Inwestycja w mieszkanie na wynajem

« Powrót do grupy: Inwestowanie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

20 lutego 2018, 18:25

Zgadzam sie: good 1 bad

Mam okazję przejąć mieszkanie we Wrocławiu. Duże, w ciekawej okolicy. Rodzinna nieruchomość, więc w ciekawej cenie. Problem jest taki, że osobiście nie mieszkam we Wrocławiu, więc nie wiem co dalej robić z takim mieszkaniem. Sprzedaż to jedna z opcji ale nie chciałbym. Z sentymentu oraz z tego, że Wrocław mi się podoba i może kiedyś tam się przeprowadzę. Wynająć? To jest pomysł ale tak pilnować tego z Poznania? Trochę ciężko. Jakieś pomysły?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lutego 2018, 19:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Wynajem to dobry pomysł. Niestety należy trochę czasu poświęcić na poszukanie lokatora i tak jak napisałeś doglądanie nieruchomości. Nie robiąc tego może być różnie. Skoro nie mieszkasz we Wrocławiu może w Twoim przypadku warto poszukać firmy, która zajmuje się wynajmem?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2018, 18:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Na rynku istnieją firmy, które zajmują się zarządzaniem wynajmem mieszkań. Oni wynajmują od Ciebie a sami oferują dalej lokal do najmu. Musiałbyś się czymś takim zainteresować. We Wrocławiu to kojarzę DJN. Zadzwoń do nich i dopytaj o warunki. Często takie firmy mają lepiej zorganizowany wynajem i jego zabezpieczenie, niż osoba która samodzielnie wynajmuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2018, 14:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest to firma godna zaufania sama korzystam z ich usług. Jakiś czas próbowałam ten temat sama okiełznać lecz się poddałam gdyż brakowało mi czasu i sił na to wszystko. Dzięki DJN mieszkanie cały czas ma lokatorów a ja mam regularne wpływy. Podoba mi się u nich również to, że każdy wynajmujący ma w swej umowie zapis o obowiązkowym OC co daje mi gwarancję odzyskania mieszkania w dobrym stanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2018, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i informacje. Wszystkie informacje bardzo rzetelne i dające do myślenia. Muszę przemyśleć jak dalej postąpić ale pomysł z zewnętrzną firmą zajmującą się opieką (jak wspomniana DJN) to chyba dobry kierunek rozwiązania tego problemu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 kwietnia 2018, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam nadzieję, że jak już pogadasz z firmą i sfinalizujesz umowę to napiszesz tu jak to faktycznie wygląda. Info z pierwszej ręki jest zawsze najlepsze.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2018, 11:41

Zgadzam sie: good 1 bad

Szkoda sprzedawać! Wrocław to świetne miejsce na inwestycje, tym bardziej, że jest tam mnóstwo przyjezdnych studentów, którzy na pewno będą chętni na wynajem mieszkania. Jeśli nie możesz zostać na miejscu, żeby się tym zajmować, może warto byłoby wynająć jakąś firmę? Ostatnio czytałam na http://poradnikowy.net/zlecic-zarzadzanie-wyn ajmem-mieszkania-czy-samemu-zarzadzac/ że takie firmy zajmują się praktycznie wszystkim, od pobierania opłat od lokatorów, do sprzątania klatek schodowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2018, 09:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety w Krk szybkość zwrotu zainwestowanego w mieszkania kapitału, jest bardzo słaba...

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2018, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Anka04 dokładnie tak. DJN zajmuje się całą obsługą począwszy od aktywnego szukania najemców a skończywszy na pobieraniu opłat. Dla mnie najistotniejsze jest to, że przelew od nich będzie regularny i co ciekawe, jego wysokość będzie niezależna od tego czy w danym momencie najemca jest. Do tego dochodzi po ich stronie zabezpieczenie mieszkania przed szkodami w formie ubezpieczenia OC, które pokrywa końcowy najemca. To najbezpieczniejsza opcja moim zdaniem

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lipca 2018, 20:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Widzę, że przekonałeś się do tego pomysłu. Jeżeli sam nie możesz doglądać takiego mieszkania to warto to zlecać. A nawet jak jesteś na miejscu, to rozwiązania oferowane przez takie firmy są dużo bezpieczniejsze niż samodzielne zarządzanie. Oni mają to wypracowane w najmniejszych szczegółach, co na pewno widać po sposobie napisanych umów ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Aby dodać post, należy się zalogować.

Ostatnio na forum

Czytaj też