Gipsowa imitacja kamienia (ściana wewnętrzna) - produkcja

« Powrót do grupy: Imitacja kamienia

24 kwietnia 2012, 13:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Piszę na tym forum gdyż mam nadzieję, że są tutaj fachowcy którzy pomogą znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania. No więc może od początku. Robię sobie w domu mały remoncik kilku pomieszczeń i bardzo, ale to bardzo podoba mi się efekt jaki daje kamień położony na ścianie. Wiadomo jednak, że kamień to droższa sprawa, a ja doszukałem się informacji, że jego gipsowa imitacja prezentuje się równie okazale i to mnie właśnie zainteresowało. Wyczytałem również, że wyprodukowanie takiego kamienia nie jest rzeczą nieosiągalną dla zwykłego śmiertelnika szczególnie jeśli mowa o ścianach wewnątrz budynku. Jako, że pracuję głównie w domu stąd mam sporo wolnego czasu, a że ambitna ze mnie chłopina to pomyślałem ze sam bym mógł sobie taką gipsową imitacje kamienia zrobić. I teraz pojawia się pytanie czy ktoś z forumowiczów orientuje się jakich składników i w jakich mniej więcej proporcjach trzeba użyć do produkcji takiej imitacji kamienia? Jako, że jak sama nazwa wskazuje głównym składnikiem rozumiem, że będzie gips, ale ile tego gipsu i co jeszcze wchodzi w skład takiego cacka? Ustalmy, że wszystkie proporcje będą podawane na 10m2, czyli ile gipsu i pozostałych, potrzebnych składników muszę zakupić i wymieszać żeby otrzymać 10m2 "kamyczków"?
Mam nadzieję, że opisałem w miarę jasno w czym rzecz i że są tu osoby znające odpowiedź na dręczące mnie pytania.
Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Aby dodać post, należy się zalogować.

Ostatnio na forum

  • Imitacja Kamienia Liczba postów: 11 Grupa: Imitacja ka... Witam; poprawka: nie musisz robić na szarym cemencie - możesz na białym - cena wyższa, ale jako że dużo mocniejszy, można go użyć mniej, to jedno. Drugie - krus...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >