ILE METRóW OD GRANICY MOGę POBUDOWAć DOM

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

17 czerwca 2007, 19:38

Zgadzam sie: good 0 bad

POSIADAM DZIAŁKę 7,5 ARA MA ONA SZEROKOŚć 20 METRóW A PLAN DOMU MAM O WYMIARACH ŚCIANY FR?TOWE CZYLY DŁUGOŚć MAJ? 13,41M A SZCZYTNIE CZYLY SZEROKOŚć MAI? 10,65M CZY CZY SI?SIAD MUSI MI POZWOLIć (WYRAZIć ZGODę NA PRZYSUNIęCIE SIę DO GRANICY PROSZę ODPISZCIE COŚ DIęKI :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 czerwca 2007, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj
nijak mi nie wychodzi, jak chcesz zmiescic ten dom na dzialce. Brakuje 2 m wg moich obliczen. Mozesz jasniej troszke? A z sasiadem warto zyc w dobrych stosunkach zawsze- mysle, ze nie powinien robic zadnych problemow, jesli umiecie sie dogadac
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2007, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Chodzi mi o to,że dowiedziałem się iż mogę się przysunąć do granicy sąsiada na odległość 3,5 metra (przysunięty szczyt bez okien) lub nawet na odległość 1,5 metra( też bez okien). Podobno muszę złożyć wniosek do budownictwa oni poinformują o tym sąsiada a sąsiad może wnieść odwołanie. Chodzi mi o to czy jeżeli wniesie on odwołanie jest to jednoznaczne z tym , że nie mogę się przysunąć do granicy, czy głos decydujący ma wydział budownictw?Dzięki za pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2008, 22:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściana bez okien może być usytuowana w odległości nie mniejszej niż 3 m od działki sąsiada, lub bliżej jeśli uzyska się zgodę na odstępstwo od Ministra Bydownictwa. Proponuję zapytac w urzędzie.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 października 2008, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik agnik napisał: Ściana bez okien może być usytuowana w odległości nie mniejszej niż 3 m od działki sąsiada, lub bliżej jeśli uzyska się zgodę na odstępstwo od Ministra Bydownictwa. Proponuję zapytac w urzędzie.
proponuję zapoznać się z artykułem w muratorze:
" Gdy dom sąsiada stoi blisko

Znowelizowane przepisy dopuszczają też usytuowanie budynku ścianą bez otworów:

* w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy lub
* bezpośrednio przy granicy,

pod warunkiem że po drugiej stronie granicy stoi już podobnie usytuowany budynek (czyli w odległości mniejszej niż 3 m lub w ostrej granicy działki) lub wydano decyzję o pozwoleniu na budowę takiego budynku.
Gdy budynek ma stanąć przy samej granicy, powinien przylegać do ściany istniejącego budynku. Oznacza to zatem, że ściana przy granicy nie powinna być dłuższa niż ściana domu sąsiada. W nowych przepisach nie ma natomiast ograniczeń co do wysokości takiej ściany ani wieńczącego ją dachu. Może być ona zatem wyższa niż w już istniejącym domu, ale jej rozmiary nie mogą naruszać przepisów dotyczących przesłaniania i nasłonecznienia budynków.

Jeśli dom sąsiada stoi w granicy, możemy nasz do niego „dostawić”. Jeżeli jego dom jest nieco odsunięty od granicy, naszego nie możemy zbliżyć bardziej. Pamiętajmy jednak o tym, że odległość nowego budynku od granicy nie może być mniejsza niż 1,5 m. Taki pas terenu musi pozostać niezabudowany, co ma zapewniać swobodny dostęp do ściany, umożliwiać jej remont i konserwację. "

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/kiedy- mozna-budowac-przy-granicy,6320_1405.htm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lutego 2011, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

No i jak poszła budowa domu? Wszystko się udało? Może podzielisz się z nami jak się sprawy zakończyły?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2014, 19:18

Zgadzam sie: good 0 bad

WITAM, Moi rodzice przepisuja mi dzialke obok domu rodzinnego ktory otrzyma moj brat. Dom byl budowany 3o lat temu i balkon oraz okna skierowane sa na moja dzialke. Okazuje sie ze moja dzialka oraz dom rodzinny to jedna wielka dzialka, rodzice chca ja przedzielic. CZY PRAWDA JEST ZE MOJ BRAT MUSI ODSUNAC SIE OD DOMU JESZCZE 4 METRY I JA NA SWOJEJ DZIALCE ROWNIEZ 4 METRY?CZY MOZEMY SIE W TEJ SPRAWIE DOGADAC I NIE MUSI MI ZABIERAC TE JEGO 4 METRY OD DOMU BO ZAWSZE RODZICE NAM MOWILI ZE DZIALKA KONCZY SIE TZW . MIEDZA CZYLI JAKIES 1.5METRA OD DOMU RODZINNEGO.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2014, 00:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgoda lub brak zgody sąsiada nie ma znaczenia. Decydują zapisy warunków technicznych, ustalenia planu miejscowego lub decyzji wz oraz ewentualnie usytuowanie budynków na działkach sąsiednich.
pozdrawiam i zapraszam do lektury Poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub odwiedzenia strony na Facebooku

Ten post był edytowany przez Kociński dnia: 23 stycznia 2015, 00:05
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • reklama na granicy Liczba postów: 34 Grupa: Zanim wybud... W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej, butelka Dafi z logo firmy stanowi skuteczne narzędzie marketingowe, które podkreśla proekologiczną postawę marki...
  • garaż - blaszak Liczba postów: 7 Grupa: Zanim wybud... Dobrym rozwiązaniem jest wiata garażowa dzięki niej zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy jest lepszą i tańszą alternatywą dla garażu. Może spełniać te same funkcje....
  • garaż blaszak Liczba postów: 39 Grupa: Zanim wybud... Jeśli interesują Cię garaże z blachy to na pewno warto zapoznać sie również z ofertą producenta Garaże Marmet. Specjalizują się również w produkcji wysokiej jak...
  • Czy obie części bliźniaka muszą być identyczne? Liczba postów: 6 Grupa: Zanim wybud... Jeśli marzysz o własnym domu w spokojnej okolicy Gdańska, koniecznie odwiedź https://activa.pl/oferta/domy-blizniaki- gdansk Oferują szeroką gamę domów bliźniak...
  • Budowa drogi wewnnętrznej Liczba postów: 1 Grupa: Zanim wybud... Mam działkę budowlaną z współwłasnością 1/11 w drodze wewnętrznej. Muszę zrobić dojazd do mojej działki, ale na początku drogi znajduje się rów przydrożny. Czy....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 469

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >