Jak zabezpieczyć parapety przed gołębiami?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

18 czerwca 2009, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Gołębie to ostatnimi czasy plaga w miastach. Nie dość,że można zostać przez nie "zbombardowanym" to jeszcze niszczą swoimi odchodami elewacje i parapety. Co trzeba zrobić żeby nie zanieczyszczały parapetów zewnętrznych. Jestem załamana, bo niedawno były zmieniane i już wyglądają jakby miały co najmniej 10 lat :( Proszę o rady. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 czerwca 2009, 00:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Widziałem patent z kawałkiem deski i wstawionymi szpicami pod odpowiednim kątem. Nie były ostre, by nie szkodzić ptakom ale na tyle skuteczne, że przeszkadzały im siadać ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 czerwca 2011, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

co prawda już minęło nieco od pytania, ale może komuś innemu się przyda. kup kolce, można je zamówić przez internet np tu: http://www.odstraszanieptakow.pl/index.html
powinno rozwiązać problem

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2011, 08:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Jejku jak wy możecie stosować takie drastyczne metody? przecież jest wiele innych sposobów na to by odstraszyć gołąbki, nie można zapominać że to też są stworzenia, a nadziewanie je na szpice to nie jest dobra metoda. Są przecież różne dźwięki które odstraszają gołębie ja w swoim domu na dachy i przy parapetach i problemu z gołąbkami nie mam :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2011, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Tu nie chodzi, żeby robić sb rożna z gołębi tylko uniemożliwić im siadanie na danym parkanie, dachu itp.

W całej Polsce i nie tylko stosuje się takie oprawy...


Najczęściej można je zauważyć na zabytkach kultury lub budynkach urzędowych...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 czerwca 2011, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

ja bym zainwestował w siatkę! nie ogranicza dojścia światła, bo ma duże oczka, ale skutecznie uniemożliwia ptakom doskok do balkonu.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2011, 12:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też nie jestem zwolenniczką tych wystających drutów z parapetu, są o wiele delikatniejsze sposoby, niby nie robią krzywdy, ale ja ostatnio byłam świadkiem sytuacji gdzie gołąb po prostu się na to nabił to już nie było to tak łagodne, ani przyjemne w patrzeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 czerwca 2014, 14:05

Zgadzam sie: good 0 bad

I dobrze tym zasrańcom że się nabijają na druty trzeba to wytępić co do joty

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2014, 13:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio czytałem, że taki dziecięcy najprostszy wiatraczek czy zawieszone płyty CD, które się błyszczą i odbijają światło są w stanie skutecznie odstraszyć gołębie.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lutego 2015, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

witam, od paru lat mam problem z gołębami, myślicie, że warto w końcu zamontować te odstraszacze, czy ptaki nie pokazleczą się o to?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jak urządzić mieszkanie od podstaw? Liczba postów: 197 Grupa: Porady i op... Jak urządzenie mieszkania od podstaw to tylko https://mgarchitekci.pl pomogą Ci w tym fascynującym i kreatywnym procesie. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc:...
  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 252

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >