Gdzie zamontować na piorunochron?

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

27 lipca 2010, 11:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak w domku jednorodzinnym zamontować piorunochron? Chciałabym wyposażyć dom w takie zabezpieczenie i nie wiem gdzie go zamontować.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2010, 19:57

Zgadzam sie: good 0 bad

przede wszyskim zlecic fachowemu elektrykowi .. instalacja odgromowa musi spelniac wymogi odpowiednich norm i musi byc skuteczna .. po instalacji trzeba zrobic pomiary, czy wszystko gra ... z instalacja odgromowa nie ma zartow ... jezeli zostanie wykonana niefachowo, to albo popali urzadzenia w mieszkaniu/domu, albo dojdzie do pozaru, a w najgorszym wypadku kogos zabije :?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 sierpnia 2010, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do montażu to radzę poprowadzić go przy jednej ze ścian zewnętrznych domu. Tak jak mówi Radex najlepiej wezwać elektryka. On zna się na takich pracach więc będziesz pewna, że wszystko jest dobrze wykonane.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 sierpnia 2010, 11:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam wbudowany jakoś przez środek ściany ale był on montowany już podczas budowy domu. Przeżyłam w tym domu już tyle burz i jakoś takie zamocowanie piorunochronu się sprawdza.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2010, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli masz już wybudowany dom to raczej nie masz zbyt wielu rozwiązań jak tylko poprowadzić go przy boku domu. Jeśli jesteś w trakcie jego budowy to polecam wbudowanie go w ścianę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2010, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie polecałbym zakładac piorunochronu na własną odpowiedzialność do tego potrzeba ludzi którzy znają się na tym.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2010, 17:20

Zgadzam sie: good 0 bad

przede wszystkim piorunochron musi spelniac swoje zadanie (nie moze od tak wisiec i wchodzic w ziemie) ... tylko elektryk ( z prawdziwego zdarzenia) moze to zrobic wraz z pomiarami, zeby nie bylo pozniej nieszczescia

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2011, 22:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Może "domatorka20" spróbować zrobić samemu odgrom ale i tak potem TRZEBA DOKONAĆ POMIARÓW CZY SPEŁNIA NORMY!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

5 września 2013, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam ,

Chciałbym zapytać , czy zamontowanie piorunochronu w 100% chroni nas przed skutkami burzy ? Moje pytanie takie a nie inne gdyż , w niedalekim czasie mój ukochany dom został nawiedzony przez piorun icon_evil.gif a dokładnie komin . Tyle szczęścia że uszkodzenia nie są duże ale mogło skacząc się tragicznie . I zastawiam się czy opłaca się montować i czy jest to opłacalne . Z góry dzięki za odp .

---------

Piorurochron

Ten post był edytowany przez Lukk123 dnia: 5 września 2013, 11:00
Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2013, 20:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Instalacja odgromowa to jedyna metoda ochrony budynku mieszkalnego przed zgubnymi skutkami wyładowań atmosferycznych. Jedno jest pewne - zamontowanie piorunochronu należy zlecić fachowcom.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >