Jak ocieplić stary dom z krzywymi ścianami?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

8 czerwca 2013, 17:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie, posiadam do wyremontowania stary dom, dach juz zrobiłem teraz mam zamiar go ocieplić i tu zaczynają sie schody a mianowicie ściany są strasznie krzywe nie równo pomurowane i jak zacząłem sprawdzać to w niekturych miejscach wychodzi mi po 20-35 cm różnicy .wymyśliłem więc że może by tak na tą najbardziej nierówną ścianę nakręcić profile cięką płyte OSB i na to styropian. tylko nie wiem czy tak można czy to wytrzyma i czy spełni oczekiwany efekt . Bardzo proszę o odpowiedz lub inne pomysły jak sobie z tym poradzić

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2013, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

A brałeś pod uwagę montaż wełny mineralnej pomiędzy stelażem? Zajrzyj na te stronę http://budowairemont.knauf.pl/birw/197-Przed% C5%9Bcianki.html gdzie pokazane jest krok po kroku jak wykonać taką konstrukcję. Najlepiej jednak przed każdym ociepleniem od strony wnętrza wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe, aby sprawdzić gdzie wypada tzw. punkt rosy. Do takiej analizy mogę Ci jeszcze polecić program KI-HUMIDITY dostępny bezpłatnie na stronach Knauf Insulation. Tą aplikacją przeanalizujesz budowę przegrody budowlanej z warstwą termoizolacji z wełny mineralnej.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf insulation

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2014, 12:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Up up. Wszedłem w posiadanie domu na wsi z lat 40. Chcemy go zaadaptować na daczę letnią. Dach jest wymieniony i teraz nie bardzo wiem z której strony ugryźć kwestię ocieplania.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2014, 23:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale ściany są murowane, dobrze rozumiem? Jak na moje to położyć grubą izolację ze styropianu, a wcześniej pozbyć się mostków termicznych. Lepiej wcześniej, bo to się może w najgorszym wypadku wiązać z rozwalaniem części konstrukcji. Użyj kamery termowizyjnej (http://www.ects.pl/produkty/c136_termowizja_k amery-termowizyjne_budownictwo-i-energia-odnawialna/p230_1-f lir-i3-i5-i7) popytaj po ludziach, niektórzy już takie mają, albo po prostu zamów badania. Zobaczysz sobie, które miejsca są szczególnie zimne, a gdzie jest w miarę ok.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2014, 11:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tym, ze i tak, aby zachować ciągłość termoizolacji, wszystkie przegrody stykające się ze środowiskiem zewnętrznym powinny być ocieplone.
e-rzecznik Knauf Therm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 listopada 2014, 12:46

Zgadzam sie: good 0 bad

A co powiecie na system docieplenia ścian od wewnątrz masą termoizolacyjną o grubości jedynie 1mm a dajacą izolację jak 7 cm styropianu .
więcej na
www.izolacje-docieplenia.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2014, 14:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszelkie metody ocieplania od wewnątrz , narażają konstrukcje na przemarzanie, a tym samym na występowanie w niej problemów cieplno-wilgotnościowych. I każdorazowo w takim przypadku zalecane jest sprawdzenie projektowe , które odpowie na pytanie czy może dochodzić do kondensacji pary wodnej w przegrodzie czy też nie. Dodatkowo projektant sprawdzi tzw. wsp. Frsi , który mówi o prawdopodobieństwie wystąpienia w przegrodzie pleśni i grzybów. Bezpiecznym sposobem izolacji jest ocieplanie od zewnątrz. Takie rozwiązania proponuje knauftherm. Dodatkowo przygotowaliśmy katalog zastosowań, w którym szczegółowo opisaliśmy prawidłowe technicznie rozwiązania związane z zastosowaniem styropianu jako materiału izolacyjnego.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2017, 07:24

Zgadzam sie: good 0 bad

W kwestii izolacji natryskowej zarówno ścian jak i fundamentów, polecam również www.Salus-expo.pl zajmujemy się tym na co dzień i mamy niezbędne doświadczenie w twej kwestii, służymy swoją pomocą.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2017, 13:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ocieplanie natryskowe to chyba najlepsze wyjście w takiej sytuacji. Choć myślę, że styropianem też by się jakoś udało.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2017, 15:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, ocieplanie styropianem jest również stosowane w przypadku krzywych ścian. Technologia polega w tym przypadku na uzupełnianiu nierówności stosując płyty różnej grubości w taki sposób, by uzyskać pion. W żadnym wypadku nie należy wyrównywać ścian zaprawą wyrównującą czy wypełniać wolnych przestrzeni między płytami a murem np. luźnymi kawałkami styropianu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 371

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >