Geodeta a wydanie mapy

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

18 kwietnia 2007, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Kupiłam jakiś czas temu działkę.Jednak punkty wyznaczające granice(czytaj:wbite kołki)z czasem wypadły juz przed kupnem i ni ebyły dokładnie wiadome.Zdecydowałam się że niedługo będę robiła ogrodzenie i zamówiłam geodetę.
Po jego wyznaczeniu granic okazało się że działka jest o wiele większa niż myślałam i punkty są dalej niż to było mi wcześniej wiadome.
Niestety przy odbiorze prac nie byłam obecna.
Teraz gdy chcę zapłacić geodecie za wykonaną pracę twierdzi on że może mi wydać tylko jakiś szkic działki.
Jest to dla mni epodejrzane ponieważ chciałabym wiedzieć czy jego praca jest dobrze wykonana i czy robiąc ogrodzenie nie okaże się że geodeta ten żle wyznaczył mi teren....
Proszę o pomoc i wyrażne podstawy(przepisy) które mówiłyby o odpowiedizlności geodety za wykonane usługi ,abym w razie czego mogła ubiegać się o cokolwiek gdy żle postawię ogrodzenie.
Zrospaczona:(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2007, 16:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj
myśle, ze najlepszym wyjściem , żeby sie uspokoić, jest wybranie się do urzędu i wyciag z rejestru działek. Tam są podane dokładne wymiary działki. Geodeta dajac szkic, podpisuje sie pod nim- i to jest rownoczesnie niejako "paragon: :) ze tak obrazowo to przedstawie. A wiec podstawa do ewentualnej reklamacji.
Dla własnego spokoju pójdz do urzedu i upewnij się, czy wszystko gra
pozdrawiam
marysia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2007, 16:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam :)
zespoł portalu Budnet.pl przygotował dla Pani artykuł dotyczacy wytyczenia geodezyjnego działki. Pozdrawiam, mając nadzieje że pomogliśmy


Poniżej link do artykułu:
http://www.budnet.pl/artykul.php?i=4292

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2007, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuję za odpowiedż Marii ,jak jednocześnie redakcji.:))))))))
Na pewno jeszcze nie raz zadam na forum pytanie i cieszę sie że mogę uzyskać odpowiedż.
Pozdrawiam wszystkich budujacych:)))))))))

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2007, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciesze sie, ze mogliśmy pomoc. Pozdrawiam serdecznie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 maja 2007, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja mam pytanie do Marysi, gdzie w "rejestrze działek" są dokładne wymiary działki, czy w jakimkolwiek dokumencie wydawanym przez starostwo są te wymiary? To bardzo ciekawe.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 maja 2007, 20:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak pobieramy Uproszczony wypis z rejestru gruntów to są tam podane ogólne dane.. np.ze dana działka ma 10 arów. Taki wypis kosztuje zazwyczaj 3-4 zł. Trzeba znać jednak numer działki.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 listopada 2014, 00:37

Zgadzam sie: good 0 bad

myślę że dobry pomysłem będzie skontaktowanie sie z jakimś dobrym geodetą osobiśćie polecam inż. Mikołaj Geppert

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2014, 18:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o takie sprawy czysto geodezyjne to fajną firmą jest geo-laf - http://geodetaolsztyn.com/ - ogarniają całkiem sprawnie ten urzędniczy chaos.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2015, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

ja się na sprawach geodezyjnych nie znam. Jak chciałem kupić działkę pod budowę domu to skorzystałem z pomocy geodetów z Gorzowa Wielkopolskiego http://geo-graf.pl/. Oni mi pomogli z ustaleniem granic działki. Zrobili mi dokładne mapy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 141 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 291 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >