Izolacja akustyczna Sciany

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

10 lipca 2018, 12:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie,

kupiliśmy dom w zabudowie:

Dom jednorodzinny dwu-lokalowy w zabudowie bliźniaczej( potoznie czworak).
Niestety słyszymy zwykłe rozmowy, nie wspominając imprez u sąsiadów czy puszczania muzyki. Deweloper twierdzi że mógł tam postawić ściankę z płyty GK gdyż jest to dom jednorodzinny dwukolalowy i nie ma żadnej normy dla ściany oddzielającej mnie od sąsiadki...
Czy tak jest rzeczywiście? Szukałem wszędzie w internecie i znalazłem tylko normy dla bliźniaków, szeregowców oraz lokali wielorodzinnych. A jak się sprawy mają z budynkiem jednorodzinnym dwu-lokalowym?

Ściana jest zrobiona z jednej warstwy gazobetonu 24cm typ 500
i na to tynk mechaniczny - bardzo miękki.

Dodatkowo na wspólnej ścianie ja oraz sąsiadka mamy schody - nie muszę chyba pisać że hałas jest taki jakby to ktoś u mnie chodził po schodach gdy sąsiadka idzie na piętro.
I może tu jest ratunek że jest ta klatka schodowa? Znalazłem na jednej ze stron że dla klatek schodowych norma to 50db. Również na tej ścianie jest poprowadzona rura z gazem - piec znajduje się na piętrze. Oraz rury od kanalizy - wszystko w zabudowie GK. Na nieszczęście ściana ta jest również pocieniowana z powodu skrzynek od ogrzewania podłogowego czyli w tych miejscach dzieli mnie z sąsiadką jedynie ok 12cm gazobetonu...

Czy mam podstawę prawną aby walczyć z tym defektem? Boję się że przez te wszystkie mostki akustyczne ściana nie ma nawet izolacyjności na poziomie 40db - skoro słyszę rozmowy, czy wyciąganie naczyń ze zmywarki...

Dom oddany w maju 2016r.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie.


Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >