Gotowy system Brata czy pustaki kominowe

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

21 maja 2016, 08:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Zastanawiam się nad budową komina. Biorę pod uwagę dwie opcje - gotowy system kominowy Brata lub też pustaki kominowe + blacha. Która opcja będzie tańsza? A która lepsza?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2016, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaki piec planujesz? I jak Twoje finanse? Bo od tego sporo zależy. Ja bym stawiał na gotowy komin systemowy, tym bardziej, że rozważasz BRATA, a oni mają dobre produkty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 maja 2016, 09:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Też skłaniałabym się ku gotowemu systemowi kominowemu. Brata ma odpowiedni system do każdego rodzaju paliwa i pieca, a do tego mają bardzo korzystne ceny. Jak połączysz to z bardzo długą gwarancją to serio, nie ma się nad czym zastanawiać.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 maja 2016, 09:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja akurat mam piec na pellet i po dwóch latach użytkowania nie zamieniłabym tego paliwa na żadne inne. Mam też kominy z serii Brata standard, właśnie do takiego pieca i paliwa, i mogę tylko powiedzieć, że nic mi się tak dobrze nie udało wybrać do domu jak właśnie komin.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 maja 2016, 11:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Do komina zdecydowanie polecam cegły klinkierowe. Wygląda to najlepiej i jest najbardziej wytrzymałe (klinkier ma bardzo niską nasiąkliwość i wysoką paroprzepuszczalność). Do komina muszą być jednak stosowane cegły pełne, ewentualnie kominowe, z siedmioma szczelinami (takie rozwiązanie ma np. firma TERCA).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2016, 13:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym postawiła na komin systemowy. Dużo dobrego słyszałem o firmie Brata i ich kominach, więc tutaj trudno o lepszy wybór. Nie obliczałam tego dokładnie, ale komin z pełnej cegły klinkierowej może być dość drogim rozwiązaniem.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2017, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Ze swojej strony moge dodać, że jeżeli chodzi o kwestie dotyczące kominów, czy też wkładów kominowych, na pewno można polegać na doświadczeniu doradców Schiedel
Jest to miedzynarodowa firma istniejaca juz od wielu lat i co istotne produkuje nowoczesne wkłady kominowe, ktore spelniaja naprawde wszystkie nawet najbardziej wyśrubowane wymagania. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2017, 13:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Wkłady kominowe do środka, a na zewnątrz obmurówka z klinkieru - tak wygląda prawdziwy komin :) Wkład powinien być wysokiej jakości, żeby wytrzymał kilkadziesiąt lat tyrania. Obmurówka najlepiej z cegły pełnej albo szczelinowej klinkierówki. Specjalne cegły szczelinowe z aprobatą do murowania kominów robi firma Terca. Cegieł kratówek czy dziurawek nie ma co brać, bo będą przeciekać i taki komin będzie się szybko niszczył. Szczelinówki nie są bardzo drogie, a na trwałości różnica jest bardzo duża!

Zgłoś | Cytuj | Link

19 czerwca 2018, 21:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ze swojego doświadczenia mogę Ci polecić dobre pustaki kominowe :) Ja je mam od https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/syst emy-kominowe/ i naprawdę dobrze się sprawowały (i w sumie nadal sprawują). Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągniesz świetny system kominowy i zarazem zyskasz, bo to niski koszt materiałów oraz robocizny :) A czas budowy jest naprawdę krótki!

Zgłoś | Cytuj | Link

19 czerwca 2018, 21:04

Zgadzam sie: good 0 bad

online car insurance good2go car insurance car insurance rates dairyland auto insurance

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 268 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 621 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 321

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >