Jak należy dbać o deskę barlinecką?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

27 listopada 2008, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

W jaki sposób należy czyścić deskę barlinecką? Nie chcę jej zepsuć ponieważ koszt ponownej inwestycji zrujnuje mój budżet domowy. Uprzejmie was proszę o pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lutego 2009, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Jak rozumiem chodzi o renowacje podłogi wykonanej z deski barlineckiej, która ma wyraźnej przetarcia i uszkodzenia fabrycznie naniesionej warstwy lakieru? Robimy to tak:
Podłogę odtłuszczamy (producenci zalecaj preparaty z serii Protektor i jest to mądry wybór)preparatem Protektor Komplet. Następnie szlifujemy szlifierką tarczową jeśli lakierowanie wymaga cała podłoga lub większa jej część, ręcznie jeśli jest to niewielki fragment. Podłoże po szlifowaniu odpylamy. Po szlifowaniu nanosimy warstwę rozcieńczonego lakieru. Czekamy dobę, szlifujemy (gramatura papieru to 180-250, tak jak to pierwsze szlifowanie), odpylamy i nanosimy już nierozcieńczony lakier. Następne warstwy nakładamy w zależności od potrzeb zawsze delikatnie szlifując papierem warstwę poprzednią. Podłoga musi odczekać tydzień, zanim zaczniemy po niej chodzić.
A jak nie chcesz się z tym babrać sam, to wynajmij parkieciarzy. Dobrych znajdziesz na fachowaekipa.pl
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lutego 2009, 23:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
jesli chodzi o czyszczenie to sa do tego odpowiednie środki tak samo jak do zabezpieczania, jesli chcesz kupic cos porzadnego wybierz się do sklepu gdzie zajmuja się wyłącznie podłogami, jesli Ci nie sprzedadżą to napewno poleca cos dobrego, do mycia jest jeden środek a do konserwcji inny.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

23 października 2017, 20:14

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie praktycznie odkąd mamy drewnianą podłogę pielęgnuje ja i czyszczę sidoluxem, nie ma chyba lepszego środka do tego typu podłóg. Ważne tylko żeby odtłuścić dobrze podłogę i robić wszystko tak jak napisane jest na opakowaniu

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2017, 12:47

Zgadzam sie: good 0 bad

też uważam że to najlepszy środek do tych podłóg

try here

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 kwietnia 2018, 08:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.Usuwanie-Subitu.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2024, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do podłogi to Quercus moim zdaniem nie ma sobie równych. Super firma w 100% godna polecenia. Naprawdę.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 26 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Czym wyrównać podłogę? Liczba postów: 21 Grupa: Robimy stro... Wystarczyłaby zapewne wylewka nowa. Najlepiej wylewka anhydrytowa łódzkie bo sama dobrze się wyrównuje i bardzo szybko schnie.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >