Gipsowanie ścian

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

24 lipca 2007, 22:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam kuchnię, w której dość dawno nie było remontu. Moje pytanie tyczy się gipsowania ścian. Mam teraz tynk i na to farbę. Co teraz mam zrobić? Jak zabrać się do gipsowania. Jestem laikiem, ale chcę zrobić to sam małym kosztem. Wiem, że nie będzie świetnie, ale na pewno lepiej niż teraz. Proszę o porady.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 października 2007, 16:14

Zgadzam sie: good 0 bad

trzeba wyczyścić ścianę z farby , prawie do tynku a następnie pomalować unigruntem (dwa razy) i dopiero można gipsować. Jeżeli ściana nie bedzie wyczyszczona to przy malowaniu bedzie gips sie zwijał za włakiem

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 stycznia 2008, 21:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja robie tak:
1.Używam preparat "atlas alpan" do usuwania tapet.
2.W przypadku farb oczyscic sciane zeskrobac co sie nie czyma.
3.Kucie wymiana instalacji elektrycznej wodnej itp.
4.Zatynkowanie wykutych miejsc.
5.Gruntuje cała powieszchnie preparatem "atlas uni grunt".
6.Na pękniecia na ścianach stosuje tasme z wółkna szklanego (naklejam rzed szpachlowaniem)Nakładam jedną warstwe gipsu szpachlowego extra firmy franspol.
7.Lekko przeszlifowac w wymaganych miejscach.
8.Nakładam drugą warstwe gipsu szpachlowego extra firmy franspol (druga warstwa robie mieszanke rzadsza od pierwszej)
9.Przeszlifować całość.
10.Gruntuje preparatem "dulux grunt" (po tym preparacie mozna malowac tylko farbami dulux)
11.Maluje.
12.Przykrecam kontakty, wstawiam meble i ciesze sie ladnym pomieszczniem.

W przypadku twojej kuchni mozesz uzyc na sufit farby dulux biała super matt a na sciany dulux kuchnia i łazienka.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2011, 16:09

Zgadzam sie: good 0 bad

najpierw trzeba zdjąć tę farbę, i potem gips. Mój brat ostatnio robił u rodziców takie ściany. Zmywał wodą pod wysokim ciśnieniem i chyba z jakimś preparatem, to chyba wystarczy. oczyszczanie pod gips nie musi być aż tak dokładne jak oczyszczanie ściany pod kolejną farbę, tak?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lutego 2011, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Już kiedyś pisałam w podobnym temacie :) jak u mnie robił znajomy kuchnię, to oczyścił ścianę z brudu, tłuszczu, farby itp, zagruntował i przeciągnął gładzią cekol C-45, a że nie było po ściąganiu farby dużych ubytków, to nie musiał szpachlować gipsem, wystarczyła gładź. No i na to wymarzona farba :) Czy farbę trzeba ściągać dokładnie przed gipsowaniem, to nie wiem, pewnie zależy od farby, jakąś olejną na pewno tak. No i u mnie przed położeniem gładzi znajomy jednak zeskrobał całość.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 marca 2011, 04:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od tego, jak trzyma się warstwa tego, co mamy na ścianach i czy da się to zagruntować. Podstawowa zasada - warstwa pod spodem musi być mocniejsza od warstwy nakładanej. Chodzi w tym przypadku oczywiście o przyczepność.
-> KasiaW - widocznie warstwa malarska słabo trzymała się wg jego oceny. Jeśli dał radę zeskrobać całość - miał rację i dobrze zrobił ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 marca 2011, 13:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik robertb napisał:
KasiaW - widocznie warstwa malarska
słabo trzymała się wg jego oceny.
Jeśli dał radę zeskrobać całość -
miał rację i dobrze zrobił ;)

Też się cieszę, bo czytałam ostatnio na jakimś forum, że komuś nie chciało się zeskrobać farby i potem cała gładź mu odpadała kawałkami ze ściany i trzeba było zaczynać od początku.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 00:11

Zgadzam sie: good 0 bad

A słyszeliście może o gotowym gładziach szpachlowych? Ja ostatnio dowiedziałem się o ich istnieniu, nigdy nie korzystałem ale pomysł wydaje mi się ciekawy, w każdym razie jest to duża oszczędność czasu na przygotowywaniu. Ktoś korzystał? Polecacie?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2011, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

gotowe masy szpachlowe to świetny pomysł, stosowałem je przy poprzednim remoncie jakies 3 lata temu, teraz biore sie za reszte domu i tez zapewne zastosuje, roznica jest taka, ze oszczedzasz czas, bo nie musisz mieszac gladzi no i nie pyli tak jak klasyczne, wiec jest duzo mniej sprzatania;)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2011, 09:09

Zgadzam sie: good 0 bad

No to skoro jest ktoś kto już wypróbował to, to może i ja zastosuję to przy remoncie. Zależy mi właśnie na tym żeby nie było dużo pyłu, m.in. z powodu małego dziecka. a czy jakościowo dorównuje tradycyjnej masie szpachlowej?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19182 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 391

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >