Izolacja akustyczna

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

20 października 2010, 11:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozmawiałem ze znajomą na temat izolacji akustycznej mieszkania - ciągle słyszy hałasy sąsiadów zza ściany. Chciałaby wygłuszyć ścianę sąsiadującą z sąsiednim mieszkaniem. Poradziłem jej płyty thermoblok bo miałem kiedyś z nimi do czynienia i myślę, że bardzo dobrze nadają się do tego celu. Czy ktoś z was zetknął się z problemem izolacji akustycznej mieszkania a jeśli tak jakich materiałów używaliście.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 października 2010, 11:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Według mnie najlepszy jest korek. Naprawdę zagłusza on dźwięki i w mieszkaniu jest w miarę cicho. Nie ma problemu z nadmiernym hałasem, chociaż wiadomo że nie da się całkowicie stłumić dźwięku.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 października 2010, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

No te płyty to bardzo dobry pomysł też spotkałem się z takim rodzajem wyciszenia i muszę przyznać że "odgłosy" są minimalne, bo niczym zupełnie nie wyeliminuje się hałasu z za ściany. Chociaż zacząłem zastanawiać się nad tym korkiem... hmm.. może bylby lepszy

Zgłoś | Cytuj | Link

25 czerwca 2012, 22:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Świetnym materiałem do izolacji akustycznej pomieszczeń jest wełna mineralna szklana. W przypadku domów jednorodzinnych wystarczy zbudować przedściankę i wypełnić ją szczelnie płytami wełny mineralnej. W przypadku izolacji akustycznej mieszkań w blokach sprawa ma się trochę inaczej. Najpierw należy uzyskać zgodę administracji lub zarządcy budynku. w bloku montaż izolacji wewnątrz może skutkować zaburzeniami przepływu wilgoci w przegrodach wewnętrznych(pomiędzy mieszkaniami) i zewnętrznych.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2013, 09:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Często stosowaną metodą do obniżenia poziomu hałasu dochodzącego do nas od sąsiadów mieszkających za ścianą jest obłożenie ścian wełną mineralną lub szklaną, a następnie położenie płyt kartonowo-gipsowych. Ważne jest, aby wełna akustyczna mała grubość przynajmniej 15 cm, im warstwa jest grubsza – tym izolacyjność akustyczna coraz lepsza. Nie polecam zastosowania styropianu, bowiem takie rozwiązanie nie obniża poziomu hałasu, a wręcz przeciwnie – bardziej zwiększa poziom dochodzących dźwięków.
www.inwestor.lublin.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 marca 2014, 20:59

Zgadzam sie: good 0 bad

tutaj jest chyba temat izolacji akustycznej dachu, mysle ze jak ktos sie decyduje na dachowke to ma mniejszy problem, ale jak blacha to faktycznie trzeba miec dobra izolacje :D braas sprzedaje dachowke i izolacje

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2014, 13:20

Zgadzam sie: good 0 bad

proponuje wygłuszyć dach styropianem termorganiki który doskonale tłumi dźwięki, na ściany też polecam go jako ocieplenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 maja 2014, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

steropian na dach ? chyba nie bardzo, przeciez dach musi oddychac?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2014, 18:27

Zgadzam sie: good 0 bad

na dach to zdecydowanie wełna mineralna a nie styropian : /

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2014, 18:59

Zgadzam sie: good 0 bad

i to odpowiednio dobrana do pokrycia, w braasie dobieraja od razu

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >