Ile można zaoszczędzić?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

24 października 2011, 16:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się nad kupnem projektu domu energooszczędnego, z uwagą przeglądam projekty z biura lipińskich tego typu. Ale interesują mnie konkretne informacje. Ile można faktycznie zaoszczędzić inwestując w dom energooszczędny, powiedzmy w skali roku?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 października 2011, 12:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudno powiedzieć precyzyjnie, ile zaoszczędzi Pan w skali roku, gdyż wszystko uzależnione jest od metrażu domu, użytych materiałów do budowy i ich specyfikacji.
Wiadomym jest, że Państwo Lipińscy należą do najbardziej znanych "twórców" tego typu budynków. Jeśli jednak byłby Pan zainteresowany ogólnymi informacjami to zapraszam na stronę www.hausner.pl, gdzie w zakładce budownictwo energooszczędne jest porównanie ile kosztuje ogrzewanie roczne dla domu 76 m2. W przypadku naszego projektu jest to roczny koszt (max.) 1200 zł.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 października 2011, 19:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam również zapraszam do strony www.profisbud.pl mamy ogromne doświadczenie w stawianiu domów tego typu zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą domów dodatkowo budujemy domy drewniane . Pozdrawiam
Profisbud

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2011, 20:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik róża napisał: Zastanawiam się nad kupnem projektu domu
energooszczędnego, z uwagą przeglądam projekty z biura
lipińskich tego typu. Ale interesują mnie konkretne
informacje. Ile można faktycznie zaoszczędzić inwestując
w dom energooszczędny, powiedzmy w skali roku?


W skali roku to raczej nie będzie duża oszczędność. Taka inwestycja zacznie się zwracaj dopiero po kilku latach. Myślę, że mimo wszystko przy inwestycjach w taki dom nie odczujemy jakiś konkretnych oszczędności.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2011, 16:07

Zgadzam sie: good 0 bad

W sumie zawsze każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie jakiej firmy jest projekt tak mi się wydaje

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 grudnia 2011, 23:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Hausner napisał: Trudno powiedzieć precyzyjnie, ile zaoszczędzi Pan w skali
roku, gdyż wszystko uzależnione jest od metrażu domu,
użytych materiałów do budowy i ich specyfikacji.

Wiadomym jest, że Państwo Lipińscy należą do
najbardziej znanych "twórców" tego typu budynków. Jeśli
jednak byłby Pan zainteresowany ogólnymi informacjami to
zapraszam na stronę www.hausner.pl, gdzie w zakładce
budownictwo energooszczędne jest porównanie ile kosztuje
ogrzewanie roczne dla domu 76 m2. W przypadku naszego
projektu jest to roczny koszt (max.) 1200 zł.

Pozdrawiam


Dziękuję za rzeczową poradę, na pewno zajrzę na tę stronę, ale rzeczywiście wśród projektów Biura Lipińskich znalazłam kilka projektów domów, które mnie interesują. Jeśli chodzi o powierzchnie, interesowałby mnie dom powyżej 100 m2 : 120- 130m2.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 stycznia 2012, 23:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja uważam, że jeśli nawet inwestycja zacznie się zwracać po kilku latach, to i tak warto zainwestować w energooszczedność domu. Jestem na etapie wybierania projektów, najprawdopodobniej z Biura Lipińskich właśnie i myślę, że dom w takiej technologii się opłaci.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2012, 22:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik vanilla napisał: Ja uważam, że jeśli nawet inwestycja zacznie się
zwracać po kilku latach, to i tak warto zainwestować w
energooszczedność domu.


Warto jeszcze zwrócić uwagę, że energooszczędność przy budowie i eksploatacji domu to nie tylko kwestia inwestycji finansowej, ale także wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa. Energooszczędne rozwiązania zapewniające zrównoważony rozwój budownictwa są dziś ogromnie wymagane. Wymagane nie tylko dla obecnego zmniejszenia zużycia energii - co ma wymierne korzyści w postaci oszczędności kosztów np. ogrzewania domu, ale także przyszłego sukcesywnego zmniejszania emisji gazów cieplarnianych.

---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2012, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Święte słowa! Święte słowa! Przecież budując ekologicznie i energooszczędnie nie tylko poprawiamy nasz stan portfela ale również dajemy "pooddychać" naszej matce ziemi bo trochę zaczynamy o niej zapominać a to przykre

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2012, 18:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalazłem na stronie www.makroterm.pl fajną aplikację w postaci kalkulatora, która wylicza za Ciebie, jak wydajny jest Twój piec w stosunku do rozmiaru domu, także możesz łatwo to obliczyć i wtedy spróbować oszacować ile oszczędzisz ;).

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 148 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 8 Grupa: Ekologiczny... Wydajność energetyczna pomp ciepła powietrze-woda w porównaniu do powietrze-powietrze może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury zew...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 402

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >