Jak kupować ekogroszek?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 stycznia 2009, 15:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie. Jestem nowym posiadaczem ogrzewania na ekogroszek. Czy moglibyście mi powiedziec w jaki sposób można kupować ten ekogroszek? Czy jest on już specjalnie pakowany? Czy moze jak w przypadku węgla trzeba mieć miejsce na trzymanie ekogroszku i należy zakupować to w ilosci dużej i trzymanej luzem(z przyczepy)?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lipca 2010, 12:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekogroszek z reguły jest pakowany w workach. Nie widziałam by było inaczej. Możesz go przechowywać tak normalnie, jak węgiel.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lipca 2010, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

W zeszłym sezonie grzewczym skusiła mnie rewelacyjna cena ekogroszku z czech. 750 zł tona. NIGDY WIĘCEJ go nie kupię. Popiołu jest mnóstwo, sadza zapchała mi komin prawie doszczętnie. Piec mam bezobsługowy a musiałem go czyścić codziennie. Następnym razem jadę do Leroya i kupuje porządny ekogroszek.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lipca 2010, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Co prawda nie eksploatuję kotła na paliwo stałe, ale trochę o tym czytałem.
W Czechach i Słowacji występują złoża węgla, ale brunatnego (wysokiej jakości) i wyglądem bardzo przypomina kamienny.
Wadą jego jest dużo wyższa nasiąkliwość wodą, co na otwartych składach i przy sprzedaży na wagę musi skusić sprzedawcę.
Przy spalaniu takiego wilgotnego „torfu” strach pomyśleć, co wydostaje (lub nie) się z komina.
Może taka podpowiedź dla państwa: są dostawcy prosto z kopalni (bez pośredników), od których (jedyny problem) trzeba odebrać dostawę „całosamochodową”, czyli min. 25T. Towar przyjeżdża z papierami (certyfikaty, wyniki badań dla partii: skład chemiczny i zawartości popiołów i.t.d.)…
Słyszałem o kamiennym ekogroszku z za wschodniej granicy. Cena trochę wyższa, ale ponoć dobry.
Być może przyda się komuś ta informacja?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2010, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekogroszek kupuje się i luzem, i w workach. Jak go będziesz składował to jest obojętne. Lepiej będzie, jak będziesz go składował w suchym pomieszczeniu. Sprzedawcy nie zawsze mają takie suche pomieszczenie do magazynowania. Poza tym nabiera też wilgoci z powietrza, ale z tego powodu nic się z nim nie dzieje.
Ja akurat trzymam ekogroszek w piwnicy, ale w zimie musiałem dokupić i też był wilgotny i nieraz nawet zmarznięty. Ładowałem do zasobnika pieca jak leci. Tak że nie ma z tym większego problemu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 stycznia 2017, 07:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zaopatruję się w ekogroszek w sklepie http://www.ekogroszekcentrum.com.pl/. Zawsze zapakowany jest w worki po 25 kilogramów. Dużo łatwiej się z takiego worka wsypuje go do podajnika.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2017, 08:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Np. w http://sklep.weglosmyk.pl/ kupuje się ekogroszek w 25 kg workach mniej więcej po 40 na palecie. Ceny podane są od razu za paletę. Można sobie również zamówić więcej, jeśli tylko ma się miejsce do przechowywania :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lutego 2017, 10:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie musi być to dobre i pewne źródło w sensie oczywiście dostawcy ekogroszku, tak aby jego kaloryczność była na wysokim poziomie. Wygodną opcją są właśnie worki 25kg dzięki czemu nic nie zabrudzi się w kotłowni, plus do tego piec z podajnikiem, akurat na naszej stronie znajdziecie ich szeroki wybór, warto zerknąć.


www.Kotly-Oksana.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2017, 09:19

Zgadzam sie: good 0 bad

można kupić dobry i nie przepłacać. Zobacz na ten poradnik http://www.jaw.pl/2017/05/ceny-wegla-kiedy-ku powac-opal/ postępując w ten sposób zaoszczędzisz kilka setek

Zgłoś | Cytuj | Link

7 listopada 2017, 16:17

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam kocioł na ekogroszek i zakupuję opał w http://www.ekogroszekcentrum.com.pl/ wiec możecie sobie zobaczyć ceny na ich stronie. Uważam to za dobra inwestycje, bo opał jest bardzo dobrej jakości i jest to bardziej ekologiczny sposób ogrzewania domu. Z tego co rozmawiałem z ludźmi i czytałem różne artykuły to wiele osób podziela moje zdanie i zna tego dostawcę

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 143 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 66

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >