Eco Partner

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

5 października 2017, 20:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się nad zastosowaniem ogrzewania na podczerwień w swym domu. Znalazłam firmę z mej okolicy, która wykonuje taką instalację oraz sama produkuje panele.Czy mieliście styczność z ogrzewaniem na podczerwień wykonanym przez Eco Partner?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 października 2017, 14:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie ogrzewanie jest bardzo wydajne w różnych halach i magazynach. W biurach i mieszkaniach też się sprawdzi. Ekonomiczne w użytkowaniu i tanie w instalacji. Pamiętaj by zadbać o dobry programator do sterowania, bo od niego wiele zależy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 października 2017, 18:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim rodzicom zakładali ogrzewanie w pensjonacie nad morzem. Każdy z domków na osobnym podliczniku z możliwością ustawienia temperatury według własnych upodobań. Ekipa terminowa, sprawnie działała i rodzice z niej mega zadowoleni. W przypadku zamówienia paneli o niestandardowym wymiarze troszkę się czeka. Aktualnie gdy zrobiło się chłodniej ogrzewanie jest już użytkowane i muszę przyznać, że szybko osiąga się wybraną temperaturę w pomieszczeniach, a koszty jakie się generują są niewielkie.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 października 2017, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja cały czas grzeję kominkiem. Mam na szczęście dobre [url-http://www.drewnosklad.pl/drewno-kominkowe/wielkopolska /]drewno kominkowe wielkopolska i w miarę efektywnie grzeje. Muszę jednak pomyśleć o czymś bardziej bezobsługowym.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 października 2017, 13:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja cały czas grzeję kominkiem. Mam na szczęście dobre drewno kominkowe wielkopolska i w miarę efektywnie grzeje. Muszę jednak pomyśleć o czymś bardziej bezobsługowym.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 października 2017, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Kominek jako główne źródło ogrzewania to nie przejdzie. Musiałby ktoś być cały czas w domu by pilnować jak się pali i czy nie zgasło. Elektryczne ogrzewanie ma niesamowitą zalete jaka jest bezobsługowość. Wystarczy mieć tylko dobry programator i dobrze wszystko ustawić.
Marchewa czasami warto trochę przewymiarować system (zrobić go o większej mocy). Pozwoli to na krótsze grzanie, co przy niektórych taryfach wyjdzie po prostu na plus.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 października 2017, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Sama też myślę sobie, że kominek można traktować raczej jako dodatek. U mnie za ogrzewania odpowiada instalacja co i sprawdza się dobrze. Póki co jednak muszę zainwestować w worki z http://dobreworki.pl/produkt/worki-na-ekogros zek/
Wybór produktów w tym przypadku jest duży, a i jestem przekonana, że tak przechowywany ekogroszek, nie będzie zajmował aż tyle miejsca, w stosunku do tego, gdyby leżał luzem:).

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2017, 17:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Kominek jako główne źródło ciepła na pewno się nie sprawdzi. Jako dodatkowe to jak najbardziej.
Regina a tona ekogroszku luzem zajmuje większą kubaturę niż ta sama tona ekogroszku w workach? ;)
Ogrzewanie elektryczne robi się coraz bardziej opłacalne, technika idzie do przodu, więc i same urządzenia potrafią więcej. Do tego należy pamiętać o dobrym doborze taryfy. G12w pozwoli zaoszczędzić nie tylko na samym ogrzewaniu (chociaż najwięcej na tym można skorzystać) ale też inne urządzenia będą wykorzystywane w tańszej taryfie. Tak że poziom zysków może być dość spory.
Ciekawe jest to, że systemy przemysłowe wchodzą do domów. Takie panele na podczerwień zaczynały swoją karierę właśnie w przemysłowych halach. Oczywiście to była dużo prostsza technologia, niż w tych nowych systemach ale zasada taka sama.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2017, 20:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie musi być wygodne i na pewno nie w formie kominka. Wyjazd do rodziny, na święta, na narty czy cokolwiek innego zimą stawiałoby nas przed dużym dylematem jak zapewnić ciepło w domu podczas naszej nieobecności. To po prostu się nie sprawdzi.
Te panele na podczerwień o których tu piszecie, jak to się montuje? Jak to w ogóle działa?

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2017, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=zaremba.radek]Ogrzewanie musi być wygodne i na pewno nie w formie
kominka. Wyjazd do rodziny, na święta, na narty czy
cokolwiek innego zimą stawiałoby nas przed dużym
dylematem jak zapewnić ciepło w domu podczas naszej
nieobecności. To po prostu się nie sprawdzi.

Te panele na podczerwień o których tu piszecie, jak to
się montuje? Jak to w ogóle działa?
Montuje się to bardzo prosto. Zwykły montaż do ściany i podłączenie do elektryki w domu. Oczywiście poprzez odpowiedni sterownik. Kabel do sterownika, kabel od sterownika do panelu i działa. Wszystko oczywiście w ścianie. Każdy elektryk to podłączy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 398

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >