Garaż a może lepiej wiata?

« Powrót do grupy: Zagospodarowanie terenu

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

19 maja 2009, 16:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.Nie wiem co jest lepsze: garaż czy wiata... Wiata jest tańsza w wykonaniu ale czy właściwie zabezpieczy samochód przed warunkami zewnętrznymi?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 czerwca 2009, 17:37

Zgadzam sie: good 0 bad

ja proponuję garaż, może i droższy ale dłużej ci posłuży i będzie lepszym zabezpieczeniem dla auta

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2009, 16:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się, lepiej garaż. Wiatę można zbudować np. na działce. Bo tam trzyma się samochód tymczasowo, a nie przez cały czas. Oprócz tego wiata wtedy może służyć np. do schronienia przed deszczem, kiedy chce się posiedzieć na dworze.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 czerwca 2009, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowanie garaż, posłuży dłużej i o wiele lepiej ochroni auto przed czynnikami zewnętrznymi.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2009, 22:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Gratuluję!

A nie pomyślał ktoś, że garaż wymaga pozwoleń na budowę?
Wiata wymaga zgłoszenia, a potem jak już stoi można zmienić przeznaczenie budynku, natomiast garaż, hmm. Trzeba niestety brać chęci na zamiary.
Też bym chciał mieć marmur w kuchni....

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 grudnia 2009, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Garaż murowany jest trwalszy i solidniejszy - to jasne, ale wymaga pozwolenia na budowę, jest droższy, dłużej się go buduje. A drewniana wiata jak jest dobrze zadaszona i posiada ściany spełni te same funkcje, a kupić ją można na allegro. No dochodzi też kwestia gustu bo i garaż i wiatę można postawić ohydną. Właśnie się zmagam z budową wiaty. Tu: http://bbrzeski.w.interia.pl/wiata.html możesz znaleźć zebrane informacje dotyczące drewnianej wiaty garażowej a także ustawę o prawie budowlanym. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

30 grudnia 2009, 04:45

Zgadzam sie: good 0 bad

biuro projektowe poznań

Ten post był edytowany przez Roman Lis dnia: 8 grudnia 2013, 01:07
Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2010, 23:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrze zrobiona wiata może być lepsza niż parszywie zrobiony garaż. Jedeyne co właściwie trzeba brać pod uwagę przy budowie wiaty garażowej to to skąd najczęścij wieją wiatry i w miare możliwości ustawić ją tyłem do tego kierunku, dzięki temu nie będzie wwiewać deszczy czy śniegu do środka. Właściwie służy tak samo jak garaż, tylko tyle że drzwi nie zamkniesz

Zgłoś | Cytuj | Link

28 stycznia 2010, 13:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiata czy garaż? jest dużo głosów za i przeciw takiemu rozwiązaniu, na decyzję o postawieniu wiaty wpływa wiele czynników wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta - wielkości działki, estetyce rozwiązania i czasie w jakim chce się postawić zadaszenie. Oczywiste jest że wiata nie zapewni takiej ochrony dla samochodu jak tradycyjny garaż ale ma również wiele zalet. Wiaty garażowe bardzo często wybierane są jako zadaszenie dla drugiego samochodu ( żona parkuje w garażu a nam pozostaje codzienne skrobanie szyb więc trzeba coś z tym zrobić ). Na postawienie wiaty do 25m2 nie jest potrzebne pozwolenie na budowę wystarczy zgłoszenie, dodatkowo nie obowiązują nas przepisy dotyczące odległości od granicy działki pod warunkiem ze wiata nie ma ścian. Rozwiązanie to może być lekkie i estetyczne ( zobacz na poniższej stronie ) w przeciwieństwie do pudła jakim jest garaż. http://www.carportplanet.pl/realizacje.html







_____________________
http://www.carportplanet.pl/realizacje.html

Zgłoś | Cytuj | Link

2 maja 2010, 01:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Powyższe wiaty są od 7 tysięcy. Bez jaj, ale ja za 3 tysiące mogę już mieć porządną wiatę...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dekaracje ogrodowe Liczba postów: 65 Grupa: Zagospodaro... Ja od siebie mogę serdecznie polecić założenie oczka wodnego. Świetnie wygląda, sprawia ogromną frajdę dzieciakom, a przy dobrym sprzęcie do sprzątania, to nawe...
  • Mini ogródek pod blokiem Liczba postów: 18 Grupa: Zagospodaro... Wydaje mi się, że znalezienie idealnego warzywnika może być łatwiejsze, niż się spodziewasz. Zapoznaj się z artykułem na https://www.drewno-betonowe.pl/warzywni. ..
  • Donice ogrodowe Liczba postów: 38 Grupa: Zagospodaro... Szanowni Państwo, Donice ogrodowe wykonane z surowego drewna trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, szkodnikami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznyc...
  • studnia a gliniasty teren działki Liczba postów: 16 Grupa: Zagospodaro... W przypadku pomp głębinowych stosowanych w większych instalacjach, takich jak farmy czy przemysł, wybór falownika powinien również uwzględniać jego zdolność do....
  • Tani i dobry grill Liczba postów: 17 Grupa: Zagospodaro... W zależności od swoich preferencji możesz sięgnąć zarówno po gotowe zestawy mebli, jak i pojedyncze elementy. Co więcej, na rynku znajdziesz zestawy obiadowe or...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >