Dom szkieletowy cy murowany ??

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸

12 czerwca 2010, 19:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Nieznajomość podstaw fizyki budowli wynika z Pana kolejnych już wypowiedzi. Wszystko co miałem napisać, napisałem.
Z nowych aspektów, nie wartość wsp. U dla ściany bez otworów, lecz rzeczywiste zapotrzebowanie energii dla danego budynku z uwzględnieniem mostków cieplnych oraz niejednrorodności przegród, jest podstawą do obliczeń. Pisanie o 5 minutach na obliczenia Pana ośmiesza. Bardziej obrazowo, cóż komu ze zbadania ile auto zużywa paliwa po przejechaniu 100 m z prędkością 60 km/h? Ot jakaś wartość, ale o czym ma świadczyć? Podobnie jest z obliczaniem kawałka ściany bez otworów - w dodatku z pominięciem najważniejszego: niejednorodności budowy ściany. To wszystko daje mi dowód, iż nie ma Pan pojęcia o czym pisze. Dlatego zaproponowałem swoją usługę.
Nie znam wyników analiz - możliwe, że wyniki będą na korzyść konstrukcji płytowych? Jednakże wtedy będą podstawy do pozytywnych opinii, bo do tej pory, to namawia Pan werbalnie, a to mnie nie interesuje.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 czerwca 2010, 19:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Dyskusja nie powiem ciekawa. Proponuję 3 wdechy i wydechy po obu stronach, póki jeszcze nerwy na wodzy :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 czerwca 2010, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Dzięki za tonowanie. Te 3 wdechy przypominają dawmniejsze "3 łyki ekonomiki" - może ktoś jeszcze pamięta? :wink:
Marzy mi się akcja czy organizacja, która badałaby na czynniki pierwsze wszelkie reklamy i materiały marketingowe. Niezależnie i bezstronnie, by podać wszystkim "za i przeciw" rozwiązaniom niczego nie ukrywając. Wtedy byłby inny poziom produktów na rynku i zadowolenie klientów z wydania ciężko zarobionych pieniędzy. Czy to jest możliwe? :(
A swoją drogą, gdyby nie było pieniądza na świecie ani jego substytutu, to czy technika pozyskiwania klientów byłaby ta sama co dzisiaj?

Te rozterki, to wynik 3 oddechów. :D

Pozdrawiam dobrą duszę Krzysztofa Wojnickiego a także Pana Różyckiego od domów płytowych. Swoją drogą, sam jestem ciekaw wyników tych analiz i porównań obu systemów budowy domów drewnianych - a jeszcze lepiej na tle innych systemów. Chętnie się podejmę takich analiz. Z własnej inicjatywy szybko tego nie zrobię, bo zajęty jestem działaniem odpłatnym, ale może jest jakaś firma zainteresowana takim zleceniem?

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

19 czerwca 2010, 13:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam i przepraszam że dawno tu nie zaglądałem, niestety brak czasu.
Użytkownik JBZ napisał: Witam
Nieznajomość podstaw fizyki budowli wynika z Pana kolejnych już wypowiedzi. Wszystko co miałem napisać, napisałem.
Z nowych aspektów, nie wartość wsp. U dla ściany bez otworów, lecz rzeczywiste zapotrzebowanie energii dla danego budynku z uwzględnieniem mostków cieplnych oraz niejednrorodności przegród, jest podstawą do obliczeń. Pisanie o 5 minutach na obliczenia Pana ośmiesza. Bardziej obrazowo, cóż komu ze zbadania ile auto zużywa paliwa po przejechaniu 100 m z prędkością 60 km/h? Ot jakaś wartość, ale o czym ma świadczyć? Podobnie jest z obliczaniem kawałka ściany bez otworów - w dodatku z pominięciem najważniejszego: niejednorodności budowy ściany. To wszystko daje mi dowód, iż nie ma Pan pojęcia o czym pisze. Dlatego zaproponowałem swoją usługę.
Nie znam wyników analiz - możliwe, że wyniki będą na korzyść konstrukcji płytowych? Jednakże wtedy będą podstawy do pozytywnych opinii, bo do tej pory, to namawia Pan werbalnie, a to mnie nie interesuje.

Jerzy Zembrowski

Nie skomentuje całego postu, bo w przeciwnym razie zamiast pomagać innym na forum, będziemy kłócić się w nieskończoność.
Proszę tylko o jedno... niech Pan nie wypisuje że nie mam pojęcia o fizyce budowli, bo nie zan pan mojego wykształcenia, wiedzy praktycznej czy teoretycznej związanej z budową/remontem/ociepleniem/wygłuszeniem..... Ja osobiście uważam że mógłbym konkurować ze znawcami konstrukcji drewnianych w zakresie doboru właściwych materiałów i redukci mostków termicznych.

Użytkownik JBZ napisał: Pozdrawiam dobrą duszę Krzysztofa Wojnickiego a także Pana Różyckiego od domów płytowych. Swoją drogą, sam jestem ciekaw wyników tych analiz i porównań obu systemów budowy domów drewnianych - a jeszcze lepiej na tle innych systemów. Chętnie się podejmę takich analiz. Z własnej inicjatywy szybko tego nie zrobię, bo zajęty jestem działaniem odpłatnym, ale może jest jakaś firma zainteresowana takim zleceniem?
Dziękuje że spuścił Pan z tonu, w końcu lepiej prowadzi się rozmowy w miłej atmosferze. :wink:
Co do analiz, jeżeli tylko będę budował dom z gotowego projektu na teranie jednej strefy klimatycznej gdzie znam osobę co wybudowała ten sam dom bez większych zmian ale w innym systemie, to obiecuje dołożyć wszelkich starań by przedstawić na łamach forum audyty energetyczne obu technologi. Jak i również podeśle Panu obliczenia statyczne obu domów.

Pozdrawiam Dariusz Różycki

SIPs

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2010, 14:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za deklarację, chętnie pomogę.
Niezależnie od tego, obiecuję, jak tylko znajdę kilka wieczorów wolnych, to opracuję analizy energetyczne i cieplno-wilgotnościowe takich domów oraz klasycznych szkieletowych i zamieszczę w naszym serwisie o czym nie omieszkam powiadomić

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 marca 2015, 11:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem lepszym pomysłem jest murowany. Dużo bardziej stabilna konstrukcja i przede wszystkim rozwiązanie na lata. Oczywiście każdy może mieć swoje za i przeciw, duże znaczenie mają również koszty. Fajne opracowanie porównawcze w temacie macie tutaj - http://budowlany-swiat.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2015, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie murowany dom, a idąc dalej tym tropem to najlepiej murować ściany z betonu komórkowego, który pozwala na najszybsze postawienie ścian i oszczędność w czasie użytkowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 października 2016, 14:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak oceniacie tego typu konstrukcje drewniane - http://www.mazurskie-domy.pl Czy rzeczywiście one są wystarczająco trwałe, aby były w stanie przetrwać w polskich warunkach pogodowych?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 listopada 2016, 10:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja także jestem zdania, że dom murowany daje większą stabilność w przeciwieństwie do szkieletowego, ale wszystko ma swoje plusy oraz minusy, podobnie jak w każdym przypadku należy pomyśleć o wykonania solidnego dachu na lata, akurat w tej kwestii pomożemy podczas wyboru materiałów i nie tylko.

www.DachyZulawy.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2016, 23:28

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja jednak wole domy drewniane, a nawet powiem więcej - wykonane z bala. Słysząc bal każdy myśli że to góralska chatka, a takie domy są bardzo popularne np. na mazurach. Miałem okazję mieszkać w takim domu, wybudowanym przez Natur Eko Dom (http://www.naturekodom.pl/ i powiem że to całkiem fajne rozwiązanie. Bardzo mi się ta ich konstrukcja spodobała.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 268 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 621 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Fotowoltaika Liczba postów: 148 Grupa: Technologie... Przeglądając https://fotowoltaika.bruk-bet.pl natknąłem się na interesujące opcje fotowoltaiczne, które mogą zaoferować skuteczne rozwiązania dla domów i firm.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >