Jaka powinna być minimalna wydajność studni?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 stycznia 2009, 11:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Dom stoi w stanie surowym (part + garaż), na wodę z wodociągu trzeba jeszcze poczekać, studnia wywiercona na 12m, woda ok przebadana, ale wydajność niezadowalająca - tylko 350-400 l wody wpływa do studni w ciągu godziny. Czy to wystarczy dla prawidłowego funkcjonowania 5 osobowej rodziny i instalacji domowych?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lipca 2010, 11:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla domu jednorodzinnego minimalna wydajność studni powinna wynosić minimum 1000 l/dobę. Myślę, że 400l wody to zdecydowanie za mało

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 lipca 2010, 01:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik CezarFx napisał: Dla domu jednorodzinnego minimalna wydajność studni powinna wynosić minimum 1000 l/dobę. Myślę, że 400l wody to zdecydowanie za mało

Ale masz apetyt?!

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2010, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Też uważam że 1000l zobaczcie nawet teraz upały na maksa i nie trzeba sie o nic martwić bo wody pod dostatkiem, i wcale nie musi się rozchodzić o "apetyt" Panie Dariuszu

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2010, 02:27

Zgadzam sie: good 0 bad

To ustalmy (tą wydajność): czy w ciągu doby?, czy godziny?

Bo jeśli doby (zakładam błąd pytającego):
Dla 5-ciu osób, może się okazać troszkę mało, ale można sobie z tym poradzić.


Użytkownik napisał: Też uważam że 1000l zobaczcie nawet teraz upały na maksa i nie trzeba sie o nic martwić bo wody pod dostatkiem, i wcale nie musi się rozchodzić o "apetyt"

Chodzi o "zdrowy rozsądek". Ponieważ to sytuacja przejściowa, to nie jest aż tak źle. A wodą powinniśmy się nauczyć gospodarować.

Z każdej sytuacji należy szukać wyjścia!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 stycznia 2015, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

dobrze byloby skontaktowac sie ze specjalistami na przyklad www.hydroel.com.pl - specjalisci, geolodzy odpowiedza na wszelkie nurtujace kwestie i zajma sie dobrze studnia, ja przynajmniej bym tak zrobil

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2016, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że to firma, która wykonuje studnie powinna wiedzieć jaka moze być wydolność studni wybudowanej w konkretnym miejscu. Warto skorzystać z pomocy firmy z doswiadczeniem na rynku, np. http://www.wiercenie-studni.eu/

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2016, 06:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Czasami, zeby budowa studni się opłacała to trzeba po prostu głębiej kopać. Ewentualnie zrobić studnię głębinową, do której potrzebne są specjalne kręgi do takich studni. Można je znaleźć na przykład w ofercie firmy Wyroby Betoniarskie Jana Stańko.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2016, 09:33

Zgadzam sie: good 0 bad

ja za to poszukuje firmy, ktora zajmie sie budowa studni glebinowej, znajmy cos polecal mi www.geotest.biz.pl myslicie, ze to dobry wybor?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 marca 2016, 00:44

Zgadzam sie: good 0 bad

zapytaj moze po prostu ekspertow, na pewno tam uzyskasz najlepsze informacje – www.geotest.biz.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 298 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 304

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >