Ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla garażu???

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

29 maja 2009, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Mam pytanie: ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla garażu... wielkość wylewki 3.5 x 6.5... gruba być nie musi... zakładam proporcje 3 : 1...?

bo jakie inne tańsze podłoże można dać pod blaszaka?

Może to nie koniecznie o fundament chodzi ale nie wiedziałem gdzie dokładnie zadać to pytanie na forum :p

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2010, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiem, że na wylewke 5cm potrzeba jest 16kg cementu na 1m2 i ok. 8 razy wiecej (koniecznie!) piasku (128kg). Proporje objetosciowe sa jak 1 do 3. Trzeba dac tez specjalny plastyfikator.

serdecznie pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2011, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Ze jak ? Liczmy 20m2 ma garaz to z Normalnego Mixokreta przy grubosc 5cm wylewki wyjdzie nam ok 3m2.Czyli potrzebujemy 6-7 maszyn 12-14 workow cementu...5cm wylewka w garazu to co tam rower tylko bedzie stal czy tez kosiarka ?Ludzie garaz to min 7-8cm wylewka bez styropianu ale folie trzeba polozyc 2 razy.po co ?To Prosze nie klasc a po Miesiacu prosze zadzwonic 504698136.20m wylewki przy 8cm to 3 tony Piachu wlasnie Piachu a nie Piasku. i 18 workow cementu R42,5. pozdrawiam...Ps bez siatki zbrojeniowej. jedynie wiorka stalowe lub komponety knopa.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2011, 09:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Gość: Przecinek ma dużo racji, 5 cm pod samochód (obciążenie raczej punktowe) - to stanowczo za mało.
Ale po kolei. Jeżeli zachodzi konieczność ocieplenia posadzki (garaż w bryle budynku), to styropian min. EPS100, a najlepiej styrodur (wystarczy 300 kPa).
W każdym przypadku - dobrze utwardzone podłoże będzie nam przenosić obciążenia i posadzka nie popęka. W tym celu dobrze jest użyć zagęszczarki (wystarczy ok. 100kg) na wilgotne podłoże (nie mokre) po usunięciu warstw organicznych (humus).
Podwójna folia na pewno nie zaszkodzi. Styrodur – jeśli dajemy – ma przylegać do podłoża całą powierzchnią, a nie „kolebać się” na wzgórkach.
Ja osobiście, dałbym 8-10 cm wylewki i nie bawiłbym się w mieszanie, tylko zamówiłbym w betoniarni 2 m3 B-15 na drobnym kruszywie z opóźniaczem.
Dla plastyfikatora tu raczej zastosowania nie widzę.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2011, 09:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
MAm pilną prośbę, szukałem jakiegos kalkulatora i nie mogłem znalezc. Chodzi mi o wylewke fundamentu pod altanke ogrodową murowaną, a dokładniej wysokość fundamentu 25 cm, 4x5m długosci i szerokosci. Ile potrzebuje cementu i piachu w kg. ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 września 2011, 11:34

Zgadzam sie: good 0 bad

A co sadzicie o czymś takim .
Zalecenia SM bo u niej dzierżawię plac .w własnym zakresie budowa :)

Posadzka:
W pomieszczeniu boksu sprzętowego ,pewnie jakaś procedura dziwna .
betonowa wylewana na mokro betonem B20 gr5 cm, na płycie betonowej 25 cmm z b15 oraz ubitego piasku gr 50cm do stopnia 0.5 .(Całość powierzchni na chwilę obecną jest na jumbo)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2011, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapomniałem dodać ,że chodzi o typowego blaszaka 5X3 .Teren uzbrojony, inne budynki oraz garaże własność SM .

Zgłoś | Cytuj | Link

10 października 2011, 21:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: blaszak napisał: A co sadzicie o czymś takim .

Zalecenia SM bo u niej dzierżawię plac .w własnym
zakresie budowa :)



Posadzka:

W pomieszczeniu boksu sprzętowego ,pewnie jakaś procedura
dziwna .

betonowa wylewana na mokro betonem B20 gr5 cm, na płycie
betonowej 25 cmm z b15 oraz ubitego piasku gr 50cm do
stopnia 0.5 .(Całość powierzchni na chwilę obecną jest
na jumbo)


... niesamowita obfitość ...
... to chyba most jakiś, ...
Chciałbym jeździć po takich drogach

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2011, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

"KIEROWNIK" też jestem zaskoczony tym pomysłem na podłoże pod blaszaka :) Ale tak jest w planach.Generalnie stawiam na jumbach i niech się dzieje wola boska.Czolgu tam stawiać nie będę.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2011, 21:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: blaszak napisał: "KIEROWNIK" też jestem zaskoczony tym pomysłem na
podłoże pod blaszaka :) Ale tak jest w planach.Generalnie
stawiam na jumbach i niech się dzieje wola boska.Czolgu tam
stawiać nie będę.


Na dobrze utwardzone podłoże można stawiać nawet czołg.
Posadzka jest elementem przenoszącym (i rozkładającym na większą powierzchnię) obciążenia punktowe na grunt. Jeśli ten ma złą spójność lub tendencje do przemieszczeń, może dojść do spękań.

Jeśli chodzi o blaszaka, to stawia się go nawet na 4 lub 6-ciu trylinkach.
:-0

Ten post był edytowany przez Dariusz_JM dnia: 21 grudnia 2011, 21:44
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 1 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 18 Grupa: Robimy fund... Planujesz pracę w Niemczech, ale nie znasz języka? Nie martw się, jest to możliwe i ten artykuł podpowie Ci, jak to zrobić. Dowiesz się, w jakich branżach możes...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...
  • izolacja fundamentow Liczba postów: 52 Grupa: Robimy fund... If the demands of online classes are overwhelming and time seems to slip away, consider the option: "take my online algebra class for me." The modern educationa...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 352

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >