Ilość budynków - plan zagospodarowania przestrzennego

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

26 marca 2018, 23:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry,

chciałbym Państwa zapytać czy ktoś orientuje się w interpretacji zapisów planów zagospodarowania przestrzennego. Otóż w planie nie jest jasno określone ile budynków można postawić na działce. Jedyne zapisy dotyczące gęstości zabudowy to:
- Zachowanie powierzchni biologicznie czynnej nie mniejszej niż 70%
- maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy to 0,3
- Zasady i warunki podziału nieruchomości:
a) minimalna powierzchnia działki dla funkcji rekreacji indywidualnej 1,500m kw.

Nie jestem pewny czy mogę postawić dwa, trzy, cztery domki letniskowe czy tylko jeden. Wiem, że niektóre domki nie wymagają pozwolenia na budowę, natomiast zastanawiam się na jakiej podstawie / jakie parametry w planie zagospodarowania określają maksymalną liczbę budynków, która może powstać na działce.

Czy jeśli np. działka jest 1,600m kw to w oparciu o wskaźnik intensywności maks. metraż to 0.3*1,600 = 480. tak samo z powierzchnią biologicznie czynną.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym związane?

Pozdr!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lipca 2018, 22:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że gdzieś w Prawie Budowlanym jest zapis, że na każde 500m2 przypada jeden budynek. Wskaźnik intensywności by się chyba zgadzał.
Generalnie, wszystkie wątpliwości najlepiej załatwiać pisemnie z ustalającym plan. A domki jakie chciałeś budować? Na zgłoszenie czy pozwolenie? Świetne domki drewniane można kupić na https://drewnolandia.pl/ , takie właśnie nie duże. Może Ci przypadną do gustu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >