Jak dobrze i szybko kłaść tynki

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

21 października 2008, 16:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Co jest ważne aby dobrze wykonać kładzenie tynków na ścianę? W jak szybkim czasie trzeba to robić żeby było bardzo ładnie i gładko? Czy można kłaść tynk inaczej jak ręcznie? Chodzi mi o przyspieszenie tej pracy. Można jakoś mechanicznie to zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 czerwca 2010, 11:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie znam osobiście innych sposobów kładzenia tynku jak ręcznie. Jeśli masz tynki cementowo-wapienne możesz zamiast układać w trzech warstwach (obrzutka, narzut i gładź) możesz w dwóch (obrzutka i narzut).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lipca 2010, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Do kładzenia tynku można użyć specjalnej maszynki która wyrzuca odpowiednie ilości tynku na ścianę. po takim procesie ścianę należy wygładzić kielnią.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2010, 01:30

Zgadzam sie: good 0 bad

ta maszyna to agregat tynkarski ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2010, 23:05

Zgadzam sie: good 0 bad

à propos tynku maszynowego, czy to prawda, że jest on gorszy od kładzionego ręcznie? Trochę zaniepokoiła mnie wypowiedź na http://www.spytajfachowca.pl/pytanie/19/Ktore-lepsze--tynki- maszynowe-czy-tradycyjne/ że tynk kładziony maszynowo może pękać. W końcu nie wiem na co lepiej się zdecydować. Czy ktoś orientuje się, która technika jest pewniejsza?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 listopada 2010, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik litchi napisał: à propos tynku maszynowego, czy to prawda, że jest on gorszy od kładzionego ręcznie? Trochę zaniepokoiła mnie wypowiedź na http://www.spytajfachowca.pl/pytanie/19/Ktore-lepsze--tynki- maszynowe-czy-tradycyjne/ że tynk kładziony maszynowo może pękać. W końcu nie wiem na co lepiej się zdecydować. Czy ktoś orientuje się, która technika jest pewniejsza?

To prawda że tynk maszynowy jest gorszy od kładzionego ręcznie. Najlepsze rozwiązania z trudnej sytuacji to najłatwiejsze rozwiązania, czyli ja bym się upierała przy tradycyjnych

Zgłoś | Cytuj | Link

16 maja 2016, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

My wyporzyczaliśmy taki agregat z firmy pagat. Szybko i sprawnie poszło . Już raz kładłem tynk ręcznie ...bez porównania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >