Jak usunąć lakier do włosów z obicia fotela?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

6 sierpnia 2010, 11:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Z racji krótkich włosów muszę używać sporo lakieru. Wszystko w porządku, zanim... nie oprę się o fotel. Zwyczajnie się do niego przyklejam włosami :D W tym miejscu powstała brzydka czarna plama - tak jakby lata wcześniej przykleić w tym miejscu wielką gumę do żucia. Jak to sczyścić? Macie jakieś pomysły?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 sierpnia 2010, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

a próbowałaś rzekomo niezawodny vanish?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 sierpnia 2010, 11:55

Zgadzam sie: good 0 bad

tak i efekty niestety marne... Trochę zeszło, ale za chwilę i tak było to samo. Przykrycie czymś foteli też odpada, gdyż są strasznie masywne i mają nierówny kształt.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2010, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Radzę spróbować zwykłej wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Wiadomo że za pierwszym razem od razu nie zejdzie i trzeba tą czynność powtórzyć ale powinno pomóc.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2010, 11:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Vanish jest mało pomocny przy tego typu plamach. Radzę użyć mieszanki sody oczyszczonej z octem. Stary babciny sposób ale usuwa większość plam. Najpierw natrzyj plamę octem, później posyp sodą. Powinno to trochę zmiękczyć plamę. Następnie zrób taką gęstą papkę: na kieliszek octu tyle sodki aby powstała gęstawa masa. Nałóż i wyszoruj. Powinno pomóc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 sierpnia 2010, 10:39

Zgadzam sie: good 0 bad

O ten pomysł z octem to pierwsze słysze ale dobrze wiedzieć na przyszłość:) Swoją drogą później w domu musi być bardzo ciekawy zapach ;) ja mam taki sam problem, ale z dywanem, plama od kawy (a dywan koloru kości słoniowej) no ale już mnie denerwuje walka z tą plamą i skończy się to chyba wymaną dywanu, ale spróbuje jeszcze tego sposobu z octem :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2023, 05:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o produkty do włosów, to polecam - fryzomania.pl/blog/lakiery-do-wlosow-ranking- top10-najlepszych.html Robią kolosalną różnicę, kwestia ich odpowiedniego dopasowania. Nie wszędzie musi pasować to samo, ale przeważnie one spełniają swoje zadanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >