Jak pielęgnować drzewka owocowe?

« Powrót do grupy: Pielęgnacja ogrodu

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

18 maja 2009, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak przycinać młode drzewka: grusze, jabłonie,śliwy? Posadziłam ich trochę na działce i chciałabym się dowiedzieć jak się nimi właściwie zajmować.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2011, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Cięcia najlepiej dokonywać w dzień suchy i słoneczny (niezależnie czy tniesz wiosną czy jesienią). Co kiedy i jak należy ciąć sprawdź w kalendarzu prac ogrodniczych, gdyż różne rośliny maja inne wymagania.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 marca 2012, 13:01

Zgadzam sie: good 0 bad

3 lata temu posadziłam drzewko- wiśnie, nie wiele urosła i do tej pory miala 1 owoc. Czy myslicie ze to wina złego umiejscowienia? Myśle nad przesadzeniem, ale nie wiem czy to jeszcze bardziej nie pogorszy?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2012, 14:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Niedawno miałam ten sam problem, powiem Ci że po pierwsze klimat nasz im nie służył, tamtego lata było bardzo deszczowa i zima tez nie dała ulgi dla naszych roślin, po drugie myślę że możesz przesadzić drzewko, 3 lata to nie jest jeszcze tak dużo

Zgłoś | Cytuj | Link

15 marca 2012, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

A kiedy jest najlepszy moment na sadzenie drzew owocowych?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2012, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli widzisz,że gałęzie są zbyt długie,przeszkadzają Ci,bądź też drzewko zahacza o druty wysokiego napięcia,to wtedy warto przyciąć. Jak już zostało powiedziane: dzień musi być raczej słoneczny i ciepły.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 czerwca 2014, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

przede wszystkim kup dobry sekator i rekawiczki ochronne http://www.agro-hurt.pl/rekawice - to juz bedzie polowa sukcesu. Poza tym najlepiej bedzie sprawdzic w kalendarzu ogrodniczym kiedy powinno sie przycinan drzewka

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2014, 11:50

Zgadzam sie: good 0 bad

kup dobry sekator np. w http://dobrenarzedzia.ustka.pl/ i rekawice, poza tym bedzie ci potrzebny nawoz i opryskiwacz na szkodniki. Moze brzmi to jak duza harowka, ale to tylko pozory;)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2014, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

a czy ktos z was ma winorosl w ogrodzie? ciezko sie ja pielegnuje i gdzie ja dostac w okolicy warszawy? mysle o posadzeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2014, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

jak juz nabierzesz wprawy, to uprawia sie bardzo przyjemnie :) ja sadzonki kupilam w tarczynie w gospodarstwie ogrodniczym romanskich.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też