Jak głębokie fundamenty?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

24 listopada 2006, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak głębokie powinny być fundamenty pod budynek mieszkalny, a jakie pod gospodarczy (chlewnię)??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2006, 18:57

To zależy z czego będziesz budować. Nie ma specjalnych wymagań dla fundamentów pod ściany budynków wykonanych z betonu komórkowego. Ze względu na małą gęstość (czyli ciężar) betonu komórkowego, pod ściany z tego materiału nie są potrzebne masywne fundamenty. To samo suporex i ytong, a do pozostałych wydaje mi się, że powinno być solidnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 grudnia 2006, 19:28

stefek bzdury pleciesz a słyszałeś kiedyś o zamarzalności gruntu :lol: to trzeba wziąć pod uwage

Zgłoś | Cytuj | Link

19 grudnia 2006, 15:51

Gościu :)
pewnie masz na mysli przemarzanie gruntu :) Oczywiście tą kwestje zawsze sie bierze pod uwage robiąc fundamenty. Myslę, ze bezpieczniej pod budynek gospodarczy zrobić rownie stabilny fundament, jak i pod mieszkalny. Nie widze róznicy :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 grudnia 2006, 21:10

Glebokosc fundamentu 0,5m w przypadku gruntow niewysadzinowych,od 0,8 do 1,4 m gdy pod fundamentem zalegaja grunty wysadzinowe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 stycznia 2007, 14:37

Głębokość posadowienia domu nie zależy tylko
od strefy przemarzania gruntu, ale również zjawisk
związanych z jego wypieraniem. Typowe zagłębienie
fundamentu przyjmuje się w granicach 80-120 cm,
zależnie od rejonu Polski i związanej z tym
spodziewanej głębokości zamarzania gruntu, ale na
terenach, gdzie grunt jest piaszczysty, fundament
można wykonać płycej. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2007, 19:42

moim zdaniem to jest tak
-przedewszystkim głebokośc posadowienia zalezy od granicy przemarzania gruntów które mozna sprawdzic w tabeli dla danego rejonu. Ma to skutek na wypieranie fundamentów
-nalezy równiez zwrócić uwage na głebokośc zalegania zwierciadła wody
-grunt musi byc odpowiedniej kategori pod budynek
-najlepiej aby grunt wykazywał taką samą spoistość na całej powierzchni co moze mieć związek z nierównym osiadaniem budynku, potem oczywiscie rysy peknieci i katastrofa gotowa.

a co do wymiarów samych fundamentów zależeć to bedzie jakie obciążenia bedą zbierać ze ścian konstrukcujnych jak i własnego cięzaru. Jeśli fundamenty beda miały zbyt małą szerokość wplynie to napewno na rozkład sił na cm2 czyli budynek moze bardziej osiadać

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2007, 23:56

cze ... tak jak napisali wyżej fundamenty muszę się znaleźć poniżej strefy przemarzania - czyli 120cm. bo inaczej budynek będzie pracował i popęka. Wymiary ? z własnego doświadczenia - w moim domu mam 40*70 i budynek stoi na skale (w wykopach pracowały młoty pneumatyczne:)). Nie oczczędzaj na tym bo później będziesz miał w różnych miejscach pęknięcia na nowych gipsowych tynkach.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2007, 11:35

Czy w fundamentach konieczne jest "zalanie" gruzu, kamieni i innych twardych materiałów? Po co się to robi? czy mogę uniknąc takich praktych na rzecz czegoś "nowocześniejszego"? Mi osobiście wydaje sie to przestarzałe.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2007, 13:33

Hmmm...zdecydowanie "jest obecnie". Mój majster kazał mi nazwozić własnie gruzu i kamieni. Twierdzi, że dzieki tym materialom fundamenty przetrwaja wieki i nic ich nie ruszy. A tu takie rzeczy piszesz, no ładnie. Ale tak juz maja laicy- musza wierzyc tym "doswiadczonym". dzięki, chociaz juz troche za pozno. :) dom stoi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• Potrzebna ziemia Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Ja brałem z http://www.sawogruz.pl/ mają bardzo łądną, czystą ziemię, w sam raz d podniesinia terenu I jego wyrównania.
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 27 Grupa: Robimy fund... Widzę, że częstą tendencją przy budowaniu domów jest korzystanie nie z ludzi, a maszyn, jeżeli chodzi o trudno dostępne miejsca. Zwłaszcza jak ktoś planuje wybu...
  • Ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla gara... Liczba postów: 25 Grupa: Robimy fund... Użytkownik Gość: Yanek napisał: Witam. MAm pilną prośbę, szukałem jakiegos kalkulatora i nie mogłem znalezc. Chodzi mi o wylewke fundamentu pod altanke ogrodową...
  • Hydroizolacja raz jeszcze Liczba postów: 11 Grupa: Robimy fund... A korzystał ktos z Was z usług firmy http://drewnolim-izolacje.pl/? Oni wykonują hydroizolacje i ocieplenia budynków. Ważne jest aby taka izolacje zrobił ktoś d...
  • Bloczki betonowe Liczba postów: 22 Grupa: Robimy fund... Jakiego materiału używasz do budowy fundamentów? Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem keramzytu. Sąsiad ostatnio wykorzystywał bloczki fundamento...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 20901 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >