Ekologiczne materiały

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

28 lipca 2011, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, interesują mnie ekologiczne materiały budowlane, również materiały z "odzysku" , może wiecie czy istnieją, jeśli tak to gdzie miejsca "skupu" ? (woj.mazowieckie)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2011, 07:31

Zgadzam sie: good 0 bad

coś niecoś słyszałem o ekologicznej wełnie mineralnej Knauf - poszperaj w necie o niej

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2011, 12:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Większość dużych firm producentów materiałów budowlanych ma w swojej ofercie materiały ekologiczne. Teraz nie wypada ich nie mieć, przecież na przykład solary można kupić już chyba wszędzie.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2011, 07:08

Zgadzam sie: good 0 bad

No i to się chwali, że w końcu ekologia staje na pierwszym, a nie ostatnim miejscu.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2011, 13:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam dom z bali, a bale z odzysku. Zakupiłem stary dom, rozebrałem i pzreniosłem bale do siebie. Fajne rozwiązanie, bo stare bale sa lepsze od nowych, a domu z drewna nie trzenba reklamować.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 września 2011, 18:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to ekologicznym sposobem jest zastosowanie mat kapilarnych. Do ogrzania pomieszczeń wykorzystują zasadniczo niskie temperatury wody grzewczej. Powierzchnia mat rur kapilarnych jest wielokrotnie większa niż
zwykłych systemów ogrzewania podłogowego. Dzięki temu system pracuje przy 8 – 10 0 C niższej temperaturze obiegu oddając tyle samo ciepła, co system konwencjonalny. Są one wykonane z polipropylenu, a ich żywotność wynosi ok.
50 lat, bez utraty jakości. Dzięki nasyceniu tlenem woda pozostaje klarownym i czystym medium ogrzewającym.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2011, 00:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Witajcie!

Może ktoś rozwinąć temat ekologicznej wełny KNAUF o której pisał marekan?
Zamierzam docieplić dach w budynku gospodarczym i znajomy mi takową właśnie polecił.

Co o niej sądzicie ?

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2011, 08:17

Zgadzam sie: good 0 bad

zlotaraczka, ja docieplałem się Knaufem, wszystkie informacje o niej znalazłem tutaj:
http://www.knaufinsulation.pl/ecose-technology

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2011, 10:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za link!

W cennikach jest kilka wersji, więc chyba do nich zadzwonię i skonsultuję co wybrać na swój daszek :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2011, 18:39

Zgadzam sie: good 0 bad

poczytaj dokłądnie, a sam dojdziesz która wersja jest dla Ciebie odpowiednia

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Pompa ciepła Liczba postów: 9 Grupa: Ekologiczny... Zastanawiacie się jaki piec wybrać. Poleca poczytać na stronie https://www.parex-kotly.com.pl/blog/jak- wybrac-piec-centralnego-ogrzewania-z-pod ajnikiem na tema...
  • dom energooszczedny Liczba postów: 150 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >