi się tylko z podłogówką. Jeżeli tak, to będę
musiał jednak z niej zrezygnować.


ja bym poszedł w pompę i centralę rekuperacyjną :) sam planuję takie rozwiązanie ale póki co odkładam pieniążki :D podobno najlepiej taki zestaw robić u jednego producenta, od jakiegoś czasu jestem w trakcie rozeznania i zainteresowało mnie Defro. Zobaczę na przestrzeni miesięcy będzie im szło i jakie opinie będą w necie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2022, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

ja bym poszedł w pompa + rekuperacja albo pompa + fotowoltaika

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2022, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie świetnie poradziła sobie firma Wasta, skorzystałam z ich usług, bo słyszałam o nich wiele dobrego. Do tego chciałam firmę, która naprawdę zna się na tym, co robi i podpowie, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Zapoznajcie się z ich ofertą https://wasta.com.pl/fotowoltaika-dotacje/. Na stronie dowiecie się również, jaka moc fotowoltaiki będzie najlepsza.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 kwietnia 2023, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego sposobu ogrzewania domu, to warto zwrócić uwagę na pompy ciepła. W artykule https://sobir.pl/dlaczego-pompy-ciepla-sa-tak -popularne/ dowiesz się, dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością i jakie są ich zalety. Dzięki temu przekonasz się, że pompa ciepła to wybór ekologiczny, oszczędny i bezpieczny dla zdrowia. Dbajmy o nasze środowisko i jednocześnie wygodę, ponieważ to źródło ciepła jest przede wszystkim bezobsługowe w codziennym użytku.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2023, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła do domu to idealne rozwiązanie bo zapewni niezależność i spore oszczędności w długim okresie czasu. Wszystkiego o takim rozwiązaniu dowiesz się tutaj https://calma.pl/ Mają nie tylko pompy ciepła ale i fotowoltaikę. Dzięki nim dostajesz to co najlepsze w najniższej cenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 kwietnia 2023, 22:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Domyślam się, że przy takiej dużej powierzchni najczęściej wybiera się pompy ciepła o dużej pomocy, aby cała instalacja mogła prawidłowo działać. Warto też wziąć pod uwagę to, że im większa powierzchnia, tym większe koszty całej inwestycji oraz większe koszty miesięczne. Co jednak nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu jest to najbardziej opłacalne i ekologiczne rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków - są jakieś minus... Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... A tak poważnie odnośnie zamiany na plusy to ma to odniesienie do ceny. Jeżeli ktoś powiedzmy planuje szambo betonowe (pominę kwestię szczelności) to zapłaci za...
  • catering Liczba postów: 35 Grupa: Porady i op... A czy ktoś z was może catering eventowy Spółdzielnia Socjalna Równość? Tak pytam, ponieważ poszukuję kogoś dla siebie, kto zapewni mi profesjonal...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19216 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 473

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >