Jak zabezpieczyć rożliny przed zimą??

« Powrót do grupy: Zagospodarowanie terenu

28 listopada 2006, 18:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Zima tuż tuż, a ja chciała bym przygotowac do niej ogród... Czy ( i w jaki sposób) zabezpieczać młode krzewy i drzewka owocowe , oraz winorośl przed mrozami ? Czy juz czas?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 18:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Drzewa i krzewy owocowe trzeba ochraniać głównie przed zającami, sarnami żeby nie poobgryzały pni. Można kupić osłonki plastikowe- takie plastikowe tulejki. Można do tego wykorzystać siatkę o drobnych oczkach. Co do winogron to więkjszość odmian nie wymaga jakiegoś specjalnego zabezpieczenia, ale można je dla pewności obsypać ziemią lub torfem żeby nie przemarzły dolne oczka. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 18:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio kupiłem do wsadzenia brzoskwinię i morelę Poinformowano mnie, że w listopadzie należy wykonać nieduży kopczyk z ziemi a drzewka owinąć np. matą słomianą. Na wiosnę zaś ściąć do wysokości 80-100 cm. Chyba tak zrobie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2020, 11:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto dbać o rośliny przez cały rok, nie tylko zimą. Dobre produkty do pielęgnacji znajdziecie tutaj: https://www.azallo.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2020, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto poczytać na https://kwiaty-ogrody.pl/ o tym, jak dbać o konkretne odmiany roślin, ponieważ każda jest inna i ma inne wymagania. Sama korzystam z tego podręcznika :) Bardzo mi pomógł na początku mojej drogi jako ogrodnika :P

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dekaracje ogrodowe Liczba postów: 65 Grupa: Zagospodaro... Ja od siebie mogę serdecznie polecić założenie oczka wodnego. Świetnie wygląda, sprawia ogromną frajdę dzieciakom, a przy dobrym sprzęcie do sprzątania, to nawe...
  • Mini ogródek pod blokiem Liczba postów: 18 Grupa: Zagospodaro... Wydaje mi się, że znalezienie idealnego warzywnika może być łatwiejsze, niż się spodziewasz. Zapoznaj się z artykułem na https://www.drewno-betonowe.pl/warzywni. ..
  • Garaż a może lepiej wiata? Liczba postów: 122 Grupa: Zagospodaro... wiaty garażowe stalowe to jednak wyższy koszt niż 3 tysiące ale myślę że jednak warto się skusić bo jakość jest niewspółmierna i trwałość doskonała.
  • Donice ogrodowe Liczba postów: 38 Grupa: Zagospodaro... Szanowni Państwo, Donice ogrodowe wykonane z surowego drewna trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, szkodnikami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznyc...
  • studnia a gliniasty teren działki Liczba postów: 16 Grupa: Zagospodaro... W przypadku pomp głębinowych stosowanych w większych instalacjach, takich jak farmy czy przemysł, wybór falownika powinien również uwzględniać jego zdolność do....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >