Dom szkieletowy cy murowany ??

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

16 kwietnia 2010, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam stoje przed wyborem mojego nowego domku,
co uważacie o technologi szkieletowej?
rozmawiałem z przedstawicielem firmy www.domyheban.pl
który bardzo pozytywnie sie wypowiada na ten temat. czy moze znacie ta firme? co uważacie o domkach szkieletowych?
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 kwietnia 2010, 18:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie.
Tak jak już pisałem na innym forum- nie ma złych technologi, tylko wykonanie może być kiepskie.
Ogólnie domy drewniane do jakich zalicza się dom szkieletowy, jeśli jest dobrze wykonana jest jedną z najbardziej energooszczędnych technologi budowlanych.
Jeśli ktoś się waha nad wyborem domu szkieletowego bo boi się o jego wytrzymałość a chciałby cieszyć się domem tak samo wytrzymałym jak murowany a zarazem energooszczędnieszy od kanadyjczyka, to polecam przeczytanie artykułu o domach z paneli strukturalnych.
Panel SIPs-czyli panel strukturalny to rozwiązanie dla najbardziej wymagających inwestorów.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2010, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jestem zdecydowana na dom drewniany.
Tylko, że składanie szkieletu na placu budowy ma pewne wady - boję się, że będę tam musiała cały czas być i pilnować czy ekipa to dobrze składa, czy dokładnie.
Czy ktoś zna jakąś porządną firmę która stawia drewniane domki z prefabrykowanych elementów? nie mogą to być duże elementy (jak mają np w haas czy danwood), bo mam starodrzew na działce i mi się to po prostu nie zmieści samochód z transportem...
mam już wstępne oferty od firm: FDPL(www.fdpl.eu) i Kopahaus (www.kopahaus-barlinek.pl) ale szukam jeszcze porównania.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2010, 00:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Ala K
Jeżeli Pani obawia się o niedokładne wykonanie i pozostawienie mostków termicznych, a zdecydowała się Pani na dom drewniany, ze względu na jego dobre parametry energooszczędne.
To może dobrym rozwiązaniem będzie konstrukcje z paneli Strukturalnych-(SIPs) Posiada ona leprze parametry zarówno wytrzymałościowe jak i energooszczędne.
W tej konstrukcji wszystkie połączenia pomiędzy izolacją a słupami łączącymi, muszą być dodatkowo uszczelnione np pianką poliuretanową. W przeciwnym razie wykonawca podpisując gwarancję bierze na siebie całe ryzyko. (z doświadczenia wiem, iż firmy które nie są "pewne" własnej precyzji wykonania, nie dadzą żadnej gwaranci.)

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2010, 11:55

Zgadzam sie: good 0 bad

proszę pana, nie mogę pobrać na dysk tego panelu - wyskakuje informacja o niedostępności strony.
czy to jest budowane jak kanadyjczyk?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 kwietnia 2010, 21:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Przepraszam, wkradł się nam na stronę błąd, naprawimy to jak najszybciej będzie to możliwe.
Jeżeli poda Pani adres e-mail to mogę przesłać te informacje bezpośrednio.
Użytkownik napisał: czy to jest budowane jak kanadyjczyk?
I tak, i nie.
Jest to konstrukcja drewniana, posiadająca podwalinę, słupy, oczep tak jak ma to miejsce w kanadyjczyku. Największą różnicę stanowi izolacja, zamiast wełny mineralnej zastosowane są panele strukturalne(OSB-Styropian-OSB,)które również przenoszą obciążenia statyczne.
Dzięki styropianowi z dodatkiem grafitu i hermetycznym rodzajem połączenia wszystkich elementów, panel SIPs uzyskuje najlepszy współczynnik przenikania ciepła dostępny na polskim rynku, ponadto grafit zawarty w styropianie obniża chłonność wilgoci, dzięki czemu wytrzymałość konstrukcji SIPs przewyższa wytrzymałość standardowego kanadyjczyka.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2010, 20:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Hehe widzę, że Dar-Bud SIPs zawładnął wszystkimi tematami :)

A co do wytrzymałości, to z całą pewnością jest to bardziej wytrzymałe od kanadyjczyków czy innych budowli drewnianych, ale jak wypada w potyczce ze ścianami murowanymi?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2010, 12:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Dosyć interesujący wątek, aby porównać te style budowania. Ja raczej chyba obstawiał bym murowany, jakoś nasz klimat mnie nie przekonuje do czegoś innego.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2010, 18:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Pani Filipie, akurat klimat to mamy wspaniały na domy drewniane, tak uważam! Naprawdę lepiej i łatwiej ogrzać dom zbudowany z naturalnego izolatora niż mur ceglany.
ale ten styropian i OSB to mnie zniechęciły, nie ukrywam.
Chciałabym drewniany dom. W którejś z firm (chyba Danwood), w której prosiłam o ofertę wszystko było super dopóki mi koleżanka nie powiedziała, że oni normalnie w środek drewnianego domu słupy metalowe dają!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2010, 00:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Czemu styropian Panią zniechęcił?
Bo przecież OSB jest także w zwykłym szkielecie drewnianym z tą różnicą że tylko na zewnątrz.
W budownictwie drewnianym trzeba przede wszystkim uchronić się przed powstawaniem mostków termicznych (wełna osiada i powstaje nieizolowana szparka), a co z tym się wiąże, często powstaje punkt rosy.
Ciągnąc dalej ten temat, wełna i słupy nabierają wilgoci, co sprawia iż szybko tracą swoje właściwości.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 622 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 268 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 259

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >