Jak zabezpieczacie automatykę do bram?

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

22 stycznia 2007, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Może macie jakieś autorskie pomysły na zabezpieczenie automatyki do bram, bo kradną ponoć na potęgę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 stycznia 2007, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepszym sposobem jest...wścibski i czujny sąsiad, tudzież piesek :wink: pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 stycznia 2007, 12:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli masz sprzęt niezłej firmy, to zabezpieczenie jak najbardziej się przyda. Do mniej tradycyjnych metod zabezpieczenia należy dodać podłączenie siłownika do instalacji alarmowej. Można też skorzystać z gotowych rozwiązań, bo wiem że niektórzy producenci je mają.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2007, 18:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja znam takie patenty zabezpieczenia :)
1)automat przesuwny - mysle, ze najprostrzym rozwiazaniem bedzie zaspawanie srub mocujacych automat, lub wykonanie ramki ochronnej zamykanej na rygiel hartowany, przy czym pierwsze rozwiazanie jest troche kłopotliwe w razie potrzeby wykonania naprawy lub serwisu automatu- wymaga odciecia srub montazowych. Jesli chodzi o drugie rozwiazanie -jest ono bardziej uniwersalne ale nalezy liczyc sie z kosztami wykonania ramki zabezpieczajacej.
2)automaty do bramy uchylnej - w tym przypadku musimy zabezpieczyc przednie i tylne mocowanie automatu.Zaspawanie sruby tylnego uchwytu siłownika i wykonanie specjalnego zabezpieczenia przedniej sruby mocującej.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2007, 18:07

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja tam zgadzam sie z koala i uważam, ze najskuteczniejsze bedzie zastosowanie zabezpieczenia mechaniczno-alarmowego.
Np wykonanie ramki ochronnej zamykanej na rygiel chartowany i wykonanie zabezpieczenia alarmowego
np: zainstalowanie kontraktonu w taki sposób aby zaczął działac natychmiast po otwarciu ramki zabezpieczającej.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2007, 16:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam sprawdzony sposób na zabezpieczenie mechanizmu do bramy. Moi przedmówcy wspomnieli o spawaniu, śrubach i innych bardziej lub mniej skomplikowanych metodach zabezpieczeń. Nie wiem, czy nie zostanę "zlinczowany", ale ja "skonstruowalem" skrzynke na kłódke. I gotowe :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2007, 16:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Skrzynka jest bardzo dobrym pomysłem i oprócz Ciebie wpadła też na to między innymi firma Faac. Problem polega jednak na tym, że takie zabezpieczenie można zastosować jedynie w przypadku siłowników do bram przesuwnych. No chyba że wpadłeś na jakieś rewolucyjne rozwiązanie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2007, 17:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Buster- a ja tak sie cieszyłem, ze oto skonstruowałem cos nowego o rewolucyjnego :wink: racja- ja mam przesuwaną, wiec pewnie dlatego jestem zadowolony z efektu. pozdrawiam wszystkich

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lutego 2007, 16:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam rozwiązanie z nieco innej beczki, atrapa kamery skierowana na wjazd :) Nie gwarantuje sukcesu w 100%,ale jak złodziej będzie miał wybór, to skieruje się raczej do sąsiada :)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2007, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozwiązaniem jest też zatrudnienie do montażu solidnej ekipy. Ci co sie rzeczywiście na tym znają, mają z reguły własne, gotowe rozwiązania. No i nie oszukują na zestawach.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Projekt domu Liczba postów: 32 Grupa: Inteligentn... Polecam pracownie projektową ProArte https://www.pro-arte.pl/projekty-domow. Oferują gotowe projekty domów, również w technologii szkieletowej - kanadyjskiej.
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...
  • Ogrzewanie a pompa ciepła Liczba postów: 38 Grupa: Inteligentn... Może ktoś szuka odpowiednich artykułów dla przemysl jak na przykład chemia przemysłowa do czyszczenia. Teraz hurtowania online ma dobrą ofertę na takie produkty...
  • Jak dbać o rolety, aby zachować ich żywotność? Liczba postów: 1 Grupa: Inteligentn... Hej, Chcę, aby moje rolety służyły mi przez wiele lat. Czy ktoś może podzielić się poradami dotyczącymi konserwacji i pielęgnacji rolet, aby przedłużyć ich żywo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >