Jak to jest z ogrodzeniem?

« Powrót do grupy: Ogrodzenia i nawierzchnie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

3 lipca 2007, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak to jest z ogrodzeniem?
Chce sobie postawic ogordzenie z siatki zgrzewanej pantanetu z 3 stron i drewniano-murowane z frontowej, muszę jakieś zezwolenie zalatwiac? i jak to jest z sasiadem jest jakas odleglosc od jego dzialki na postawienie ogrodzenia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lipca 2007, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałabym wiedzieć, jak to jest. Z sąsiadem już swojego czasu rozmawiałam - zgodził się i na partycypowanie w kosztach i na wspólne posadowienie "płotu" (słupki i siatka) w linii ogrodzenia. A 2 dni później pojawił się na budowie i przekazał nam wiadomość przez wykonawcę, że nie będzie się dokładał i żebyśmy grodzili się na swoim, bo on może działkę sprzeda i chce mieć całość działki dla potencjalnego klienta, a nie pomniejszoną o te 10 cm po całej linii ogrodzenia. Nie powiem - wkurzył mnie załatwieniem sprawy i dlatego chciałabym wiedzieć jak to jest prawnie. Będę wdzięczna, jak znajdziesz chwilkę czasu, żeby sprawdzić , albo podpowiesz gdzie mogę takie zapisy znaleźć.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lipca 2007, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
jezeli ogrodzenie ma mniej niz 2 metry wysokosci- nie potrzeba zadnego pozwolenia ani zgody sąsiada- o ile stawiasz je na własnej działce, tzn na jej granicy.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2007, 14:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Naprawde zadnego nie potrzeba nawet od strony drogi?

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2007, 14:40

Zgadzam sie: good 0 bad

naprawde- nawet na ogrodzenie od strony drogi nie jest potrzebne pozwolenie. :) Mam to juz za sobą, i sama szukałam odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam, i grodz się śmiało :)
A.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2007, 15:48

Zgadzam sie: good 0 bad

To troche mnie uspokoilas bo juz myslalem ze znowu czeka mnie wizyta do urzedu!

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2007, 19:02

Zgadzam sie: good 0 bad

2 metry a ja slyszalem ze 1,8 metra?

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2007, 12:37

Zgadzam sie: good 0 bad

To że budowa ogrodzenia od strony drogi kwalifikuje się do zgłoszenia robót wiem jako drogowiec, ale żeby mieć pewność co dokładnie mówi przepis musiałem poszukać troszkę w necie i zacytuję:
Budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia na budowę, podlega natomiast zgłoszeniu właściwemu organowi, choć dotyczy to tylko budowy ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m (art. 29 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. 30 ust.1 pkt 3 prawa budowlanego).
Ponieważ odbudowa obiektu budowlanego (polegająca na stawianiu w istocie nowego obiektu na miejscu starego) mieści się w zdefiniowanym w ustawie prawo budowlane pojęciu „budowa”, to uznać należy, iż postawienie nowego kamiennego ogrodzenia na miejscu starego metalowego wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. Zgłoszenia należy dokonać zgodnie z art. 30 prawa budowlanego co najmniej na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. Wspomniany artykuł określa także inne wymogi konieczne do dokonania prawidłowego zgłoszenia, wskazując między innymi dokumenty, jakie należy przedłożyć razem ze zgłoszeniem.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2018, 07:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli będziesz również szukał ciekawych materiałów na wykonanie ogrodzenia to polecam zapoznać się ze stroną producenta Pozbruk, gdzie możesz znzlaeźć naprawdę szeroki wybór pieknych elementów do wykonania murów samonośnych bądź Słupków L oraz M

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2018, 11:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Najpierw sprecyzuj budżet jaki posiadasz na wykonanie i zakup ogrodzenia, bo akurat w tej kwestii będziemy mogli pomóc, zajmujemy się tym na co dzień. Co powiesz o ogrodzeniu panelowym lub systemowym?

www.Ogradzamy.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Eksperci od ogrodzeń Liczba postów: 9 Grupa: Ogrodzenia... A z jakiego tworzywa wybieracie ogrodzenie? ___________________________ _____ https://www.erudita.pl/specjalista -google-ads/
  • Czyszczenie kostki brukowej Liczba postów: 491 Grupa: Ogrodzenia... Czyszczenie kostki brukowej wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem, wystarczy robić to systematycznie używając odpowiednich preparatów i nie mamy się cze...
  • jak wysoki płot? i z czego? Liczba postów: 4081 Grupa: Ogrodzenia... drewniany najlepszy
  • Ogrodzenie nowoczesne i brama garażowa Liczba postów: 81 Grupa: Ogrodzenia... Czy możecie polecić sprawdzoną firmę która zakłada bramy garażowe Poznań. Zależy mi na szybkich terminach. Jak na razie wyszukałam w Internecie firmę Rolo-Styl....
  • Jakie ogrodzenie? Liczba postów: 31164 Grupa: Ogrodzenia... [quote=R-met.pl]Zgadzam się aczkolwiek nie mam pewności czy panele ogrodzeniowe są na tyle reprezentatywne aby zawsze umieszczać je na front, może lepszą opcją....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 285

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >