Energooszczędne okna

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

17 lipca 2013, 23:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Coraz częściej zależy nam na tym, aby jak najlepiej zbilansować rachunek zysków i strat ciepła w mieszkaniu. Z tego względu większą uwagę zwracamy na materiały energooszczędne. Ważną rolę odgrywają tu nie tylko materiały ścienne, izolacje i wykończenie zewnętrzne domu, ale także okna. Jakie okna według was nadają się do domów pasywnych.
Ja polecam profil Eforte (Inoutic / Deceuninck), który jest przeznaczony właśnie do budownictwa pasywnego ze względu na podwyższone parametry izolacyjności termicznej, co oznacza, że profil ten przy wykorzystaniu wzmocnień stalowych uzyskuje Uf=0,95 W/m2K.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2013, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

To w tym momencie okna z Sokółki mają lepszy współczynnik izolacyjności termicznej, bo u nich w profilu Elite 92 wynosi on Uw=0.76W/m2K, to są okna trzyszybowe. Więcej o nich na ich stronie http://www.sokolka.com.pl/okna-energooszczedn e.html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 sierpnia 2013, 11:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Ty piszesz o współczynniku przenikania ciepła całego okna Uw, a ja pisałem o współczynniku Uf czyli profilu. Nie można tak porównywać - to są dwie różne wartości i klienci powinni to wiedzieć. Można sprawdzić na stronie www.inoutic.pl, kto produkuje na tych profilach i sprawdzić Uw całego okna i wówczas porównywać.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2013, 13:50

Zgadzam sie: good 0 bad

w tym roku pojawiło się kilka ciekawych propozycji na rynku okiennym. okna nie tyle co energooszczędna, co właściwie pasywne czyli zarówno współczynnik Uw jak i współczynnik Uf jest lepszy, niż w oknach typowo energooszczędnych. dla osób niezmiernie wymagających pod tym względem będą zapewne jeszcze bardziej energooszczędnym rozwiązaniem. nie chciałbym specjalnie rzucać nazwami, ale jeden z producentów zdobył certyfikat niemieckiego instytutu, więc wydaje mi się, że okna te spełniają dość wygórowane normy.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2013, 23:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Drutex ma świetne okna energooszczędne IGLO ENERGY Classic można kupić w sklepie LAZUR w Poznaniu. Jest tam świetny gość, który doradzi wybór koloru folii i czy też szyb. Ja od nich brałem okna razem z montażem do własnego domu i do biura. Dokładny opis tych okien znajduje się tutaj http://www.e-lazur.pl/okna/okna-pcv/iglo-ener gy-classic.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 grudnia 2013, 12:50

Zgadzam sie: good 0 bad

przy oknach pasywnych trzeba jeszcze pamiętać o współczynniku g. ostatecznie mają służyć jeszcze czerpaniu energii z promieniowania do ogrzania mieszkania

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2013, 13:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Macie rację, dziś trzeba oszczędzać wszystko drożeje.. Fajnie, że ktoś zwraca na to taką uwagę ja ostatnio kupiłem okna na http://www.kreocen.pl/kategoria/Okna-i-akceso ria-2_114.html i sobie chwalę, no cóż zimna w końcu idzie a mi wiało ..

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2013, 20:07

Zgadzam sie: good 0 bad

współczynniku g.? Ile w takim razie powinien wynosić i jak się go oblicza?

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2014, 23:55

Zgadzam sie: good 0 bad

cytat za: http://oknotest.pl/poradnik-okienny/okna-pcv-wspolczynnik-pr zepuszczalnosci-energii-g-i-gf
Całkowity współczynnik przepuszczalności energii „g” - jest to stosunek całkowitej przepuszczalności energii szyby do padającej na nią energii słonecznej (w zakresie od 300 nanometrów do 2500 nanometrów). Wartość ta podaje jaka część energii promieniowania słonecznego padającego na szybę zostaje przepuszczona do wnętrza pomieszczenia. Współczynnik przepuszczalności energii całkowitej okna „Gf” jest iloczynem współczynnika przepuszczalności energii całkowitej oszklenia „g” oraz wartości współczynnika zmniejszającego „z” urządzeń przeciwsłonecznych, co można zapisać następującym wzorem Gf = g * z

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2014, 18:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam Okna Szczecin. W ofercie posiadają wielokrotnie nagradzane okna energooszczędne. Myślę, że bardzo dobra oferta.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 142 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 367

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >