Jak długo schną tynki?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

11 grudnia 2007, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Koniecznie muszę jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu, ale na mokre ściany, rzecz jasna, nie wprowadzę się. Jak długo mogą schnąć tynki. Puki nie wyschną nie pomaluję :/

Ocieplenie z zewnątrz jest. Ogrzewam cały czas.

Pow. ok.240mkw

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 grudnia 2007, 16:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Tynk w normalnych warunkach schnie po 1 mm na dobnę, a zazwyczaj jest położona warstwa około 1 cm, także będzie schło conajmniej 10-14 dni. Rozumiem, że masz już centralne ogrzewanie? Jeżeli tak to ok, ale jeżeli masz tylko piecyk typu koza, to w tych warunkach bedzie ci schło to do wiosny. Ja ostatnio jestem w temacie tynków i wiem, że szybko schnąć nie powinno, jak dłużej będzie wiązało, to tynk będzie trwalszy,ale 10/14 dni to standard. My mieliśmy tynkowac własnie w tym okresie ( mówi o tym mój wcześniejszy post), ale odmówilismy majstra, bo nie chcielismy ryzykować wymiany poddasza, który jest wyłożony płytą gipsową. To jest przecierz duża ilość wody do odparowania...słyszałam nawet, że niektórzy mieli drewniane okna i tynkowali w zimie, a potem na wiosnę szprosy im powypadały z okien i płyta na poddaszu popękała na złączach i w niektórych miejscach odkształciła się. Nie wiem, czy pośpiech jest dobrym doradcą....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2009, 18:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Tynk schnie 1 mm na dobę. Przeciętna grubość tynku to 1,5 - 2,0 cm. Zatem czas schnięcia tynku to 14- 20 dni. Nie radzę tego procesu sztucznie przyspieszać. Wie to każdy fachowiec.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2017, 12:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciężko określić jak długo schną tynki, bo wszystko zależy od tego jaka temperatura panuje w domu, zdecydowanie najszybciej wyschną latem podczas upałów, gorzej natomiast jesienią czy zimą.


www.Ml-pol.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 maja 2017, 00:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,

zgodnie z tym, co napisał internauta – czas schnięcia tynków jest uzależniony od temperatury i wilgotności panującej w danym pomieszczeniu. Najlepiej każdorazowo sprawdzić informacje od producenta danego tynku odnośnie czasu jego wysychania i warunków, jakie trzeba zapewnić. Do stworzenia warstwy wykończeniowej na ścianach wewnętrznych polecam zastosowanie gładzi, np. gotowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 listopada 2017, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Portemonnee Michael Kors Online
Your diet plan are designed for some wine. Many people avoid drinking wines when dieting as they are scared of spending unhealthy calories. You do not have to totally forfeit red wine in your diet should you make sure you practice small amounts and portion handle. Most wine beverages come in at just beneath 100 calorie consumption for each providing. You can easily operate a cup or two in your weekly routine.

https://www.mainlinepower.es/images/mainlinepoweres/11630-st an-smith-con-rayas.jpg

As you become more aged, it is important to pick close friends who have a optimistic frame of mind. Dissatisfied people could make you truly feel dissatisfied too. Should you encircle yourself with fun and really like, you will never ever really feel as aged since the numbers reveal. This concept extends to relatives at the same time if there is a person who generally causes you to sense bad while you are around them, try to lower your expenses amount of time in their appearance.

https://www.adornosanpecc.es/images/nike-2pics/3806-zapatos- nike-para-mujer-2017-botines.jpg

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2019, 02:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy jaki kupiłeś jednak też wydaje mi się, ze nie dłużej niż dwa tygodnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2021, 06:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Sam obecnie zastanawiam się czy decydować się na gipsowe czy moze jednak cementowo wapienne

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2021, 07:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie przechodzę przez ten sam temat i wybór padł na tynki gipsowe o podwyższonej twardości z worka. Można go kroić nożem i nic. Jednolity skład z każdego worka. Cementowo wapienne miały być robione z proporcji, wiec z tym może być różnie. Gips ma lepsza lambde. PH to samo co cementowo wapienne na poziomie 10-12. Gips łatwiej później obrobić po obsadzeniu parapetów lub innych nieplanowanych usterkach. A tych może być sporo, bo ekipy dopiero będą wchodzić do środka. Ja mam akurat reku, wiec wilgotności się nie boję. Będę miał kominek obrobiony płyta k-g a wiec będzie spójność powierzchni, bo tez będzie gips. I na końcu zdecydowała gładkość powierzchni na korzyść gipsu oraz to ze nie pęka pajęczakiem, co może się zdarzy przy cemencie. Oczywiście nie jest bez wad, chociażby jedna z nich jest to ze za ciut niższa cenę zrobią to A pierwszym razem a przy cementowo wapiennych kładą 3 warstwy, więc wiadomo za co się płaci. Ponadto ekipa jest z polecenia, więc to tez wpłynęło na moja decyzję. Czas pokaże czy była ona słuszna. Nie rozumiem tylko, dlaczego cementowo wapienne są zdrowsze - czy chodzi o tę wilgoć czy skład, bo gips może być uzyskany przy odsiarczaniu spalin, ale przechodzi badania pod kątem promieniowania.
Oczywiśćie nakładane agregatem. https://sklepagregatymalek.pl/jaki-rodzaj-tyn ku-wybrac-do-nakladania-agregatem

Ten post był edytowany przez fajo dnia: 30 kwietnia 2021, 06:52
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dekoracje Liczba postów: 75 Grupa: Wykańczamy... U mnie na ścianie w salonie znalazła zastosowanie elastyczna płytka klinkierowa [url]http://elastolith.pl/[/url, którą bardzo łatwo się montuje, a do tego świet...
  • Klimatyzacja Liczba postów: 111 Grupa: Wykańczamy... Klimatyzacja to po prostu świetna sprawa i moim zdaniem obowiązkowy element w nowych budynkach. Trzeba tylko pamiętać, że z klimatyzacją jest trochę jak z samoc...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 104 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6388 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Wyposażenie zakładu Liczba postów: 341 Grupa: Wykańczamy... Szczególnie polecam zaglądać do tego działu - https://www.amart.pl/category/wyposazeni e-domu. Można trafić całkiem sensowne okazje, ale sami oceńcie, czy to dla...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 330

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >