Jak skutecznie zdjąć tapetę ze ściany?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

7 listopada 2008, 17:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie a dokładniej prośbę o poradę. Proszę doradźcie mi jak zerwać tapetę? Czy jest jakiśna to dobry środek? Ponieważ nie chcę zrywać jej ręcznie. Boję się że zostawię wtedy na ścianie takie farfocle papierowe i wtedy musiałbym się bawić godzinami ze szpachelka i tymi farfoclami a jak wiadomo czas to pieniądz więc nie chcę go niepotrzebnie marnować. Proszę doradźcie mi coś.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 grudnia 2008, 21:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Najprosciej jest zaopatrzyc sie w 'steamer' czyli maszyne parowa. Nagrzewa sie wtedy tapete goraca para i odkleja przy pomocy szpachelki bez problemu. Mozna ponacinac tapete nozem zeby latwiej wchlaniala pare. Farfocle, ktore zostaja na scianie beda namokniete i latwe do zdjecia na bierzaco, przed wyschnieciem.
Jeszcze tanszy sposob to moczenie tapety goraca woda, nanoszac ja walkiem i pedzlem a kiedy zrobi sie miekka i zacznie odchodzic nalezy zdejmowac ja przy pomocy szpachelki. I tak warstwe po warstwie. Dobrze jest ponacinac przy tym tapete aby latwo wchlaniala wode i rozpuszczala klej pod nia.
Przed przyklejeniem nowej tapety proponuje dla pewnosci, ze sciana jest gladka przetrzec ja z grubsza papierem sciernym.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• jakiej firmy materiały budowlane Liczba postów: 56 Grupa: Technologie... niedawno kupowałem nity, pręty i płaskowniki w firmie www.metalbernat.com.pl Oni produkują metalowe elementy. Mają dobre ceny i odpowiednie rzeczy. To czego dłu...
  • Jakie cegły do budowy kominka? Liczba postów: 12 Grupa: Technologie... cegly z vitcasa sa okej, ale polecam je jeszcze na wszelki wypadek zaimpregnowac. ja je potraktowalem dynasilem do klinkieru i bardzo dobrze sie trzymaja, nic s...
  • Połączenie 2 przewodów kominowych Liczba postów: 6 Grupa: Technologie... ja jestem po zakupie rur i przewodów do komina które kupiłem od http://www.checz.pl/oferta/przylacza-kom inowe.html teraz czekam na firmę która ma mi zrobić mod...
  • Które rusztowanie lepsze ? Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Też mam rusztowanie Altrex tylko że model wyższy http://www.lero.com.pl/rusztowanie-monta zowe-altrex-k2.html[url]. Idealnie mi się sprawdza w transporcie ze wzg...
  • dom szkieletowy drewniany prefabrykowany Liczba postów: 22 Grupa: Technologie... tez mam watpliwosci czy taki dom sie sprawdzi... jednak na wszelki wypadek podsylam cie do hurtownia pokryc dachowych dachlux http://www.dachlux.pl/. Maja tam m...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 16289 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 338

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >