Egzotyczne Piękności pod Polskim Niebem

« Powrót do grupy: Ogrody

1 marca 2011, 12:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiele palm, które są ozdobą tropikalnych plaż z powodzeniem może być także doskonałą ozdobą polskich ogrodów. Takie rośliny jak: SERENOA REPENS, TRACHYCARPUS FORTUNEI , WASHINGTONIA, BUTIA CAPITATA, SABAL PALMETTO, czy RHAPIDOPHYLLUM HYSTRIX doskonale czują się na naszej szerokości geograficznej.

Czy macie jakieś doświadczenia związane z uprawą egzotycznych roślin?


Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 marca 2011, 17:12

Zgadzam sie: good 0 bad

o bananowcu już pisałam. Jeśli nie planujecie wyjątkowego miejsca, krytego, dobrze nasłonecznionego, to darujcie sobie palmę w ogrodzie, przy chodniku do garażu, bo szkoda uroku drzewka i jego krótkiej wegetacji. Żeby mieć takie rośliny trzeba mieć też pomysł na dogodne miejsce, które cieszyłoby nas i nasze tropikalne rośliny

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 marca 2011, 11:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik betonowa napisał:
o bananowcu już pisałam. Jeśli nie planujecie
wyjątkowego miejsca, krytego, dobrze nasłonecznionego, to
darujcie sobie palmę w ogrodzie, przy chodniku do garażu,
bo szkoda uroku drzewka i jego krótkiej wegetacji. Żeby
mieć takie rośliny trzeba mieć też pomysł na dogodne
miejsce, które cieszyłoby nas i nasze tropikalne rośliny


Nie ma co się jednak zniechęcać. Faktycznie jeżeli planujemy zakup palmy powinniśmy zebrać możliwie jak najwięcej informacji o niej, gdyż bez sensu jest wydać nie mało pieniędzy i zmarnować drzewko.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 13:45

Zgadzam sie: good 0 bad

ta palma ze zdjęcia dość dziwnie wygląda w kącie, pomiędzy ścianą a ławką.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 maja 2011, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Faktycznie, ktoś kiepsko zaplanował jej posadzenie. Pewnie była mała i nikt nie pomyślał, że kiedyś urośnie. Pytanie tylko czy ona jeszcze urośnie :) ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2011, 16:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik laremont9791 napisał:
ta palma ze zdjęcia dość dziwnie wygląda w kącie,
pomiędzy ścianą a ławką.

absolutnie zgadzam sie i jakos trudno mi uwierzyc ze palmysie u nas przyjma...

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

To, że niektóre palmy się u nas przyjmują to nie jest nic dziwnego. Niektóre z nich naturalnie rosną w dużo surowszym klimacie. W polskich ogródkach coraz więcej jest egzotycznych piękności.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2012, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Piękna jest ta palma, ale ja jestem zdania aby zostawić to co egzotyczne w egzotycznych krajach, bo szkoda roślin one w naszych klimatach wegetują męczą się. Przecież to nie na tym to wszystko polega prawda?

Zgłoś | Cytuj | Link

29 maja 2012, 12:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam takie doświdczenie, że w jednym roku przychodzi ostra zima i co wrażliwsze roślinki padają. Z takich trochę egzotycznych to się u nas juka dobrze trzyma.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2020, 23:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Większość roślin jest w stanie się utrzymać. Jeśli mamy z tym problem, warto poszukać dobrych porad. https://terracottem.pl/co-to-jest-susza-glebo wa-kiedy-wystepuje-i-jak-sobie-z-nia-radzic/

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 94 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu? Liczba postów: 121 Grupa: Ogrody A myśleliście kiedyś nad przeprowadzeniem ekspertyzy dendrologicznej na swoich drzewach? Tutaj można na ten temat przeczytać https://limanowskie.pl/6514-komu-zl...
  • Plac zabaw dla dzieci Liczba postów: 47 Grupa: Ogrody Cześć, szukam w Zawierciu firmy, która specjalizuje się w przeglądach placów zabaw. https://foresta-placezabaw.pl/przeglady- placow-zabaw/zawiercie/ Chciałbym, a...
  • Własna uprawa pomidorów Liczba postów: 47 Grupa: Ogrody Uprawa ogrodu może być dla niektórych trudne, zwłaszcza, jeśli nie posiadają na ten temat podstawowej wiedzy. Pomocny w takiej sytuacji będzie ten poradnik ogro...
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 24 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >