Izolacje budynków

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

25 marca 2010, 00:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Mam problem i mam nadzieje ze ktos mi udzieli drobnej porady.
jestem w fazie ocieplania domu
chcialbym zastosować dobrą izolację cieplną oraz akustyczną. Czy możecie mi doradzić jaką firmę wybrac oraz dokłdne jaki materiał i jaka grubość.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 maja 2010, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o izolacje cieplną należy wziąć pod uwagę, taką oprócz ciepła ochroni dobrze jeszcze przed wilgocią. Dlatego polecam produkty firmy Isover.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2010, 22:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym polecił płyty thermoblok.
Są to płyty z włókna drzewnego. Doskonały izolatora akustyczny jak i materiał do ocieplania.
Zastosowałem i wiem.
Smiało moge polecić.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2010, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Styropian z dodatkiem grafitu.
Może i nie ma tak dobrej izolacji akustycznej jak wełna, ale posiada najlepszy stopień izolacyjności i jest materiałem niechłonnym wilgoć.
Ale jak znam życie, to co wykonawca to inne materiały poleca.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2010, 16:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Wybór materiału izolacyjnego zalezy od wielu czynników: jeśli chcesz ocieplić jak najniższym kosztem wybierz styropian, jeżeli cenisz sobie komfort możesz zastosowac płyty z włókna drzewnego thermoblok, o których wspominał ktoś wcześniej.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2010, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

W czasie ostatnich upałów odwiedziłem znajomego, który miał ocieplone poddasze płytami thermoblok. W pokojach na piętrze była całkiem przyzwoita temperatura ok. 22 stopni mimo,iż na dworze było ponan 30 (oczywiście na oknach dachowych były rolety zewnętrzne zasuwane na czas największego nasłonecznienia). Zastanawiam się nad zastosowaniem takich płyt u siebie. Może ktoś z forumowiczów zetknął się z tymi płytami i mógłby coś na ten temat powiedzieć?

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 13:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Doradzaniem może zająć się kompetentna firma. Takie możesz znaleźć w dziale poświęconym ocieplaniu.

Przed ostatecznym wyborem firmy zapoznaj się z opiniami na jej temat. Są one dostępne w jej wizytówce.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 kwietnia 2015, 07:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy jeszcze co chcesz ocieplić. Docieplenie domu to trochę ogólnie powiedziane. Na ściany i elewację dał bym styropian. Do ocieplenia poddasza obecnie nie widzę lepszej izolacji jak pianka poliuretanowa. A dlaczego? Bo ma sporo zalet i ceną zbliża się do wełny czy styropianu. Możecie poczytać np. tutaj http://ekoizolacje.pl/ocieplenie-domu/ocieple nie-poddasza/, albo pooglądać na YT jak się izoluje taką pianką https://www.youtube.com/watch?v=iM_VIKDqkDY.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 maja 2015, 06:48

Zgadzam sie: good 0 bad

jesli ktos nie zna sie na ocieplaniu to najlepszym wyborem jest kupno gotowych systemow docieplen. Jednym z producentow takich rozwiazan jest Arsanit http://arsanit.pl/aktualnosci/. Jest to praktyczne rozwiazanie i do tego nawet tanie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 maja 2015, 23:40

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku dachu idealnie sprawdza się docieplenie pianką. Stosowałem tą metodę u siebie w domu i jestem bardzo zadowolony.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 354 Grupa: Robimy dach Wiata garażowa zwykle pokryta jest blachotrapezem.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...

Czytaj też