JAKIE SZAMBO?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

21 października 2008, 14:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Musze zdecydować się na zakup szamba, problemem dla mnie jest to że na działce mam gline i wydaje mi sie ze wody gruntowe sa dosyc wysoko, poniewaz kiedy dluzej pada wody w studni mam do pełna. Działka jest na spadku i studnia jest na samym dole działki a szambo musze miec dużo wyżej (jakies 15-20m) i tu pytanie , czy dawać szczelne betonowe czy z tworzywa?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 czerwca 2010, 14:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczelne betonowe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 czerwca 2012, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja z własnego doświadczenia mogę Ci polecić szamba ekologiczne, są znacznie lepsze od tradycyjnych betonowych czy plastikowych. Są wykonane z żywicy i włókna szklanego co powoduje, że są bardzo trwałe. A co ważniejsze są to szamba szczelne, nie powodują żadnych wycieków czy z kolei wchłaniania wody z gruntów. Więc nie zanieczyszczają środowiska. A to jest bardzo ważne. Moje szambo jest firmy NARO. Co jak co, ale narzekać nie mogę. Wszystko jest tak, jak powinno. Solidne wykonanie, żadnej fuszerki. Spokojnie mogę Ci polecić. Tutaj masz adres sklepu, zajrzyj, może i Ty się zdecydujesz: szamba-baseny.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2012, 15:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli juz to tylko i wyłącznie betonowe,bez żądnych plastikowych elementów- może z wyjątkiem samej rury odprowadzającej,ale to zrozumiałe.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2014, 17:03

Zgadzam sie: good 0 bad

ja bym tam wolała postawić oczyszczalnie niż męczyć sie ze stawianiem szamba plus do tego koszt co miesiecznego wywozu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2014, 17:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem szamba powoli już wychodzą z użytku. Coraz więcej osób stawia własnie na te przydomowe oczyszczalnie, tym bardziej że coraz więcej gmin oferuje dofinansowanie do takiego rozwiazania.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2014, 18:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Przydomowe oczyszczalnie są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż szambo. My chcemy kupić biologiczną oczyszczalnię z http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/ Słyszałam, że można starać się o dofinansowanie. Mam nadzieje, że u mnie w gminie uda mi się to załatwić Bo nie ukrywam koszty początkowe nie są małe ale podobno szybko się zwracają w przeciwieństwie do szamba które trzeba częstow wywozić a to kosztuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2014, 01:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość napisał: Musze zdecydować się na zakup szamba, problemem dla mnie
jest to że na działce mam gline i wydaje mi sie ze wody
gruntowe sa dosyc wysoko, poniewaz kiedy dluzej pada wody w
studni mam do pełna. Działka jest na spadku i studnia jest
na samym dole działki a szambo musze miec dużo wyżej
(jakies 15-20m) i tu pytanie , czy dawać szczelne betonowe
czy z tworzywa?

A nie lepiej podłączyć się do kanalizy? Tylko wtedy niezbędna pewnie byłaby przepompownia ścieków skoro działka jest nieco niżej. Jeśli nie ma możliwości podłączenia to warto zainwestować w przydomową oczyszczalnie ścieków.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2014, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja osobiście też jestem zdania, że nie ma co iść w szambo w dzisiejszych czasach. Lepiej sobie przejrzeć oferty przydomowych oczyszczalni jest to dużo lepsze rozwiązanie inwestycja być może troszkę bardziej skomplikowana, ale na pewno warto. Tutaj sprawdzona firma, która robiła coś podobnego mojemu sąsiadowi http://www.aquaclear24.pl/ w kwestii kosztów najlepiej się przed skontaktować z firmą wtedy dokonają dokładnej wyceny i dopiero wtedy bym planował, bo koszta mogą być różne w zależności od miejsca.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2014, 01:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się nie za bardzo mogę z tym zgodzić. Uważam, że szczelne szambo betonowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nomen omen ja takie zamawiałem i nie mam problemów z oczyszczaniem i eksploatacją http://www.betonowekrakow.pl/szamba.html - tu robiłem i wszystko poszło sprawnie

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 143 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >