Jaka grubość podłogi na gruncie?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

14 lipca 2011, 11:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Mam problem, bo mieliśmy przewidziane 18cm podłogi na betonowym jastrychu. Okazało się że dzięki fachowcom któyz wstawiali okna musimy zrobić 12cm!
Miałem w planie dać 2x5cm steropianu i 6cm wylewki + 2cm na drewnianą podłogę.
Wychodiz nato żę możemy dać max 7cm steropianu + 5cm wylewki.

Co myślicie? Czy jeśli dałbym zamiast steropianu Styrodur... czy to coś pomoże?

Dziękuję za podpowiedz,
Michał

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2011, 10:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz jedynym sposobem jest ratowanie się styrodurem, który ma znacznie lepszą izolacyjność termiczną niż styropian, ale odpowiednio więcej kosztuje :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2011, 05:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Bigis napisał: Teraz jedynym sposobem jest ratowanie się styrodurem,
który ma znacznie lepszą izolacyjność termiczną niż
styropian, ale odpowiednio więcej kosztuje :)


No tak też sobie wydedukowałem... chyba nic innego nie zostaje...

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2011, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Również zgadzam się z kolegą. Użyj styroduru tylko wiadomo cena ;/

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2012, 18:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zrobię tak i wiem, że będzie dobrze:
- chudziak 10 cm
- folia budowlana 2x
- 8 cm styroduru
- 10 cm wylewki (w niej kabel grzewczy Elektra) zbrojona kratownicą fi 2 mm oczko 15x15.
W garażu woda i kibelek, więc regulator temperatury z czujnikami w podłodze i w regulatorze.
Mój doświadczony kierbud mówi, że teraz się robi 11 cm wylewki właściwej, bo auta cięższe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2016, 13:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co wiem, to na takie powierzchnie stosuje się laminaty, coś na takiej zasadzie - http://www.resins.pl/pl/category/zywice-lamin aty-poliestrowe/ Przecież logiczne, że powierzchnie wykorzystywane przemysłowo, potrzebują dużo większego zabezpieczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 grudnia 2016, 21:29

Zgadzam sie: good 0 bad

albo raczej pianomaty to chyba duzo efektywniejsze rozwiazanie przede wszystkim dodatkowo ilozuje strop miedzy pietrami co ma duze znaczenie jak w domu mieszka duzo osob a na gorze sa biegające dzieci, zobacz sobie firme Pianomat

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2017, 15:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Do przedmówcy – faktycznie laminaty poliestrowo-szklane mają tutaj swoje zastosowanie. W swoim przedsiębiorstwie korzystam z tej struktury na co dzień. Dostawca to www.lamin.pl nieoceniony w jakości produkcji laminatów.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2018, 06:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Interesują mnie jeszcze jedne posadzki, zobaczcie - https://www.skleptechniart.pl/strona/posadzki -do-wnetrz
Ma to sens, czy raczej średnio?
I dlaczego się sprawdza?
Mam na myśli oczywiście trwałe rozwiązania.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2018, 18:46

Zgadzam sie: good 0 bad

No to konkretnie jaka powinna być grubość tego styropianu 15 czy 10 ?! Obydwa styropiany znalazłem tutaj na promocji i zależy mi na szybkiej odpowiedzi

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 26 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >