FDPL Fińskie domy drewniane

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

20 marca 2010, 01:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

czy ktoś oże mi coś doradzić czy warto kupićm taki dom, ceny i parametry zachęcajace. www.fdpl.eu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2010, 15:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Są to domy modułowe (częściej spotyka się u nas określenie - z prefabrykatów). Myślę, że naprawdę warto. Pomijając już, że domy takie od kilku lat w Polsce robią furorę, to są one faktycznie o wiele tańsze niż zwykłe domy i co też ważne - szybciej są stawiane. A firma o której mówisz naprawdę jest fenomenalna, ma świetne projekty (w przeciwieństwie do większości firm specjalizujących się w modułach).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 marca 2010, 01:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Ja w chwili obecnej rozważam zakup domu http://fdpl.eu/142-2.html, czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć, parametry są ekstra.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2010, 19:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Długo szukałem energooszczędnego domu i znalazłem. Podpisałem już umowę. Zaczynam na jesieni. Zadatkowałem fiński dom modułowy 114-10 z www.fdpl.eu. Podsunąłem znajomemu koledze, który liczy świadectwa energetyczne i wynik przeszedł moje oczekiwania 60kWh/m2 na rok a norma dopuszcza jako OK 174 kWh/m2 na rok.
Mam jednak pytanie czy ktoś już postawił taki lub podobny dom ? Na co zwrócić szczególna uwagę podczas realizacji ? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2010, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Byłem na dniach otwartych budowanego domu w Aleksandrowie Łódzkim, pomału zaczynam się przekonywać do tej technologii. Drewno i dokładność wykonania są na prawdę na najwyższym poziomie. Czy ktoś zna jakieś wady?
Ja zastanawiam się nad takim projektem http://fdpl.eu/109-1.html ale z elewacją z tynku.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2010, 18:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiające jest, że na stronie w pozycji o firmie nie ma nic o firmie, zaś w dziale Realizacje też nic nie podano. Przydałaby się informacja o kapitale firmy - to wobec udzielanych gwarancji 3-letnich.
Na temat oceny technicznej i energetycznej domów nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie dysponuję projektami a informacje podane na stronie są zbyt ogólnikowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2010, 23:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich
Mam pytanie do Keneta jak postepuja prace z budowa?
Jestem zainteresowany tym samym domkiem tej firmy. Czy mozesz przedstawic jakies szczegoly, ceny i terminy?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2011, 14:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dużo można było się dowiedzieć o tych domach, i sprawdzić opinię posiadaczy na targach które niestety już się odbyły... najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że mówią o tych domach, "domy bez wad". Niestety mam wątpliwości czy te domy oby na pewno są tańsze z tego względu, że ceny drewna w Polsce są bardzo wysokie, no i jest wada w drewnie, bo ich mankamentem jest to, że szybko próchnieje jak jest źle zakonserwowane, a koszty utrzymania, ogrzewania i innych spraw to trzeba przyznać, że są niższe od tradycyjnego domu. Jeszcze jedna sprawa... budowa domu w takim systemie przy takich powodziach i klimacie jaki teraz zrobił się w Polsce jest ryzykowne.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2011, 23:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik CezarFx napisał:
Bardzo dużo można było się dowiedzieć o tych domach, i sprawdzić opinię posiadaczy na targach które niestety już się odbyły... najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że mówią o tych domach, "domy bez wad". Niestety mam wątpliwości czy te domy oby na pewno są tańsze z tego względu, że ceny drewna w Polsce są bardzo wysokie, no i jest wada w drewnie, bo ich mankamentem jest to, że szybko próchnieje jak jest źle zakonserwowane, a koszty utrzymania, ogrzewania i innych spraw to trzeba przyznać, że są niższe od tradycyjnego domu. Jeszcze jedna sprawa... budowa domu w takim systemie przy takich powodziach i klimacie jaki teraz zrobił się w Polsce jest ryzykowne.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2011, 00:12

Zgadzam sie: good 0 bad

CezarFx, to nie jest do końca tak jak piszesz. Mam z FDPL dwie wyceny i mają naprawdę ceny niższe niż domu murowanego, nie jest to dużo, bo z moich wyliczeń wychodzi że 5-10%, ale zawsze trochę taniej. Co ważne domki te są wyjątkowo energooszczędne, więc one zarabiają dla nas przez kolejne dzisięciolecia eksploatacji :) Co do konserwacji to zdziwił mnie fakt, że drewno właśnie niczym nie jest konserwowane za wyjatkiem elewacji która jest narażona bezpośrednio na wodę, mróz i UV. Fachman od nich tłumaczył mi że nie trzeba konserwować a wręcz trzeba unikać tej trującej chemii. Wszystko załatwia odpowiedni system specjalnych szczelin mikrowentylacyjnych. Jeśli one są nic drewnu sie nie stanie. Sprawdziłem to u innych ludzi co znają sie na drewnie i potwierdzili to. W sumie wynika z tego kolejna zaleta - dom bez trującej chemii. Ostatecznie chyba jednak będę budował z pustaka (mam już projekt i część materiału) ale bardzo poważnie myślałem i wciąz myślę czy nie zmienić zdania. Dodatkowo kusi mnie to, że dom zrobiony jest z fińskiego drewna i w Finlandii a to zupełnie inna bajka. Czy KENET tu jeszcze zagląda? Czy możesz dać znać jak Twoja budowa od strony współpracy z nimi? Oni teraz zmieniają siedzibę i budują swoje biuro właśnie w tej technologii, byłem i widziałem i wygląda to naprawdę fajnie...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków - są jakieś minus... Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... A tak poważnie odnośnie zamiany na plusy to ma to odniesienie do ceny. Jeżeli ktoś powiedzmy planuje szambo betonowe (pominę kwestię szczelności) to zapłaci za...
  • catering Liczba postów: 35 Grupa: Porady i op... A czy ktoś z was może catering eventowy Spółdzielnia Socjalna Równość? Tak pytam, ponieważ poszukuję kogoś dla siebie, kto zapewni mi profesjonal...

Czytaj też