Jaka forma ogrzewania

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

4 lutego 2014, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

A wyliczenie, ile pelletu idzie w ciągu roku - przypomnij po sezonie, Dżonatan, to Ci podam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lutego 2014, 20:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Dżonatan napisał: A macie jakieś dane ile tak średnio idzie pelletu w ciągu
roku?


Witam

Ilość zużywanego materiału zależy od wielkości mieszkania, rodzaju instalacji jak i zapotrzebowania na ciepłą wodę oraz sezonu. Rozpiętość może wahać się aż między 3kg a 20kg na dobę. Ta największa wartość dotyczy najmroźniejszych dni zimy gdy nasz piec musi ogrzać całe mieszkanie, najczęściej z podłogówką, a najmniejsza dni w lecie, gdy ogrzewamy tylko wodę.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 lutego 2014, 13:39

Zgadzam sie: good 0 bad

dwa dni temu rozmawiałem z moim sąsiadem, który pali pelletem i powiedział mi że od początku listopada do końca stycznia spalił prawie 2 tony pelletu, a ma piętrowy dom

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lutego 2014, 14:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Kaloryfery to raczej klasyczne, tego typu - http://e-inclusive.pl/grzejniki/grzej-panel-i-konwekt/7626-7 626-grzejnik-stalowy-plytowy-purmo-cv22-600x1200-2051w-venti l-compact-5907814707918.html Purmo ma długie gwarancje i nie generuje problemów. Da się oczywiście to załatwić za mniejszą kasę, ale wcale to się nie przekłada na jakość. A problemy z kaloryferami to masakra.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2014, 10:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Andrzej Wysocki napisał: Użytkownik Gość: Dżonatan napisał:
A macie jakieś dane ile tak
średnio idzie pelletu w ciągu

roku?




Witam



Ilość zużywanego materiału zależy od wielkości
mieszkania, rodzaju instalacji jak i zapotrzebowania na
ciepłą wodę oraz sezonu. Rozpiętość może wahać się
aż między 3kg a 20kg na dobę. Ta największa wartość
dotyczy najmroźniejszych dni zimy gdy nasz piec musi
ogrzać całe mieszkanie, najczęściej z podłogówką, a
najmniejsza dni w lecie, gdy ogrzewamy tylko wodę.



Pozdrawiam

Andrzej Wysocki

____________________________

eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP



Co do mnie to mój dom ma 150m2, parterowy, ocieplony, kaloryfery purmo. Chętnie popatrzę po sezonie rudamaryla jak to wyszło u Ciebie. Ja teraz palę olejem i myślę właśnie przerobić piec na palenie pelletami.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2014, 15:27

Zgadzam sie: good 0 bad

A co powiesz na układ Co z dobrym kotłem węglowym? W moim przekonaniu jeżeli metraz domu to 150m2- spokojni esie sprawdzi i będziecie zadowoleni.

www.Kociol.net

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2014, 19:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Dżonatan napisał: Ja teraz palę olejem i myślę
właśnie przerobić piec na palenie pelletami.


Na pewno wyjdzie Pan dużo na plus.
Ogrzewanie olejowe jest w tym momencie najdroższe na rynku,
a pellet należy do jednego z najekonomiczniejszych materiałów
grzewczych na rynku.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
___________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2014, 05:35

Zgadzam sie: good 0 bad

ja aktualnie jestem w trakcie budowy domu i wybieram ogrzewanie... nastawiony jestem na kocioł CO, w zamyśle chciałbym palić węglem / eko groszkiem, ale dobrze by było żeby kocioł był też przystosowany do spalania innych rodzajów opału. no i interesuje mnie taki, który może pracować bez wygaszania, ogrzewając np. tylko samą wodę. możecie polecić jakiś konkretny model / firmę / moc kotła? powierzchnia do ogrzania 250mkw. najlepiej z okolic woj. mazowieckiego.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 maja 2014, 23:27

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam kocioł z Piecbudu z Radomia i wszystko działa bez zarzutu - piec mam przeszło 3 lata, w lecie ogrzewa tylko wodę, do tego mam panel pokojowy. no i przystosowany jest do spalania różnorodnego opału, co jest w praktyce ogromnym plusem. jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 maja 2014, 23:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój ojciec mam kocioł tego producenta i wszystko trzyma się ładnie od lat, kocioł ma, żeby Cię nie skłamać, z 8 czy 9 lat, i wszystko jest ok.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >