Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Budowa energooszczędnego domu.

« Powrót do artykułu: Jak wybudować dom, który będzie... | « Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7  ▸

21 czerwca 2017, 11:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat domami energooszczędnymi zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc podczas jego budowy, znajdziecie u nas także ciekawe projekty, warto zerknąć na www.AskorpDomy.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 czerwca 2017, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Podstawą energooszczędnego domu są dobrze ocieplone ściany, które nie tylko zapobiegają ucieczce energii cieplnej, lecz również pozwalają ją magazynować. Dla przykładu w domach zeroenergetycznych zewnętrzna powłoka budynku jest tak szczelna, że wystarczającym źródłem ciepła grzewczego mogą być pasywne uzyski ciepła przez szyby okienne czy energia emitowana przez domowe urządzenia. Inwestycja w ciepłą powłokę jest jednocześnie najmniej kosztownym elementem budowy energooszczędnego domu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 czerwca 2017, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeden telefon wystrczył i już wiedziałem, że firma ecobud, zajmie się budową mojego domu. Zawsze dostępni kiedy dzwoniłam nawet z błachymi pytaniami, mało tego , dojeżdżają do domu klienta aby wyjaśnić czy uzgodnić szczegóły związane z budową, porady eksperta proste dokładnie wyjaśnione bez podtekstów zrozumiałe i uczciwe i co bardzo ważne bezpieczeństo inwestowania i gwarancja dobrego wykonania.

www.ecobud.pl to ich strona można zapoznać się z ich ofertą, dom tani w utrzymaniu, solidy i godny polecania a realizacja na prawdę błyskawiczna, ale solidna.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2017, 09:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Po prostu zamówić dobry projekt dobrego domu energooszczędnego. Bez tego nie ma co. Tu wam mogę polecić bardzo dobrą pracownię, która właśnie takie projekty od a do z wykonuje http://www.profixdomy.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2017, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi w budowie domu pasywnego pomagali fachowcy z Łodzi. http://firmabudowlanawalczak.pl/domy-pasywne- lodz porządna firma, dom mam wykończony perfekcyjnie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 sierpnia 2017, 09:42

Zgadzam sie: good 0 bad

co takiego wyróżnia dom pasywny/ energooszczędny / ekologiczny? Jakie koszta budowy i utrzymania?

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2017, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto poczytać sobie na stronie producenta, co oznaczaja te terminy i jak jest to realiozowane w przypadku konkretnych inwestycji, np. http://apissa.pl/.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2017, 18:06

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam dom energooszczędny pamiętaj żeby wszystkie produkty należały do jednego producenta, jeśli jest to możliwe. Tak jak na przykład ja zrobiłem, elewację caparolem carbopro pożądne tynki zapobiegaja wychładzania elewacji tzw. mostków termicznych w środku ogrzewanie podłogowe i dobre okna

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2017, 09:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Dom pasywny i energooszczędny różnią się między sobą sezonowym wskaźnikiem zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną, oznaczaną współczynnikiem EP. W przypadku budynku energooszczędnego wskaźnik ten powinien być nie wyższy niż 70 kWh/m2rok, zaś w przypadku pasywnego takie maksimum to 15 kWh/m2rok, dzięki czemu może on zapewnić komfort termiczny bez użycia tzw. aktywnych systemów grzewczych. Dla porównania zgodnie z obecnym prawodawstwem dom standardowy wyróżnia się współczynnikiem 95 kW/m2rok.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 maja 2018, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam postawić na energooszczędne okna, bo przez nieszczelną stolarkę okienną może uciekać nawet do 35% energii cieplnej. Bardzo ciepłe i trwałe okna PVC robi firma Mark-Bud z okolic Warszawy. Bazują na systemach marki Schuco, która znana jest z dobrej jakości profili, produkują stolarkę również do domów pasywnych.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 143 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >