Jaka pompa ciepła?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

3 listopada 2009, 23:06

Zgadzam sie: good 0 bad

hahaha... ja mam prośbę! Drodzy producenci i przedstawiciele, jak czytam te wasze wypociny zachwalające własny towar to mi się przewraca w środku. Nawet podszyć się nie umiecie a co dopiero dobrze doradzić... waszym celem jest sprzedać i dlatego smarujecie na tym forum

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 stycznia 2010, 10:22

Zgadzam sie: good 0 bad

troszkę informacji o pompach ciepła znajdziesz na tej stronie: http://www.termomodernizacja.com.pl/strona,123,pl.htm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2010, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś mi moze podpowiedziec jaka pora roku jest najodpowiedniejsza aby zaczac myslec nad załozeniem pompy ciepła ?

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2010, 18:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Witajcie. Ja nie jestem producentem :P ale użytkownikiem! Pompę ciepła mam od ponad 1,5 roku. Jesteśmy z mężem zadowoleni z tego wyboru. Choć przyznam, że koszt nie był mały, ale powoli się zwraca. Naszą pompę instalowano na przełomie maja i czerwca.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2010, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Guśka napisał: Witajcie. Ja nie jestem producentem :P ale użytkownikiem! Pompę ciepła mam od ponad 1,5 roku. Jesteśmy z mężem zadowoleni z tego wyboru. Choć przyznam, że koszt nie był mały, ale powoli się zwraca. Naszą pompę instalowano na przełomie maja i czerwca.

A mozesz napisac cos wiecej na temat samej pomy, firmy i tego w jaki sposób została ona podłaczona ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 kwietnia 2010, 22:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie dostałem rachunek z PGE za prąd od 19.09.2009 do 27.03.2010. Suma 3370,15 zł za cały prąd . W okresie letnim rachunki to około 200 zł na miesiąc ,więc średnią możecie sobie wyliczyć. Nie mamy systemów solarnych. W domu tylko podłogówka i w dwóch pomieszczeniach grzejniki w ścianie. Dom piętrowy około 170 metrów w tym garaż bez ogrzewania . Pompa IVT - 4 lub 5 odwiertów po około 20-30 metrów .
W domu temperatura zwykle około 21,5 stopnia. Kominek używamy bardzo sporadycznie i tylko w okresie przejściowym , kiedy pompa się po prostu nie załącza. Pompa praktycznie bezobsługowa - oczywiście są przeglądy, ale to robi serwis (coś mierzą i dolewają glikol). Jeśli ktoś ma pytania to piszcie na a.korzeniowski@wp.pl. Nie śledzę tego forum , ale pamiętam jak sam miotałem się przed wyborem sposobu ogrzewania do domu i czytałem w internecie.Pompę mamy już drugi sezon zimowy i jest świetna .Teraz po mroźnej zimie spodziewałem się większego rachunku , a tu około 500 zł na miesiąc cały prąd w domu. Poprzednia zima to około 450 zł .Jeśli ktoś nie ma gazu w ulicy to uważam ,że powinien przemyśleć ten sposób ogrzewania .

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2010, 20:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak na dom 170 m2 to i tak wydaje mi się jakiś duży ten rachunek. Weług tych wyliczeń: http://vikersonn.pl/kalkulator powinno wyjść sporo mniej. Być może to kwestia ustawienia dosyć wysokich temperatur 21,5 stopnia?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2010, 17:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie widzicie ,że to jest zwykła reklama junkersa? tak łatwo dajecie się nabierać

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2010, 03:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Przemas napisał: Nie widzicie ,że to jest zwykła reklama junkersa? tak łatwo dajecie się nabierać

można odnieść takie wrażenie. Jakby na rynku istniała tylko jedna firma. Przecież jest cała masa pomp do wyboru, z drugiej strony ile osób tyle opinii na temat tego sposobu ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 maja 2010, 18:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik stonowany6 napisał: Użytkownik Guśka napisał: Witajcie. Ja nie jestem producentem :P ale użytkownikiem! Pompę ciepła mam od ponad 1,5 roku. Jesteśmy z mężem zadowoleni z tego wyboru. Choć przyznam, że koszt nie był mały, ale powoli się zwraca. Naszą pompę instalowano na przełomie maja i czerwca.

A mozesz napisac cos wiecej na temat samej pomy, firmy i tego w jaki sposób została ona podłaczona ?


Nam instalację wykonał Geoterm pl,
założona pompa Junkers 9kW z odwiertami wiec jestem zadowolona. Ciepłą wodę w kranie można odkręcić i jest cały czas, choćby leciała godzinami.
Sąsiadowi jakiś hydraulicy-partacze zrobili instalację za taka samą kasę i nie jest zadowolony.
Ludzie instalujcie z tymi co znają się na rzeczy, polecam Geoterm

PS
jeżeli ktoś oferuje wam bufor do podłogówki
życzcie mu zdrowia,
jeżeli ktoś nie wykonuje podłączenia elektrycznego do pompy ciepła
życzcie mu szczęścia

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 321

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >