Jak pomalować narożniki,gdzie łączą się dwa kolory farby?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

26 listopada 2007, 15:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!

Mąż ma problem z malowaniem narożników gdzie łączą się dwa kolory farby.Proszę o wskazówki jak to zrobić?Dzięki:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 listopada 2007, 18:55

Zgadzam sie: good 0 bad

naroznikow ...hmm wewnetrznych czy zewnetrznych ... rozumiem ze wewnetrznych bo sa trudniejsze .... zazwyczaj na laczeniu sciany z sufitem (lub dwoch scian gdzie sa dwa kolory) wystepuje ten problem ... ja robie tak ... maluje np sufit na bialo i zachodze jeszcze kilkanascie centymetrow na sciane .... potem biore sznurek traserski (moze byc dluga lata ale sznurek jest najlepszy )... zaznaczam we wszystkich naroznikach punkty (okolo 3-4 cm od sufitu ) i strzelam rowna linie ... teraz tylko rowno do lini od dolu pedzlem polozyc kolorek a dalej w dol juz walkiem :) ... na scianach identycznie z tym ze wyjezdzam na nastepna sciane farba ktorej jest np wiecej w pomieszczeniu lub po prostu ta ktora ma byc dominujaca ... wtedy nierowna linia pod sufitem znika bo bardziej widoczna jest ta nasza ciut ponizej rowna linia gdzie kolorek sie zmienia ... nie wiem czy zrozumiesz :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 listopada 2007, 19:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Wielkie dzięki :D Przekaże mężowi jak wróci z pracy,on na pewno zrozumie o co chodzi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2007, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Do malowania narożników można tez kupić specjalny wałek, jest on trochę drogi, kosztuje ok. 35-40 zł jest to wałek z klapka z boku, która osłania nam ścianę nie malowaną, drugi sposób to można okleić tasmą malarską naroże sciany, ale przy taśmie jest zawsze ryzyko że może nam się z nią oderwac trochę farby ze ściany

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2007, 18:52

Zgadzam sie: good 0 bad

masz racje romko .. ja jednak obstawiam przy moim sposobie poniewaz w 80% (glownie w starym budownictwie) polaczenie sciany z sufitem lub sciany ze sciana nigdy nie jest rowne (chyba ze sa to plyty GK :wink: )... a tak to ty sam wykonujesz rowna linie ktora bardziej zwraca na siebie uwage niz ta nierowna :twisted:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • narzędzia do wykończenia domu Liczba postów: 20 Grupa: Wykańczamy... Narzędzia do wykończenia domu są niezbędnym wyposażeniem dla każdego majsterkowicza czy profesjonalnego remontowicza. Pomagają w precyzyjnym i efektywnym wykońc...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 435 Grupa: Wykańczamy... Przygotowując się do sezonu ogrodowego, zastanawiam się nad zakupem nowych mebli oraz dodatków, które urozmaicą mój ogród. Czy ktoś może polecić sklep z akcesor...
  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6399 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • malowanie ścian Liczba postów: 198 Grupa: Wykańczamy... Kolega wyżej wrzucił bardzo ciekawy sklep - zapoznajcie się, bo naprawdę warto.
  • Farby Liczba postów: 15 Grupa: Wykańczamy... Takich sklepów jak wrzuciliście, czyli sklepów oferujących dosłownie wszystko - jest cała masa. Teoretycznie wygląda to fajnie, bo masz wszystko w 1 miejscu, al...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >