Jak głębokie fundamenty?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

20 lutego 2007, 17:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam sie z przedmówcą. Nie można oszczędzać na fundamentach, a juz napewno nie powinno sie wrzucać w wykopany dół tego, co popadnie. Prawa fizyki sa niezmienialne. Pozdr forumowiczów

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2007, 16:01

Zgadzam sie: good 0 bad

jestem już po etapie fundamentów i mogę powiedzieć , że wręcz nie wolno nic dodawać do struktury betonowej , a zalane w ziemi ławy powinny byż zazbrojone stalą i dodatkowo powiązane w narożnikach aby tworzyły całość. Nie ulegaj presji , że gruz lub kamienie wzocnią fundament bo to jest totalna bzdura. Funadament musi byc wykonany z jednorodnego materiału. Pozdrawiam i sukcesów

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2007, 21:38

Zgadzam sie: good 0 bad

no nieżle .... takich fachowców to należy chyba w kosmos wysłać, kto widział aby do betonu wrzucać co popadnie. Po pierwsze to macie projekt konstrukcyjny, w którym rzędne posadowienia ław i innych fundamentów są określone przez normy i projektanta. To on bierze na siebie odpowiedzialność za zaprojektowanie zgodnie z normami budowlanymi, innymi razy nie uzyskalibyście nigdy pozwolenia na budowę.Jeżeli zadajecie takie pytania to gdzie są wasi kierownicy budów, którzy odpowiadająja całą budowę.Ja sobie niewyobrażam żeby inwestor, pod moim nadzorem ,posadowił budynek byle jak i co najważniejsze bez projektu !!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrowionka .

Zgłoś | Cytuj | Link

25 sierpnia 2007, 19:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam "budowlańcy". Ja wykonałem ławy żelbetowe gr.30cm na uprzednio wylanym gruzobetonie gr.70cm(bryły czystego gruzu betonowego zatopione w betonie np B10)i stworzyłem fundament na tzw opoce.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 listopada 2007, 02:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik marek lik napisał: no nieżle .... takich fachowców to należy chyba w kosmos wysłać, kto widział aby do betonu wrzucać co popadnie. Po pierwsze to macie projekt konstrukcyjny, w którym rzędne posadowienia ław i innych fundamentów są określone przez normy i projektanta. To on bierze na siebie odpowiedzialność za zaprojektowanie zgodnie z normami budowlanymi, innymi razy nie uzyskalibyście nigdy pozwolenia na budowę.Jeżeli zadajecie takie pytania to gdzie są wasi kierownicy budów, którzy odpowiadająja całą budowę.Ja sobie niewyobrażam żeby inwestor, pod moim nadzorem ,posadowił budynek byle jak i co najważniejsze bez projektu !!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrowionka .


Święte słowa!!
Tyle , że nie w kosmos a pod sąd! Za takie pomysły znalazłoby się kilka paragrafów. Od nieprzestrzegania "warunków technicznych..." do "sprowadzenia zagrożenia katastrofy budowlanej".

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 października 2009, 23:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Fundament ma za zadnie przekazać wszytkie obciążenia z obiektu budowlanego na grunt.
Zamarzanie ma bardzo duży wpływ na jakoś.
Wielkopolska jest w II strefie klimatycznej gdzie w czasie ostrej zimy grunt może zamarznąc nawet do 80 cm. Uważam że najbardziej solidne fundamenty wykonane sa na gł. 120 cm. O szer. 60 cm.

Jeśli się w czymś myle to bardzo bedę wdzieczny na wszelkie uwagi do mojej wypowiedzi. :D :wink:


Dziękuje Janusz

Zgłoś | Cytuj | Link

25 października 2009, 13:17

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli jest glina to może głębiej przemarznąć a co do szerokości fundamentu zależy od wielkości budynku jaki jest grunt i jakie ściany (i z czego)... prawidłowo powinno zrobić się wykop i wtedy przyjeżdża projektant bierze prubki bada grunt i on wylicza jakie fundamenty zbrojenie i głębokość... mam rację??? tak słyszałem... prawda to??

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2015, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

budowa fundamentów zależy od gruntu jaki tam występuje, przed budową dobrze jest się skonsultować z geologiem (np. z Olsztyna z http://www.geoxx.pl/)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 maja 2019, 10:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiele czynników składa się na to jakie wykonać fundamenty. Dlatego moim zdaniem najlepiej z tym zgłosić się do jakieś firmy, która profesjonalnie się tym zajmuje. Może takiej jak ta http://fastkrakow.pl . Wtedy bedziesz mieć pewność że fundamenty są dobrze wykonane.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2021, 03:04

Zgadzam sie: good 0 bad

tinder dating app , tindr
tinder dating app

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >