ILE METRóW OD GRANICY MOGę POBUDOWAć DOM

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

17 czerwca 2007, 19:38

Zgadzam sie: good 0 bad

POSIADAM DZIAŁKę 7,5 ARA MA ONA SZEROKOŚć 20 METRóW A PLAN DOMU MAM O WYMIARACH ŚCIANY FR?TOWE CZYLY DŁUGOŚć MAJ? 13,41M A SZCZYTNIE CZYLY SZEROKOŚć MAI? 10,65M CZY CZY SI?SIAD MUSI MI POZWOLIć (WYRAZIć ZGODę NA PRZYSUNIęCIE SIę DO GRANICY PROSZę ODPISZCIE COŚ DIęKI :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 czerwca 2007, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj
nijak mi nie wychodzi, jak chcesz zmiescic ten dom na dzialce. Brakuje 2 m wg moich obliczen. Mozesz jasniej troszke? A z sasiadem warto zyc w dobrych stosunkach zawsze- mysle, ze nie powinien robic zadnych problemow, jesli umiecie sie dogadac
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2007, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Chodzi mi o to,że dowiedziałem się iż mogę się przysunąć do granicy sąsiada na odległość 3,5 metra (przysunięty szczyt bez okien) lub nawet na odległość 1,5 metra( też bez okien). Podobno muszę złożyć wniosek do budownictwa oni poinformują o tym sąsiada a sąsiad może wnieść odwołanie. Chodzi mi o to czy jeżeli wniesie on odwołanie jest to jednoznaczne z tym , że nie mogę się przysunąć do granicy, czy głos decydujący ma wydział budownictw?Dzięki za pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2008, 22:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściana bez okien może być usytuowana w odległości nie mniejszej niż 3 m od działki sąsiada, lub bliżej jeśli uzyska się zgodę na odstępstwo od Ministra Bydownictwa. Proponuję zapytac w urzędzie.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 października 2008, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik agnik napisał: Ściana bez okien może być usytuowana w odległości nie mniejszej niż 3 m od działki sąsiada, lub bliżej jeśli uzyska się zgodę na odstępstwo od Ministra Bydownictwa. Proponuję zapytac w urzędzie.
proponuję zapoznać się z artykułem w muratorze:
" Gdy dom sąsiada stoi blisko

Znowelizowane przepisy dopuszczają też usytuowanie budynku ścianą bez otworów:

* w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy lub
* bezpośrednio przy granicy,

pod warunkiem że po drugiej stronie granicy stoi już podobnie usytuowany budynek (czyli w odległości mniejszej niż 3 m lub w ostrej granicy działki) lub wydano decyzję o pozwoleniu na budowę takiego budynku.
Gdy budynek ma stanąć przy samej granicy, powinien przylegać do ściany istniejącego budynku. Oznacza to zatem, że ściana przy granicy nie powinna być dłuższa niż ściana domu sąsiada. W nowych przepisach nie ma natomiast ograniczeń co do wysokości takiej ściany ani wieńczącego ją dachu. Może być ona zatem wyższa niż w już istniejącym domu, ale jej rozmiary nie mogą naruszać przepisów dotyczących przesłaniania i nasłonecznienia budynków.

Jeśli dom sąsiada stoi w granicy, możemy nasz do niego „dostawić”. Jeżeli jego dom jest nieco odsunięty od granicy, naszego nie możemy zbliżyć bardziej. Pamiętajmy jednak o tym, że odległość nowego budynku od granicy nie może być mniejsza niż 1,5 m. Taki pas terenu musi pozostać niezabudowany, co ma zapewniać swobodny dostęp do ściany, umożliwiać jej remont i konserwację. "

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/kiedy- mozna-budowac-przy-granicy,6320_1405.htm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lutego 2011, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

No i jak poszła budowa domu? Wszystko się udało? Może podzielisz się z nami jak się sprawy zakończyły?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2014, 19:18

Zgadzam sie: good 0 bad

WITAM, Moi rodzice przepisuja mi dzialke obok domu rodzinnego ktory otrzyma moj brat. Dom byl budowany 3o lat temu i balkon oraz okna skierowane sa na moja dzialke. Okazuje sie ze moja dzialka oraz dom rodzinny to jedna wielka dzialka, rodzice chca ja przedzielic. CZY PRAWDA JEST ZE MOJ BRAT MUSI ODSUNAC SIE OD DOMU JESZCZE 4 METRY I JA NA SWOJEJ DZIALCE ROWNIEZ 4 METRY?CZY MOZEMY SIE W TEJ SPRAWIE DOGADAC I NIE MUSI MI ZABIERAC TE JEGO 4 METRY OD DOMU BO ZAWSZE RODZICE NAM MOWILI ZE DZIALKA KONCZY SIE TZW . MIEDZA CZYLI JAKIES 1.5METRA OD DOMU RODZINNEGO.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2014, 00:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgoda lub brak zgody sąsiada nie ma znaczenia. Decydują zapisy warunków technicznych, ustalenia planu miejscowego lub decyzji wz oraz ewentualnie usytuowanie budynków na działkach sąsiednich.
pozdrawiam i zapraszam: poradnik

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ile budowa domu Liczba postów: 44 Grupa: Zanim wybud... budujac wlasny dom juz teraz pomysl o studzience wodomierzowej http://www.sewaco.net.pl/. Ja na wiosne u siebie taka zainstalowalem i dzieki temu wiem ile wody....
  • wyburzanie ścian Liczba postów: 21 Grupa: Zanim wybud... może oni http://www.julispec.pl/content/uslugi ci pomogą. mi dali rade wiwiercic dziury w scianch, jak chciane zrobic dodatkowe miejsca na okna i drzwi.
  • dobudówka. czy potrzebny geodeta Liczba postów: 13 Grupa: Zanim wybud... Raczej bez odpowiednich pozwoleń i pomiarów sie nie obejdzie. Z resztą spytaj http://www.geobest.waw.pl/ . Jak miałam u siebie budowy na działkach to oni wykony...
  • Jak zdobyć uprawnienia budowlane. Liczba postów: 18 Grupa: Zanim wybud... Ja na egzamin na uprawnienia budowlane uczyłem się z programu SZACHT. Zdałem więc polecam. pzdr
  • Budowa domu ,a działka rolna? Liczba postów: 7 Grupa: Zanim wybud... U mnie trzeba było przygotować działkę pod budowę i potem dopiero było pozwolenie. Ale też trzeba było udowodnić ze ziemia rolna już nie jest dobra pod uprawy.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17964 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 335

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >