Jak pomalować nierówne ściany?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

29 stycznia 2017, 18:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Tapety to najgorsze zło jakie istnieje. Jak nie masz kasy na równanie to maluj puszytym wałkiem. Jak masz kasę to równaj. Nierówności taką chropowatość na ścianie równa się przez gipsowanie gładzią. Spokojnie samemu mozna wykonać. Jak nie ma pionów to grubsza akcja. Jak małe odchyłki to też można gładzią. Jak duże to już tynkujemy na nowo. Trzeba łaty ustawić, później na to tynk. Grubsza sprawa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 stycznia 2017, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Pomalować jakoś pomalujesz, jednak z tapetą później będą mega problemy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2017, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Wałkiem to cięzko a pędzlem jeszcze gorzej. Może wypożycz agregat malarski - np od BMB Serwis http://bmbserwis.eu/oferta-wynajmu/agregaty/8 -agregaty-malarskie.html . Takim sprzętem szybko i równo pomalujesz każda powierzchnię

Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2017, 20:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Nierównej ściany (bardzo nierównej) nie da rady tak pomalować idealnie. Wałek jest prosty, jak będą zagłębienia nie będzie dobrze dociskał. Zdecydowanie lepiej jest zastosować jakąś gładź szpachlową, wyrównać, potem poszlifować i malować. Tak u siebie zrobiłem, dałem Akryl Putz St10 Start. Bardzo łatwo się nakłada. Potem dałem farbkę i ścianki są lodzio miodzio.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2017, 23:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,

samo malowanie nie zapewni wyrównania powierzchni. Można wybrać farby głęboko matowe, które optycznie maskują niedoskonałości podłoża, np. sufitu. Nie jest to jednak rozwiązanie, które sprawi, że nierówne ściany staną się gładkie. Dlatego najlepszą metodą jest zastosowanie gładzi szpachlowej, np. wspomnianej wcześniej gładzi ACRYL-PUTZ® ST10 START lub gotowej do użycia gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Po aplikacji gładzi i jej przeszlifowaniu trzeba pamiętać o dokładnym odpyleniu podłoża i pokryciu go cienką warstwą gruntu przed malowaniem.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 marca 2017, 20:34

Zgadzam sie: good 0 bad

W 100% zgadzam się z tym, co napisał autor poprzedniego posta. Samo malowanie nie rozwiąże problemu.


_________
http://uslugi.biznespolska.biz

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2017, 12:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Każde rozwiązanie pod względem aranżacji ściany nie jest dobre jeśli jest ona krzywa. W pierwszej kolejności trzeba je wygładzić, od tego bym zaczął i dopiero potem zastanawiał się nad konkretna aranżacją, wykończeniem.

www.Ml-pol.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

31 marca 2017, 16:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale jak komuś nie przeszkadzają nierówne ściany to niech sobie takie ma. Acryl Putz nie jest obowiązkowy, jeśli ktoś chce mieć nierówności. Ale oczywiście warto to zrobić i wykończyć pomieszczenie zgodnie z pewnymi regułami.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2017, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

jak to ktoś fajnie powiedział, nie ma co brać "kogoś ze słupa". Ja się zawsze starałęm ekipe brać z polecenia, a jak nie to chociaż w necie opinie poczytać bo jest tego trochę. tak trafiłem na dd projekt i wszystko się potwierdziło, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z nimi.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2017, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

To nie jest takie zwykłe malowanie, które każdy głupi sam może zrobić, więc lepiej jest jednak zdecydować się na fachowca z polecenia :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6401 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Baterie prysznicowe - jakie wybrać Liczba postów: 6 Grupa: Wykańczamy... W zakresie baterii prysznicowych to warto zapoznać się z ofertą Oltens u których możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo i na https://oltens.com/pl/bateri...
  • narzędzia do wykończenia domu Liczba postów: 20 Grupa: Wykańczamy... Narzędzia do wykończenia domu są niezbędnym wyposażeniem dla każdego majsterkowicza czy profesjonalnego remontowicza. Pomagają w precyzyjnym i efektywnym wykońc...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 435 Grupa: Wykańczamy... Przygotowując się do sezonu ogrodowego, zastanawiam się nad zakupem nowych mebli oraz dodatków, które urozmaicą mój ogród. Czy ktoś może polecić sklep z akcesor...
  • malowanie ścian Liczba postów: 198 Grupa: Wykańczamy... Kolega wyżej wrzucił bardzo ciekawy sklep - zapoznajcie się, bo naprawdę warto.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >