Jak oszczędzić na ogrzewaniu? Czy same grzejniki mogą zapewnić oszczędzanie?

« Powrót do artykułu: Jak oszczędzić na ogrzewaniu? Czy... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

28 maja 2012, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Same grzejniki raczej nie, ale wymiana całej instalacji - na bank. Sami po wymianie c.o. na nowe ze sklepu E-inclusive, mocno pomniejszyliśmy koszty ogrzewania - kilka lat i cała inwestycja się zwróci.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2012, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

podstawą jest dobry kocioł, u dziubarczyka są takie sprzęty w przyzwoitych cenach, podobnie zresztą z ekogroszkiem, dość spora oszczędność.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 sierpnia 2014, 20:45

Zgadzam sie: good 0 bad

proponuje mniej je odkrecac ;P od razu wieksza oszczednosc ; )

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2016, 20:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście regulator temperatury jest okej, daje sporo oszczędności, ale też trzeba powiedzieć, że przez szyby dużo ciepła ucieka, tak więc może warto rozważyć montaż markiz do okien pionowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2016, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Fikson ja posiadam markizy do okien fakro i właśnie zimą plusem jest to, że tracę mniej ciepła z domu. :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2017, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

brze prosperuje hurtownia Swatt jeśli chodzi o takie rozwiązania instalacyjne. Mam z nimi kontakt od zeszłego roku. Szybka dostawa, wysoka dostępność części i urządzeń, można kupić sam kocioł, czy kominek ale też elementy pod montaż. Odpowiada mi też ich program lojalnościowy, ma ręce i nogi, rzeczywiście można tutaj niewielkim wysiłkiem zyskać.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2017, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Koszty ogrzewania zmniejsza się poprzez izolację, np. styropianem o dobrej lambdzie i układanym przez fachowców z doświadczeniem. W miejsca takie jak poddasza to piana pur się nadaje, bo jest praktyczna. Dom ma przede wszystkim nie tracić ciepła, a nie go produkować. Sam mam izolację ze styropianu, nie mam mostków, wilgoci itd. Ogrzewanie mam gazowe, ale nie płacę dużo, bo jest izolacja.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2017, 07:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Same grzejniki to niestety nie wszystko, aczkolwiek jeżeli wybierzemy te z górnej półki, to sprawdzą się jako przewodnik cieplny i poniekąd zmniejszą rachunki za ogrzewanie. Tutaj liczy się przede wszystkim dobrze wykonana izolacja budynku.

www.My-house.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2017, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale niestety wiele osób, nie zdaje sobie z tego sprawy. Bez profesjonalnie położonego ocieplenia, odpowiedniej grubości, nie ma mowy o ciepłym domu, choćbyśmy mieli nie wiadomo jakie grzejniki i jakie kotły. Dlatego najpierw trzeba zainwestować w ocieplenie domu (dobrze sprawdza się natryskowe ocieplenie pianą PUR, które likwiduje mostki termiczne - takie jak robi firma http://www.ewapur.pl/), a dopiero potem o ekonomicznym ogrzewaniu i odpowiednio dobranych grzejnikach.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2021, 09:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam https://pulsarinstalacje.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19130 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 353

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >