Jak bezpiecznie wynająć komuś mieszkanie?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

19 grudnia 2008, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

To pytanie mnie nurtuje. Jak sporządzić umowę wynajmu mieszkania którego będę właścicielem? Nie chcę żeby nowo wynajmujący zniszczył to co jest wewnątrz mieszkania, żeby jakiekolwiek zmiany w wyglądzie mieszkania musiał konsultować ze mną, oraz żeby nie oszukiwał z płatnością. Uprzejmie was proszę żebyście mi w tym pomogli ponieważ pierwszy raz w życiu będę się decydował na takie coś.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 grudnia 2008, 21:39

Zgadzam sie: good 0 bad

nie wynajmuj sprzedaj i bedziesz miec spokojna glowe .... a tak na powaznie to internet az trzesie sie od umow

Dobra umowa powinna szczegółowo określać:
Przedmiot najmu - dokładny adres mieszkania, jego powierzchnię, liczbę i rodzaje pomieszczeń, wyposażenie (co., gaz ziemny lub z butli, telefon, meble, pościel, zastawa stołowa, a nawet komplet srebrnych łyżeczek); stan techniczny mieszkania (np. wypaczony parkiet, cieknący kran, popękana glazura) - uchroni to obie strony przed późniejszymi nieuzasadnionymi pretensjami.
Rodzaj własności - mieszkanie mogą wynajmować ci, którzy mają spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu albo są właścicielami nieruchomości, dla której prowadzona jest księga wieczysta. Warto więc wyegzekwować od właściciela mieszkania przedstawienie aktu własności lub wypisu z księgi wieczystej.
Wysokość czynszu - to pieniądze, które trafiają do kieszeni właściciela za wynajęcie mieszkania. Nie mylić z opłatami eksploatacyjnymi, które mogą być w czynsz wliczone albo są uiszczane przez najemcę oddzielnie. Czynsz płaci się zazwyczaj z góry.
Czas wynajmu - umowa może być zawarta na czas określony lub nieokreślony. Umowy zawartej na czas określony nie można wypowiedzieć przed terminem. Wynajmujący nie może wyrzucić najemcy z mieszkania przed upływem ustalonego terminu, chyba że ten zakłóca porządek lub nie płaci czynszu. Przy umowie na czas nieokreślony należy ustalić okres wypowiedzenia.


Artykuł pochodzi z magazynu „?dlaczego”(nr 72)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lutego 2013, 23:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja proponuję zrobić panoramę mieszkania np. coś takiego: http://www.360stopni.eu/nasze-realizacje/wirtualny-spacer-po -mieszkaniu-na-sprzedaz/ Potencjalny kupujący może odbyć wirtualny spacer po mieszkaniu. Dziś, w dobie Internetu i powszechnego braku czasu uważam, ze to genialny pomysł. Mój znajomy ostatnio bardzo szybko dzięki ogłoszeniu z panoramą 360 stopni sprzedał swój dom. Myślę, że warto w to zainwestować, bo z pewnością się zwróci. Taka oferta będzie znacznie atrakcyjniejsza :)

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2013, 16:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem należy wykonać bardzo ważną i w zasadzie jedyna czynność,a mianowicie spisać umowę wynajmu,która bedzie dokumentem potwierdzającym wynajęcie,wraz ze wszystkimi rzeczami jakie znajdują się w mieszkaniu.



www.HityCenowe24.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

19 czerwca 2016, 17:45

Zgadzam sie: good 0 bad

http://www.grojecka216.com/ - Polecam. Jak dla mnie świetny wybór. Ładne i fajne mieszkania.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 listopada 2021, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy podpisywaliście umowy i braliscie kaucje?

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2021, 13:44

Zgadzam sie: good 0 bad

more info here
space force patch

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2021, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Po pierwsze umowa nie bierz wzorów z neta wydaj troszkę kasy żeby napisał Ci to jakiś prawnik. Zamieszczasz to co chcesz i on Ci podpowie jak się tez zabezpieczyć.
Ubezpieczenie mieszkania....

Ubezpieczenie jest tak samo ważne jak umowa. Zerknij sobie na to co oferuje firma Compensa, mają dobre warunki ubezpieczeń.

Ten post był edytowany przez london dnia: 5 listopada 2021, 12:12
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 70 Grupa: Porady i op... Przechowywanie dokumentów w formie papierowej jest stosunkowo trudne, dlatego coraz więcej firm decyduje się na cyfryzację. Jak do tego podejść, by wszystko pos...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 8 Grupa: Porady i op... W poszukiwaniu praktycznych rozwiązań do przewozu kruszyw i innych materiałów budowlanych, śmieci, czy kamieni warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak....
  • Kanapa do salonu Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Chciałabym kupić sofy kanapy Warszawa. Czy znacie sprawdzony sklep internetowy z takim asortymentem? Zależy mi na meblach wygodnych ale i także funkcjonalnych.....
  • Aranżacja biura Liczba postów: 398 Grupa: Porady i op... Obiecane zdjęcia.
  • Tarcze diamentowe Stellinger Liczba postów: 26 Grupa: Porady i op... Jeżeli szukasz wysokiej jakości w zakresie tarcz szlifierskich oraz pad diamentowych warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez mk-diament i zapoznania się....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19124 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >